Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może do czego jest ta część? Została mi po montażu. (nie chodzi mi o zapalniczkę  :lol: )

attachicon.gifcos.jpg

 Zabezpieczenie czujnika przed wysunięciem się z kapilary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sklepie estońskim ok 15 euro. Ale czy to da wymierne oszczędności? Palę od 2 tyg w nowym viadrusie 17 kw i jak na razie to jestem pozytywnie zaskoczony. W porównaniu do Zębca kwk 16 kw to pali się o wiele lepiej. Piec łapie zadana temperaturę szybko i trzyma na miarkowniku stabilnie. Przy tych temperaturach zasyp 2/3 komory Piastem trzyma 10-11 godz. przy 200 m do ogrzania starą instalacją na grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam tabelkę dla poszczególnych kotłów viadrus

 

Viadrus U22 sections      First plate      Rear plate

3   sections                                1 pc  

4   sections                                1 pc              1 pcs

5   sections                                1 pc              2 pcs  

6   sections                                1 pc              3 pcs

7   sections                                1 pc              4 pcs

8   sections                                1 pc              5 pcs

9   sections                                1 pc              6 pcs

10 sections                                1 pc              7 pcs

 

wynika z niej że dla każdego kotła należy kupić "First plate" a w zależności od członów kupujemy w odpowiedniej ilości "Rear plate".

 

Wystarczy kupić tylko ten pierwszy element z dziurą "First plate", a pozostałe można wykonać samemu albo z płyt szamotowych albo z grubej blachy.

Stosując powyższe elementy można przy Viadrusie od 4 członów wzwyż pokusić się o przeróbkę na dolniaka, poprzez postawienie z tyłu kotła ścianki z szamotu.

Edytowane przez marcin1378
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Męczyłem się z Viadrusem dość długo, kombinowałem, robiłem dziwne przeróbki zamiast posłuchać najprostszych rad - jeśli opał się kisi, jest sadza i smoła to kocioł jest za duży i kropka.

Teraz tylną ścianę mam wyłożoną cegłami, weszło ich chyba 11, ułożonymi na płasko i wreszcie mam spokój z kotłem - cały czas jest ogień, nie ma dymu, nie ma smoły, nie ma sadzy, jest znacznie mniej popiołu, zużywam mniej węgla - same plusy.  Dla testu użyłem zwykłych cegieł, które po czasie popękały, teraz zamienię je na docelowe, szamotowe.

Jeśli mocy grzewczej nie wystarczy w chłodniejsze dni w co wątpię, to po prostu ustawię cegły na sztorc, w końcu taka przeróbka jest w pełni odwracalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Palę już ponad miesiąc nowym u22 od góry z miarkownikiem i co zauważyłem. Po ustabilizowaniu się temperatury w instalacji (1 do 2 godz.), na piecu ok. 60 stopni, klapka pp zamknięta lub min.,  pw minimalne lub zamknięte, a temperatura na końcu czopucha, przy wejściu do komina spada do ok 40-50 stopni i tak do wypalenia. Komin cegła ok. 15x15, wys. ok.10m. Mam się niepokoić, że spaliny za zimne czy tak może być? Przy rozpalaniu 200 - 250 stopni więc komin ma się czas nagrzać i ciągnie dobrze, sadzy nie ma.

Edytowane przez Skylux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i korzystam w drugim piecu (Viadrus 3 członowy typ przeznaczony typowo do węgla  bodajże U-22C). Trudno mi potwierdzić pomiarami ale wydaje mi się, że po zamontowaniu tych blaszek, jest lepiej. Dużo nie kosztuje - uważam, że warto spróbować

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszę w liczbie mnogiej bo używa sie kompletu blaszek, a po drugie kupując te blaszki trzeba wiedzieć do jakiego kotła ( podaje się ilość członów, szerokość tego wycięcia jest uzależniona od mocy- im mniej członów tym węższe jest to wycięcie w blaszkach. Blaszki instaluje się po dwóch stronach człona przedniego ale tylko w viadrusie u-22c. Poniżej na zrzutach widać różnice między wersją C a D oraz rodzaje blaszek przegrody kanału spalin.

post-65375-0-70126500-1512278520_thumb.png

post-65375-0-51074300-1512278590_thumb.png

post-65375-0-30229100-1512278601_thumb.png

post-65375-0-63490400-1512278612_thumb.png

post-65375-0-64891900-1512278622_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.