Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zygu72 a no poradziłem. Teraz po odgazowaniu, czyli po 1.5-2h gdy woda w instalacji ma 60 i więcej stopni, w popielniku czerwono, a góra zasypu czarna i dymi na biało, przykręcam PP na 1-2mm i zamykam rozetkę PW. I teraz robię coś czego pewnie większość nie pochwali, delikatnie luzuję zamknięcie drzwiczek zasypowych. Dym zapala się od razu i tak zostawiam na kolejną godzinę. Temperatura wody wzrasta o kolejne 5 stopni. Zero fuknięć itp. Wniosek z tego taki że powietrze z rozetki nie dociera tam gdzie ma, mimo że temperatura w środku sprzyja spalaniu gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego, co pamiętam to montowałem 3/4 cala.

Jeśli nie masz kotła pod ręką to zadzwoń do firmy Klimosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie dotyczące montażu owego miarkownika. Jak go mam wkręcić, nawinąć pakuły trochę pasty i będzie trzymać? Jak mocno to mam dokręcić i czy trzeba ściągać tą górną blachę czy można to wkręcić bez ściągania? I pytanie najważniejsze czy muszę spuszczać wodę z kotła? Bo w sumie mam zawory na zasilaniu i na powrocie, więc bym je pozakręcał i spróbował bez spuszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pakuły i pastę. Dokręć tak, jak zwykłe połączenie rura - zawór.

Ja wymieniłem bez spuszczania wody, a nie mam zaworu na powrocie, więc była mała kąpiel ;) W pojedynkę byłoby ciężko, w dwie osoby spokojnie. Jak masz zawory na zasilaniu i powrocie to spokojnie dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że tutaj są tacy pomocni ludzie. Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi. A wracając do miarkownika. Mam zamontowaną dmuchawę i chce przejść na palenie z miarkownikiem, ale na razie nie chcę jeszcze demontować dmuchawy. Więc do klapki dołożyłem płaskownik (ok. 20 cm) żeby zrobić ramię i by miarkownik podniósł tak ciężką klapkę. Teraz po zważeniu klapka ma ok. 1,1 kg. Zamierzam jeszcze dołożyć przeciwwagę do miarkownika i zastanawiam się jak ciężką ją zrobić? Co o tym myślicie, zda to w ogóle test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj dmuchawę z klapki i zaślep otwór po niej, będzie prościej i szybciej

Edytowane przez TTL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był tu temat o miarkowniku i autor jeszcze podniósł stałopalność poprzez "wyłączanie" miarkownika w momencie, w którym w kotle zaczęło powoli wygasać - warto się tym zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Pytanie jaki ten sterownik posiadasz. Miarkownik gdy zrobi się cieplej  i maleje odbiór ciepła przymyka klapkę i lubi przykisić opał. To faktycznie zwiększy Ci stałopalność.  Walka nad zwiększaniem stałopalności mija się z celem, pal tak i tyle ile potrzebuje dom, czyli bez zdymiania paliwa , od góry i bez przegrzewania pomieszczeń no i cyklicznie w miarę potrzeby. Jeśli tak zrobisz, dostrzeżesz oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dp swojego camino dmuchawy na początku było fajnie szybko nabierał temperatury,trzymał idealnie zadaną ale trzeba było częściej chodzić do pieca.Po zastosowaniu miarkownika widzę różnicę w ilości opału i to dużą.Nie polecam dmuchawy użwałem ją dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dmuchawę (ustawiona na ok. 30% mocy i przysłonięta blachą na ok. 60%) wraz ze sterownikiem SPR10 Boleckiego. Ogólnie nie narzekam bo mam ustawiony tryb samouczka, tzn. sterownik sam sobie dobiera czas przedmuchów, ale po przeczytaniu kilku tematów na tym forum i innych wyczytałem, że lepiej przy paleniu od góry jechać na miarkowniku niż dmuchawie, bo dmuchawa wydmuchuje niepotrzebnie ciepło i niedopalone gazy do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Każdy rodzaj sterowania ma plusy i minusy, dobry sterownik z pid od Tech-a super działa i nie widzę jakichś kosmicznych przepałów. Odnośnie miarkownika patrz post 1613. Taka jest prawda, wszyscy piszą że najlepszy mechaniczny ale moje spostrzeżenia przemilczają więc po cichu przyznają mi rację. No chyba że kotły mają mega niedowymiarowane i klapka otwarta non stop bo nie można dojść do zadanej. Ale to wszystko niepotrzebne dywagacje, grunt by się czysto spalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 członowy może być za krótki by włożyć do niego palnik. Zobacz jaki palnik chciałbyś zamontować w kotle, zwłaszcza zwróć uwagę  na jego wymagania co do minimalnej odległości od tylnej komory.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to moje pierwsze lato z żeliwniakiem mam pytanie czy jakoś specjalnie go zabezpieczacie po sezonie? Wczoraj, po miesiącu nie palenia odkryłem sporo wody w popielniku. Piwnica zimna wiec się wykrapla. Profilaktycznie przepaliłem jakimś suchym drzewem i się zastanawiam zamykać, zostawić otwarty, smarować olejem czy się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej potrzeby w jakiś specjalny sposób zabezpieczać kocioł. Wyczyść go i czekaj na następny sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo stalowego Zębca zeżarło po 8 latach, a paliłem od góry na 60-65 st. Niby żeliwo trwalsze ale nalot z rdzy się pojawia. Piwnicy nie zmienię więc muszę coś zrobić z kotłem bo się po nim woda leje. Może żwirek dla kota wstawie to wyciągnie wilgoć (taki żart, wężykiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa viadrusy  U-22 (dwa domy) jeden 10 sezonów, drugi 14 lat i jedynie w tym starszym musiałem wymienić tylko wewnętrzną część obudowy dolnych drzwi. W żaden sposób nie zabezpieczam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.