Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gazowy Podgrzewacz Przepływowy Wody


danon1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem zmuszony kupić gazowy podgrzewacz przepływowy wody ponieważ obecny Junkers już całkowicie się rozleciał.I teraz mam problem ponieważ specjalista powiedział że bateryjne piecyki są gorsze od tych z płomykiem dyżurnym (że bateryjne dość szybko się psują),czy jest to prawdą ?.No byłem w castoramie oglądać i był jakiś tam za 500zł płomykowy a bateryjny za 745zł.Nie pamiętam dokładnie nazwy tego piecyka (termet czy coś tam) vaillant był za 1100zł.I nie wiem co zrobić kupić bateryjny czy płomykowy,Polskiej firmy termet czy zagranicznego vaillanta (ale jak z częsciami zamiennymi do niego bo jak się skonczy gwarancja trzeba bedzie samemu kupowaća to piecyk zagraniczny czy nie są o wiele droższe od termeta ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem podobny problem.Wybrałem Termeta na baterie(R-20 2 szt.).Podgrzewacz sprawuje się dobrze.Jedynymi czynnościami,które musiałem wykonać przy jego eksploatacji(dość intensywnej),to coroczna wymiana baterii i po dwóch latach gruntowne wyczyszczenie go z kurzu.Świeczka jest dość gazożerna.Być może Vaillant jest lepszy,ale u mnie o wyborze zadecydowała średnica rury spalinowej(taka sama,jak u poprzedniego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem podgrzewacza Opalia firmy Saunier Duval. Dwie baterie R20 wymieniam raz do roku, podejrzewam że wytrzymały by dłużej. Tak więc to co powiedział Ci pan "specjalista" włożyłbym między bajki. Co do wyboru podgrzewacza, radziłbym zorientować się czy i ilu serwisantów masz do dyspozycji u siebie w mieście, okolicy, aby kiedyś nie było problemu z ewentualną naprawą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był chyba taki model http://allegro.pl/terma-gazowa-vaillant-at...09.html#gallery

a termet coś takiego http://allegro.pl/piecyk-gazowy-termet-ter...65.html#gallery

 

PS:znalazłem opinie w necie na temat valliant serii mag 11 i są dosłownie straszne !!! a już jestem pewien w castoramie jest ten model "VAILLANT atmoMAG mini XI- 19,2 kW" I teraz mam dylemat czy brać tego oto vaillanta czy termeta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tego termeta z linku na allegro. Używam go trzeci sezon (tylko lato, zimą działa wymiennik z c.o.) cały czas na pierwszych bateriach. Zero problemów. Wybrałem termeta po przewertowaniu for typu elektroda itp z powodu niskiej awaryjności, dostępności części, cen części. Do termeta można dostać wszystko na allegro. W przypadku junkersów, valientów to zazwyczaj tylko przez autoryzowane serwisy i ceny z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluchajcie !,bardzo proszę o pomoc.Mam do wyboru dwa piecyki: albo Termet albo NECKAR N19 .Któryhttp://allegro.pl/neckar-n19-junkers-lazie...2308.html.Który z nich jest lepszy ? ten neckhar jest podobno na podzespołach junkersa.Co wybrać ?.Proszę o pomoc obecny piec już całkiem się posypał.Muszę kupić nowy jeszcze dziś !

bardzo proszę o odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.