Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hey. Pompa do podłogówki jest w drugim pomieszczeniu przy piecu na gaz i ją wpiąłem w obieg z pieca na eko. Ja mam histerezę ustawioną na 5 stopni i dzieje się to o czym napisałeś tzn huśtawka temp. na piecu. Wypróbuje twoje parametry i napisze jak piec wtedy się sprawuje. Jutro ma przyjść instalator i będzie poprawiał te połączenia.

Opublikowano

Hey!

Przez ostatnie dwa dni piec mi spalił 12 kg na dobę - szok ;) Wystarczy jak trochę poświeci na dworze i taka oszczędność! Ja też chcę się zabrać do przeróbki instalacji ale zbladłem jak usłyszałem w sklepie ceny pompy Grunfosa - 750 zł! Będę musiał poszperać w internecie bo tyle kasy nie dam :)

Powodzenia przy Twojej przeróbce!

Opublikowano

HEY! Na allegro widziałem pompy do CO z ceną ok. 200 zł. Cóż, u mnie na zewnątrz w poniedziałek było 17 stopni, wczoraj 16, tak więc nic dziwnego, że mało pali. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima z temp. ujemnymi-wtedy poznamy prawdę o piecu. Mam nadzieję, że nie spali wiele ponad 20 kg na dobę (średnio), bo jak będzie na zewnątrz -20 to pewnie i ze 30 kg pójdzie w komin:). Ale na szczęście takich dni jest niewiele, większość to nawet na małym plusie w dzień. Szkoda, że nie ma nas więcej użytkowników tego pieca-zawsze można się dowiedzieć czegoś co my pomijamy.

Opublikowano

Hey!

Tak jest - zobaczymy jak będą mrozy. Może się jeszcze odezwie jakiś użytkownik takiego pieca. A na jakich parametrach obecnie jedziesz? Zmieniłeś typ wentylatora w sterowniku? Nie wiem czy wiesz ale do obrotowej retorty idzie osobny wałek napędzający - ma on w 3 punktach ułożyskowanie i są wyprowadzone kalamidki (takie specjalne końcówki) do smarowania. Ułożyskowanie te jest ślizgowe i najbardziej te wychodzące z podajnika potrafią się zapiec pyłem węglowym - dlatego powinno się je przesmarować raz na 2 tygodnie. Kupiłem do tego celu smarownicę ze smarem grafitowym. Trochę się trzeba namęczyć żeby to dobrze posmarować - smar wychodzi bokami i robi się trochę syf :)

Pozdrawiam!

Opublikowano

witam panowie dzisiaj sie zalogowalem co do moich ustawien podawanie-12 przer-45 wen szparka ok2cm 3bieg przdmuch60sek histereza2 eko-pieklorz(troche za kaloryczny)hodzi jak rakieta ale niejest tak rozowo od miesiaca nie obraca sie koronka producent wymienil dalej prblem nie rozwiazany (zeliwo do ekspertyzy)poczatki makabryczne.a jeszcze ruszt awaryjny porazka pomogl by moze wentylator w gornych drzwiczkach niedodalem temp 58

Opublikowano

Hey SLAWEK19!

Witaj w klubie! (3 osobowym :) )

A propo koronki - obraca się aby ten wałek napędowy? Może zębatka która obraca koronką nie jest współosiowo z zębami na koronce - zęby nie przylegają dobrze i stąd ten problem? Trudno stwierdzić tak na odległość ale wydaje mi się że to jakaś przyczyna mechaniczna a nie samo żeliwo... Ile pali Ci ta rakieta?

Pozdrawiam!

Opublikowano

witam walek sie obraca dochodzilo do tego ze groch wypychal koronke do gory po wymianie jest ok tyle ze stoi co do ilosci grochu jakies 4cykle na 1h po2latach wracam do domu za m-c bede go dokladniej badal narazie zbieram sztywne od zony a mialo byc tak pieknie

Opublikowano

HEY. Dałem ustawienia takie jak u Ciebie Sobon. Na razie chodzi OK. Ale po poście Sławka też zauważyłem, że wałek się kręci a koronka chyba się nie obraca. Muszę dokładniej zaobserwować i ewentualnie do serwisu. Na razie szlag mnie trafia z powodu dostawy węgla. Jak wam przyjdzie do głowy zamawiać w firmie RESOVER to zamawiajcie wiosną, może na koniec lata pojawi się dostawa. To by było na tyle, za wyjątkiem przerobienia instalacji o czym pisałem wcześniej. Dobrze, że przybyło o 50% użytkowników tego pieca więcej :) Miłego weekendu!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czyżby temat pieca SEKO wygasł razem z moim piecem? :(. Otóż ze względu na pogodę postanowiłem przetestować tryb letni pieca. Efekt taki, że 2 razy piec wygasł, ale w końcu dobrałem ustawienia. W końcu dotarła dostawa eko Pieklorz, jak zacznę nim palić to napiszę coś na temat tego groszku. Co do przymknięcia czopucha to miałeś rację Sobon. Lepiej go trochę przymknąć gdyż inaczej ciepło w komin ucieka. Mimo że producent zaleca całkowite otwarcie, to praktyka pokazuje co innego.

Opublikowano

Hey Rupper!

Właśnie jestem w trakcie przeróbki instalacji - jak skończę to umieszczę foto ;)

A co do czopucha - wziąłem raz szybe żaroodporną ze starego grilla żeby poobserwować jaki jest płomień na retorcie - okazało się że przy otwartych drzwiczkach jest on całkowicie inny i nie można się tym sugerować - dopiero szyba pozwoliła na obserwację w warunkach takich jak przy zamkniętych drzwiczkach. Przy całkowicie otwartym czopuchu płomień był wciągany w stronę komina, przy domykaniu czopycha płomień zaczynał ładnie "lizać" komorę spalania. Jak dalej się przymykało to szyba robiła się strasznie gorąca co oznaczałoby że ciepło dłużej zostaje w piecu jednak płomień zaczynał kopcić - jak się później okazało (jak chciałem dłużej jechać na takim ustawieniu) piec strasznie zarastał sadzą. Tak więc myślę że ten jeden ząbek przymknięcia jest chyba optymalnym ustawieniem ;)

Pozdrawiam!

Opublikowano

Hey. Odnośnie przymknięcia czopucha-ten jeden ząbek to ten na samym dole czy o jeden mniej niż max. otwarty? Bo ja na razie mam ustawiony na ostatnim ząbku na dole i nieźle trzyma ciepło i nawet za bardzo się nie brudzi.

Opublikowano

Pod koniec tygodnia ma trochę pomrozić. Dotarł wreszcie węgiel Pieklorz. Jak nim trochę popalę, to napiszę jakie zużycie i jak się pali. W każdym razie jest suchy i nie będzie blokował podajnika.

Opublikowano

Hey!

Ten jeden ząbek to jest ten jeden mniej niż na max otwarty. Jak miałem tak jak Ty to w piecu porobiły się dosłownie pajęczyny z sadzy. Ale to tylko dowodzi jak bardzo ważnym czynnikiem jest jakość węgla i ciąg w kominie na efekt całej regulacji pieca.

Pozdro!

Opublikowano

Cześć. Fakt, ciąg w kominie mam b. silny, nowy eko pali się świetnie, żadnego spiekania i szlaki.Muszę tylko ograniczyć temperaturę w domu na podłogówce, bo jest 25 stopni jak dla mnie to o co najmniej 5 za dużo. Myślę że jak się ochłodzi to te ustawienia będą ok.

Opublikowano

Hey!

W menu sterownika jest opcja wyłączenia podajnika - podajnik włącz/wyłącz - przy aktywnej opcji włączenia lub wyłączenia będzie gwiazdka:) A co do samego palenia na tym ruszcie to tragedia - kopci i dymi a po uchyleniu drzwiczek wybucha - nie mam pojęcia jak producent to przewidział - może Tobie się uda dowiedzieć i wypróbować w praktyce?

 

Pozdrawiam!

Opublikowano

Obiecałem dać zdjęcia instalacji po przeróbce ;)

 

 

Jeszcze tylko ocieplić rurki i powinno śmigać.

Zastosowałem jako obejście pompy CWU słynny zawór zwrotny bez sprężynki w celu wykorzystania obiegu grawitacyjnego (lato) ale niestety układ ten nie działa - chyba grzybek zaworu jest zbyt ciężki żeby go ruszyła grawitacja choć zbiornik CWU jest obok pieca i rurki 28mm ;) a więc czeka mnie jeszcze przeróbka - zamiana zaworu zwrotnego bez sprężynki na zawór różnicowy kulowy.

Pozdrawiam!

post-18793-1290442406_thumb.jpg

Opublikowano

Hey. Na zdjęciu widzę znajome przedmioty ;). Chyba zapaliczka i nożyk do cięcia worków ;). Ja paliłem na awaryjnym jak zgasł mi piec. Chyba wszystko zależy od ciągu komina, bo u mnie nie było tych problemów, o których pisałeś. A z wyłączeniem podajnika to sie trochu wygłupiłem-faktycznie trzeba poczytać instrukcję a potem pytać :D. Sprawdziłem spalanie,jak na tę pogodę to pali około 15-16 kg na dobę z grzaniem 140 l wody. Dodam, że w domu temp. 22-24 st. a w łazience sauna-28 st. Popiół wywalam raz na 2-3 dni pełna szuflada. Zapowiadaja przymrozki-sprawdzę ile będzie pożerał grochu jak się obniży temperatura.

Opublikowano
Obiecałem dać zdjęcia instalacji po przeróbce ;)

 

 

Jeszcze tylko ocieplić rurki i powinno śmigać.

Zastosowałem jako obejście pompy CWU słynny zawór zwrotny bez sprężynki w celu wykorzystania obiegu grawitacyjnego (lato) ale niestety układ ten nie działa - chyba grzybek zaworu jest zbyt ciężki żeby go ruszyła grawitacja choć zbiornik CWU jest obok pieca i rurki 28mm ;) a więc czeka mnie jeszcze przeróbka - zamiana zaworu zwrotnego bez sprężynki na zawór różnicowy kulowy.

Pozdrawiam!

Hey. Patrząc na zdjęcie to ja mam chyba trochę inny model tego kotła. U mnie kocioł wygląda jak na zdjęciu. Wylot spalin jest na górze, może to ma także wpływ na lepszy ciąg i brak dymienia podczas palenia na ruszcie awaryjnym.post-20546-1290502046_thumb.jpg

Opublikowano

Hey Rupper!

Obok nożyka stał jeszcze zimny lech... :lol:

Rzeczywiście czopuch Masz skierowany w górę. Możesz opisać jak dokładnie paliłeś na tym ruszcie? Piec włączyłeś w automat przy wyłączonym podajniku? Nie miałeś problemów kiedy otworzyłeś górne drziczki? - u mnie od razu buchało dymem... jakoś nie potrafiłem tego opanować...

Pozdrawiam!

Opublikowano

Hey. Palenie wyszło przypadkowo, po prostu zgasł mi piec przez złe ustawienia. Wtedy wypróbowałem ruszt awaryjny. Podajnika nie w

wyłączyłem-dałem na 1 sek. Teraz bym wyłączył-Twój post wyżej :lol:. Wentylator dałem tylko podczas rozpalania. Czopuch był wtedy otwarty na max.

Paliłem krótko, tylko kilka kawałków drewna, ale nic nie dymiło. Później szybko uruchomiłem podajnik i groch. Pewnie dopiero po sezonie spróbuję dłużej popalić drewnem. Tylko nie wiem czy można jakoś ustawić automatykę do tego rodzaju palenia. Podajnik da się wyłączyć tylko co z resztą ustawień?

Opublikowano

Hey!

Zastanawiam się czy aby Twój kocioł różni sie od mojego tylko wyjściem czopucha...Czy masz taką komorę spalania jak na ulotce którą podałem przy pierwszych postach? Z racji takiej konstrukcji po otwarciu górnych drzwiczek to chyba musi dymić - spaliny idą do góry i nie mają ujścia tylko przez drzwiczki... Co do automatyki przy takim paleniu to uważam że nadmuch powinien raczej pracować cały czas tylko chyba z mniejszą siłą, bo jak sie go wyłączy to drewno na ruszcie awaryjnym po prostu gaśnie i strasznie dymi - tak jest przynajmniej w moim przypadku. Ja już praktycznie postawiłem "krzyżyk" na tym ruszcie choć przydałoby się od czasu do czasu przepalić jakieś papiery i kartony i kawałki drewnabo mam tego trochę... Może z Twoja pomocą uda mi sie ujażmić ten ruszt! :lol: A i jeszcze jedno - czyściłeś już pionowe półki dostępne po odkręceniu pokrywy i żeliwnego dekla w tylnej górnej części pieca? Ponoć wymagają one żadszego czyszczenia niż półki poziome w innych piecach ale jednak trzeba je raz na jakiś czas oczyścić.

Pozdrawiam!

Opublikowano

Hey. Półek jeszcze nie czyściłem, zakładam że jak są pionowe to większość popiołu i innych osadów zlatuje do szuflady, ale niedługo z ciekawości tam zaglądnę.Przy czopuchu przymkniętym na max trochę dymu ulatuje po otwarciu drzwiczek, ale gdy jest otwarty na max to raczej nic nie leci. Palenie awaryjne wypróbuję po sezonie, bo to co paliłem na próbę to nie daje pełnego obrazu. A też mam trochę do spalenia:). Pzdr.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.