Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też ogrzewam nieocieplony dom cos 220m2 będzie i także mam 5 członowego :) cały czas palę orzechem 34.1 i nie narzekam a z drugiej strony szkoda że późno dowiedziałem bo mogłem kupić koks 700zł/t chyba na drugi rok tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj paliłem jak Lukas87 przykazał. Odłączyłem miarkownik , klapkę dolną podparłem klinem na jakieś 0,8cm a PW na 1cm i tak aż do momentu aż się czarno zrobiło. To trwało jakieś 2,5h przy zasypie 20kg a na piecu 58. Potem zmniejszyłem PW do 1mm i powiesiłem łańcuszek miarkownika. Muszę przyznać, że sposób palenia jest b.dobry. Ale co zrobić jak rozpałka rano o 6 i trzeba iść do pracy? Muszę sprawdzić jak będzie gdy od samego początku PW na 1mm i miarkownik na 60 na łańcuszku. Może się jednak cały zasyp nie rozpali tylko będzie się miarowo marcel od góry wypalał i nie będzie z komina kopcić? Robiliście takie doświadczenia z wysokokalorycznym węglem? Ja tak robiłem z piastem no ale piast to nie węgiel i nie kopcił bo się palić nie chciał :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! shkiperfi piszesz o marcelu, ja się zastanawiałem nad nim, ale chyba ostatecznie wezmę Mysłowice-Wesoła, mam obawy, że w moim viadrusie u22 będzie za dużo smoły,

Co do tego rozpalania to właśnie dzisiaj tak robiłem, ale zapaliłem o 18 i do 20 wody nie zagrzałem, więc musiałem dać więcej PG i teraz woda i grzejniki gorące, no, ale i strata kominowa na pewno spora. Paliłem łopatę węgla i drewno na to, jakoś kiepsko mi to palenie poszło dzisiaj.

Myślę, że jak będzie w zimie palenie na okrągło to po południu rozpalę i na drugi dzień ponownie na jeszcze ciepłym kotle to takie rozpalanie będzie ok.

Mi przy mrozach -10 do -15 z 20 godzinek Viadrus 4 członowy pociągnie a grzeję parter i piętro strych nie w pełni ocieplony okna dobre na dole a jeszcze lepsze, bo nowe plastiki na górze, tu gdzie strop dobrze ocieplony to 21 w mieszkaniach a tu gdzie słabiej to 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj patrzyłem to moja chałupa ma kubature 1320m3 tak odbiegając od tematu.

 

Paliłem w tamtym roku Marcelem i pali się dobrze tylko kwestia doboru ustawien. Ja na obecną chwile mam zakupiony z Chwałowic , ale w przyszłym tygodniu biore ze 3t Marcela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamontowalem blache 6mm. Dzieki czemu wydluzylem droge spalin. Zapalilem o godz 17. Wrzucilem 14 kg rozpalalem od gory mierkownik na 60 st.PW na max otwarte odgazowywalo sie 2 godz. Zobaczymy jaki bedzie efekt z blacha bo bez jakich kolwiek przerobek na 14 kg wegla viadrus ciagnal ok 13 -14 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romfar

Ja już nie mam blach; może to i oszczędność jakaś była i czystsze spalanie ale te blachy mi się w końcu poprzepalały powyginały i całą konstrukcję szlak trafił. Staciłem na to masę czasu, kilka tarcz do kątówki, ze 100zł i chyba się zmęczyłem modyfikacją U22 :-(. Teraz mam węgiel z Marcela. Pali się jak diabli, daje dużó ciepła i chrzanię przeróbki. Nawet już czpucha nie przymykam bo to też męczące było. Niech sobie U22 sam radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lepszy jest szamot i wystarczy tylko nad sklepieniem go włożyć gazy dużo lepiej się dopalają, mam porównanie bo przed daszkiem z szamotu miałem wiecznie zanieczyszczony kocioł na węglu 34.1 a teraz jest czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orietuje sie ktos z was ile kosztuja te cegly i czy trzeba je wylozyc po calej szerokosci sklepienia??

 

Zobacz tu jak u mnie to wygląda https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/6670-viadrus-u22/page__st__820 a cegły z leroya http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/cegly-pustaki-i-bloczki/plytka-szamotowa-knap,p10042,l345.html i jak będziesz je ciął to tylko tarczą do betonu bo ani diamentem ani do metalu nie przetniesz tego koszt tego znikomy bo zamyka się w 10zł a w kotle mam 4 takie cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.