Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam kilka fot z modernizacji, dzisiaj dorobiłem "daszek" żeby pasował kształtem do sklepienia, wiem że mogłem od razy zrobić daszek ale mnie to nie przeszkadza. Daszek ma koniec zaślepiony, zresztą widać to na fotce. Na razie wywaliłem dławiki z rur bo one zbyt mało dają i ciąg mi za bardzo ograniczają.

Będę testował dalej :) Jeszcze raz dzięki shkiperfil

 

O przepraszam !!! Jak daszek zaślepiony to jest lepiej. Tylko ten daszek powoduje, że jest dużo blachy i ona może ci się nie rozgrzewać tak żeby pełniła funkcję deflektora dopalającego. Ale w sumie ciężko o ideał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy u Was przy paleniu od góry z chwilą kiedy kocioł łapie zadaną temperaturę np 60 tak jak niedawno u mnie i zamknąłem dolne drzwiczki przymknąłem czopuch i rozetka otwarta na ok 4mm i po ok godzine spadło mi o 11 stopni.

 

Czy jest to wina odgazowywania w tym momencie czy wina tkwi w czymś innym ??

 

 

Może któryś z kolegów ma jakąś swoją instrukcje krok po kroku rozpalanie żeby miało ręce i nogi ??

Edytowane przez MichaŁ26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miarkownik. Zamontowany od zeszłej soboty. Wywaliłem dmuchawę i teraz palę od góry.

Jeśli miałeś 11 stopni różnice od zadanej to ile była otwarta klapka z dołu?? bo być może wymaga kalibracji miarkownik

 

O przepraszam !!! Jak daszek zaślepiony to jest lepiej. Tylko ten daszek powoduje, że jest dużo blachy i ona może ci się nie rozgrzewać tak żeby pełniła funkcję deflektora dopalającego. Ale w sumie ciężko o ideał :-)

Dzisiaj całość poszła do góry o rurkę 1/2' odległość od daszka do najgłębszego punktu sklepienia to 2cm wyraźnie ciąg się ograniczył, co więcej czopuch daje się ręką dotknąć (temp na zewnątrz czopucha wynosiła 60C a na piecu też 60C) i zrobiłem krótki test otwierając ręcznie zamkniętą klapkę z dołu przy 60C piec momentalnie doszedł do 70C trwało to niecałe 5min- Całość testowana na flocie

Edytowane przez lukas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie prowadz spalania zasypu do osiagniecia zadanej temperatury na otwartych drzwiczkach!! Przy otwartych drzwiczkach to tylko na poczatku zeby sie rozpalilo potem zamykasz i pracuje miarkownik. Oczywiscie ze to normalne ze temperatura spadnie. A czy jestes w stanie cala instalacje wodna zagrzac w ciagu pol godziny? Kociol ma grzac powoli rozgrzewajac instalacje powoli. Inaczej opal idzie na dwor!!!! Pomysl. Co z tego ze be dzie mial rozgrany piec jak instalacja nie jest wstanie przejac tego ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tego nie potrafie wytlumaczyc mojemu ojcu niestety. Dla niego to jest ta, ze jak jest dobry pie co sie kaloryfery szybko grzeja. Ale to jest komunistyczne myslenie kiedy wegiel byl dobrem pospolitym i generalnie dostepnym za mala cene! Teraz trzeba ta energie pozytkowac ekonomiczniej niestety. Instalacja rozgrzewa sie u mnie od 2 do 4 godzin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli miałeś 11 stopni różnice od zadanej to ile była otwarta klapka z dołu?? bo być może wymaga kalibracji miarkownik

 

 

Dzisiaj całość poszła do góry o rurkę 1/2' odległość od daszka do najgłębszego punktu sklepienia to 2cm wyraźnie ciąg się ograniczył, co więcej czopuch daje się ręką dotknąć (temp na zewnątrz czopucha wynosiła 60C a na piecu też 60C) i zrobiłem krótki test otwierając ręcznie zamkniętą klapkę z dołu przy 60C piec momentalnie doszedł do 70C trwało to niecałe 5min- Całość testowana na flocie

 

jesli czopuch da sie dotknac reka to w sumie dobrze bo to nie czopuch przjmuje cieplo na instalacje. Ale jesli jest chlodny 60 stopni to znaczy ze na przeplywie spalin masz gdzies za wasko. Jednak czopuch i rura powinny byc gorace. Owszem mozna dotknac ale tylko na styk!!!nie powinny natomiat rosgrzwac sie do czerwonosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze akurat caly czas teraz w kotlowni i obserwuje jak sie kociol zachowuje przy zmianie ustawien na nieco nizsze temp. Moze sie to komus przyda:reguluje na prawde wrecz po milimetrze; ustawienie miarkownika, ustawienie otwarcia czopucha i rozwarcia rozetki PW szklanej. Te 3 uprawidlowe stawienia dopiero pozwalaja na wlasciwe ekonomiczne i czyste spalanie w U22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem go w 1/2 zamknięty na pełnym przelocie zdecydowanie będzie cieplejszy, stary mój piec co miałem to był pożeracz flotu w zimniejsze dni to taczka flotu na dzień szła a teraz na 3 dni wystarcza, dzisiaj rozpaliłem o 11- 2 łopaty węgla i po godzinie resztki flotu może z dwie łopaty płaskie następnie o 14 dołożyłem 5 łopat flotu i teraz byłem dorzuć niecałe 3 łopaty flotu a rano jeszcze jest żar :) ale zawsze wygaszam piec i wybieram popiół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kolego shkiperfil a może mi podpowiesz w mojej obecnej sytuacji. Mianowicie wygasało to co paliło mi się do godziny ok 18.30 wygarnąłem żar załadowałem kociołek na nowo żar na górę i heja dalej z paleniem. temperatura przy tej operacji spadła mi o 4 stopnie dobiło do zadanej akurat w tym przypadku 50 bo idzie noc. i właśnie teraz byłem zobaczyć do piwnicy i zaś spadło póki co o 5 stopni.

 

 

A tak na marginesie gdzie kupiłeś szklaną rozetkę ??

 

 

A nie byłoby problemu jakbyś wrzucił fotki jak masz ustawiony piec w czasie rozpalania i późniejszej jego pracy abym mógł sobie porównać ??

Edytowane przez MichaŁ26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki zrobie jutro alenie wymagaj ode mnie ustawienia twojego pieca. Ja podaje na forum tylko moje spostrzezenia i jak sie to komus przyda to ok. Bawie sie z tym piecem juz drugi sezon i wiele czasu na to poswiecilem. Ba zuje na informcjach z roznych for. Polecam wam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki zrobie jutro alenie wymagaj ode mnie ustawienia twojego pieca. Ja podaje na forum tylko moje spostrzezenia i jak sie to komus przyda to ok. Bawie sie z tym piecem juz drugi sezon i wiele czasu na to poswiecilem. Ba zuje na informcjach z roznych for. Polecam wam to samo.

 

 

No to jest oczywiste że nie bedzie tak samo u mnie , ale mniej więcej chciałbym porównać. Ty mówisz że drugi sezon a ja dopiero zaczynam zabawę. A co powiesz na temat tego spadku temperatury po ponownym załadunku. Spadło tylko o 5 stopni i teraz zaczyna rosnąć z powrotem, ale w piecu tak jakby cisza nic się nie działo no i czopuch mam przymknięty na 1/3 i jest letni że można trzymać na nim rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No to jest oczywiste że nie bedzie tak samo u mnie , ale mniej więcej chciałbym porównać. Ty mówisz że drugi sezon a ja dopiero zaczynam zabawę. A co powiesz na temat tego spadku temperatury po ponownym załadunku. Spadło tylko o 5 stopni i teraz zaczyna rosnąć z powrotem, ale w piecu tak jakby cisza nic się nie działo no i czopuch mam przymknięty na 1/3 i jest letni że można trzymać na nim rękę.

 

albo za malo PG albo za malo PW albo czopuch z bardzo przymkniety, albo zbyt zwarta wartstwa zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo za malo PW albo za malo PG i co ci daje taka porada?

 

 

No cóż. Daje tylko to żeby nadal kombinować :) Aż do skutku :D Zona ma już dość jak biegam ciągle do piwnicy, ale jestem taki że bedę próbował aż się uda żeby być zadowolonym w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.