Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpaliłem Podłogówkę I D..a


adolfk

Rekomendowane odpowiedzi

hydraulik zainstalował piec. Nie zdążył odpalić podłogówki.. bo coś tam. Sam to zrobiłem. Wyjście gorącej wody z kotła, pompka, zawór trójdrożny, mieszający Esbe 20 43 stopni. Następnie rozdzielacz. Mieszacz naturalnie połączony z powrotem ogrzewania podłogowego. Mimo wielogodzinnego palenia temperatura poszła tylko na mały obieg. Natomiast większy był niewzruszony. Wielogodzinne odpowietrzanie, zamykanie sąsiadującej pętli niewiele dało. Na wejściu do podłogówki, mimo mieszacza temp. ok. 45- 60 stopni. Na wyjściu kilkadziesiąt mniej, no może po 8 godzinach grzania w upały temperatura wzrasta do ok. 20- 30 stopni. Ale później samoczynnie spada. Podłoga bardzo delikatnie ciepła. Bez żadnych rewelacji. Ledwie wyczuwalna. Problem z zaworem, ponieważ mimo stabilnej temperatury na wejściu (58- 62), zawór daje temperaturę albo max, albo zamyka się zupełnie i nie potrafię nad tym zapanować. Czy ktoś mi może pomóc, bo na mojego hydraulika nie mogę liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby dać jakieś fotki albo rysunek instalacji to można by coś wywnioskować. Trochę za mało szczegółów. Ale tak jak piszesz "Wyjście gorącej wody z kotła, pompka, zawór trójdrożny, mieszający Esbe 20 43 stopni. Następnie rozdzielacz" to coś mi nie gra. A gdzie pompka obiegu podłogówki? Więcej szczegółów( czytaj obrazków, fotek)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydraulik zainstalował piec. Nie zdążył odpalić podłogówki.. bo coś tam. Sam to zrobiłem. Wyjście gorącej wody z kotła, pompka, zawór trójdrożny, mieszający Esbe 20 43 stopni. Następnie rozdzielacz. Mieszacz naturalnie połączony z powrotem ogrzewania podłogowego. Mimo wielogodzinnego palenia temperatura poszła tylko na mały obieg. Natomiast większy był niewzruszony. Wielogodzinne odpowietrzanie, zamykanie sąsiadującej pętli niewiele dało. Na wejściu do podłogówki, mimo mieszacza temp. ok. 45- 60 stopni. Na wyjściu kilkadziesiąt mniej, no może po 8 godzinach grzania w upały temperatura wzrasta do ok. 20- 30 stopni. Ale później samoczynnie spada. Podłoga bardzo delikatnie ciepła. Bez żadnych rewelacji. Ledwie wyczuwalna. Problem z zaworem, ponieważ mimo stabilnej temperatury na wejściu (58- 62), zawór daje temperaturę albo max, albo zamyka się zupełnie i nie potrafię nad tym zapanować. Czy ktoś mi może pomóc, bo na mojego hydraulika nie mogę liczyć.

Oj ... musisz pokazać schemat ...

Pompa przed zaworem mieszającym to chyba robota tego "fachowca" szkoda że sobie poszedł

Nie bede ukrywał napewno z tego tekstu wnioskuję że przestawienie pompy za zawór mieszający załatwi sprawe

Pozdrawiam

PS... Pokaż dokładnie kolejność armatury na instalacji

no i może dobór pompek typ rozdzielczy / z kryzami czy bez/ no i długości obiegów

To wystarczy do oceny sytuacji w jakiej się znalazłeś....

Proszę was nie bierzcie się do zdobywania wiedzy od fachowców

Oni powinni wam zrobić jak wy chcecie ale Wy powinniście zasięgnąć porady nie pierwszego lepszego projektanta. Inne działanie się wam nie opłaca jak widać na załączonym realnie przykładzie...

Szkoda że po fakcie

Ale wszystko do uratowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisk napisz jaki jest koszt projektu instalacji CO i CWU dla średniego domku ( 160m2 ). A tak marginesie to niestety zwykle bywa tak że takie instalacje robi jakiś kolega kolegi niejaki pan Franek który no ma przecież papiery spawacza i nikt mu nie będzie k...a mówił jak ma to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka to różnica, tak przekornie zapytam, dla instalacji czy pompka jest za czy przed zaworem mieszającym????

Witam , gdy już zawór się zamknie bo tem. została osiągnięta to pompa może dalej mieszać wodę w podłogówce a jak jest przed zaworem to nie może - proste prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy właściwie jest podłaczony powrót do zaworu mieszającego. Powrót ten jest bowiem połączeniem powrotu z grzejników (no może nie wszytkich) oraz podłogówki, czyli dość szybko osiąga wysoką, a wręcz bardzo wysoką temperaturę. W końcu zawór zasilany jest wodą o temp. ok. 60 stopni, natomiast na powrocie do pompki dochodzi, no może z 10- 15 stopni mniej. Czy to może mieć wpływ na niestabilną pracę zaworu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ... widzisz musisz usiąść do tego jeszcze raz... kartka długopis

Opisz temperatury porównaj sobie przepływy przemysl jak ruszają się mechanizmy zaworów

i sam dojdziesz do wielu interesujacych spostrzezeń

Można się tego nauczyć ale w praktyce trzeba jednak korzystać z wiedzy i spostrzezeń wielu dziedzin nauki mających wpływ na działanie kotła.. tj automatyka elektryka może nawet meteorologa no i dobrego projektanta który to wszystko musi ogarnąć aby sformułować odpowiedz... czasami pomoc jest potrzebna ale tylko dlatego że istnieją fachowcy. gdby nie oni nic nie miałbym do roboty...

Pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako laik nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Jesli piszę, że właśnie odpaliłem podłogówkę, wobec tego należy wyjść z założenia, że nie mam zbyt wiele doświadczenia z nią. Doswiadczenie zdobywa sie najczęściej podczas eksploatacji, a ta z wiadomego powodu w środku lata jest mizerna, na zasadzie testów. Miałem nadzieję, że na forum sa ludzie, którzy podpowiedzą mi coś rozsądnego, a nie tylko powiedzą"zobacz pan jakiś jest głupi, a my jacy mądrzy". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mały schemacik w załączeniu, proszę o opinię i potwierdzenie, że w takiej konfiguracji nie ma szans, by podłoga grzała.

witam. Koledzy we wcześniejszych postach próbowali ci wyjaśnić co jest nie tak ale ty mimo że przyznałeś ,że nie masz pojęcia w temacie to się na uniosłeś !!!

Teraz rozpoczynasz tą samą śpiewkę i na co liczysz? że ktoś wpadnie i przełoży ci tą pompę i sprawdzi podłączenie zaworu???????

powodzenia w grzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj się do schematu tomkab a instalacja napewno zadziała. Pompa musi być za zaworem mieszającym.

 

Jest dupa, bo zawór mieszający będzie ciągnął wode z powrotu nie tylko podłogówki, ale też grzejników, czyli nawet będzie miał temp. 70 stopni. Chyba, że się ponownie mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.