Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co I C.w.u


ENDRIU09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc ;) mam zrobione centralne ogrzewanie ale mam problem z zapowietrzaniem się układu jak zacznie druga pompa chodzić ta od c.w.u to mi zapowietrza 3 najbliższe grzejniki i już dziś sprawdziłem czy to na pewno jest tego wina ale jak się okazało to tak bo mam tylko w sterowniku włączone ogrzewanie domu i problemu nie a jak załącze na pompy równoległe to problem znowu się zaczyna co może być nie tak w mojej instalacji zamontowane proszę o pomoc dołączam obrazki i jeszcze raz proszę o rady:)

post-20713-1288718167_thumb.jpg

post-20713-1288718203_thumb.jpg

post-20713-1288718256_thumb.jpg

post-20713-1288718293_thumb.jpg

post-20713-1288718323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie powinno brzmieć czemu takie małe średnice rur co może być główną przyczyną twoich kłopotów. Po co to mieszanie systemów (rury miedziane, PP, złączki mosiężne i kształtki ocynkowane)? Zawór termostatyczny z głowicą od czego jest(podłogówka?) Na zasobniku brak zaworu bezpieczeństwa i naczynia przeponowego. Przyczepić można się również do samego naczynia wzbiorczego (przelew jest odpowietrzenia brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba duzo cierpliwosci zeby doparzec sie cos na tych zdjeciach , zrób bardziej czytelne

nie ma zaworu zwrotnego na zasilaniu zw to nie ma naczynia

a zawór bezp , jak z hydrofororu albo po reduktorze to cisn. nie podskoczy za wysoko

ale miejsce na czwórniku jest to moze kiedys bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich już wyjaśniam ta rurka to odpowietrzenie do zbiornika wyrównawczego(ściągnięte z innej instalacji) przerobione bo było bez trójnika tylko kolanko ale wtedy było jeszcze gorzej bo jak załączyłem pompę od s.w.u to po chwili aż w piecu zabulgotało i po chwili zapowietrzone grzejniki teraz tego efektu nie ma ale nadal zapowietrza już sam nie wiem co jest nie tak a może zbiornik wyrównawczy źle podłączony? głowica jest od podłogówki super grzeje i tam nie zapowietrza tylko grzejniki. Wiem rury pp dlatego bo nie mam już za dużo kasy i do przelewu i do uzupełniania wody w c.o i do domu woda. Rurka na wyjściu fi 28 to mała średnica?

leci aż do dołu i potem zwężka do fi 18 do zbiornika wyrównawczego fi 22. zawór zwrotny jest za pompą c.o i za c.w.u tylko na zdjęciu nie widać (za zdjęcia przepraszam ale nie mam lepszego aparatu ;) ) zawór bezpieczeństwa ciśnieniowy i zarazem zawór zwrotny z sieci jest zaraz na czwórniku , to przy układzie otwartym musi być zbiorniczek przeponowy? co może być nie tak proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz trochę namieszałeś ,przyczyną zapowietrzania się tych grzejników będzie brak zaworu zwrotnego przy pompie która tłoczy na mieszkanie poprostu ta na wymiennik wysysa wodę przez drugą pompę .jedna pompa na pierwszy zakres zaś druga ta na mieszkanie daj na drugi zakres ,atak wogule to na wymiennik wywal tą pompę,będzie śmigać na jednej wtedy będziesz miał także pewne zabezpieczenie przy zaniku prądu, będzie grzał wymiennik grawitacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-6179-1288720391.jpg

Co to za rura ?

Prawdopodobnie jest wpięta do naczynia wzbiorczego

Obciąć po trójniku i wstawić odpowietrznik automatyczny poniżej wysokości naczynia wzbiorczego

A ten czwórnik pod bojlerem wygląda czadersko :)

Przecież Ci kol. orzech1976 opisał podejrzany punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.