Skocz do zawartości

CanisLupus

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    120( 160 kiedy poddasze nie dzielę na pół ze względu na to że nie jest tam 2,20m)
  • Instalacja
    Połowa domu instalacja nowa, druga stare rurki do wymiany. Na razie wszędzie grzejniki 13 sztuk, zastanawiamy się czy na parterze nie zrobimy w paru pokojach podłogówki.
  • Kocioł
    Stary Kopciuch

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rybnik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia CanisLupus

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Strzałki są w dobrym kierunku, tylko czy czasem kubełek filtra nie powinien być skierowany w dół , a nie jak u mnie w 2 filtrach kubełek patrzy do góry a w 3 tym z zdjęcia z zielona pompką jest w poziomie chociaż tam nic nie przeszkadzało akurat żeby przekręcić go w dół. Na mój chłopski rozum syfy polecą dalej podczas czyszczenia. To jest nowa instalacja więc chyba nic nie stało na przeszkodzie żeby filtry zamontować tak jak się wymaga :)?
  2. Witam. Chciałem Was zapytać czy te filtry są zamontowane prawidło? Kadłuby mają patrzeć do góry? Czy wtedy zanieczyszczenia nie będą opadać na dół zamiast do filtra? I ten filtr który został zamontowany w poziomie z drugiego zdjęcia, kadłub nie ma być skierowany w dół a on jest przekręcony. Ktoś może mi powiedzieć czy to jest ok?
  3. Poniżej wstawię Wam opinię innego instalatora którego zaprosiłem żeby zerknął na moją instalację Data oględzin: 16 grudnia 2021 Instalacja w ww. lokalizacji składa się z obiegu grzejnikowego z pomieszaniem, obiegu ogrzewania podłogowego z pomieszaniem, obiegiem z pompą na CWU oraz pompą kotłową. Wszystkie pompy wpięte są bezpośrednio w zasilanie wychodzące z kotła. Pompy wzajemnie zakłócają swoją pracę, przez co zawory mieszające nie mogą ustawić zadanej temperatury. Powinno się zastosować sprzęgło, albo sprzęgło rozdzielacz. Stosuje się je najczęściej w sytuacji, gdy instalacja posiada kilka obiegów i każdy zawiera oddzielną pompę. Na przykład obieg ogrzewania grzejnikowego + obieg ogrzewania podłogowego + obieg ciepłej wody użytkowej. Dzięki jego zastosowaniu obiegi mogą działać niezależnie od siebie, a pompy nie zakłócają wzajemnie swojej pracy. Zalecane rozwiązanie problemu poniżej na rysunku.
  4. Tylko co? Ja mam ponownie płacić za to co miało działać? Tak tego nie zostawię. Montaż i części zostały wycenione na 13tys 300 złotych. Poza tym nie mam już pieniędzy żeby ktoś robił mi to praktycznie od nowa. Chyba jakaś odpowiedzialność za źle wykonaną usługę jest...
  5. Gdybym tylko potrafił instalacja jest dosłownie przylepiona do pieca :((, nic lepszego już nie dam rady zrobić telefonem. Od miesiąca zgłaszam Panu instalatorowi że to nie chodzi , ciągle mnie zbywa , telefonów nie odbiera choć ciągle dzwonię, wczoraj mi napisał że jest chory, dwa tygodnie temu też że chory ale.... kolega był u niego na firmie i o dziwo był w sklepie:). Kocioł montowało dwóch młodych panów, a szef nawet nie pojawił się u mnie w kotłowni żeby zobaczyć jak to zostało zrobione. Zastanawiam się jakie mam możliwości zażądania tego żeby moje dwa obiegi działały tak jak być powinno.
  6. Tak, na karcie jest podpis i pieczątka mojego instalatora i serwisanta firmy Lazar. Serwisant stwierdził że dopuszcza kocioł do użytkowania, kocioł pracuje prawidłowo, nie stwierdzono żadnych nieprawidłości, kocioł zamontowany zgodnie z instrukcją lazara. W uwagach brak nawiewu, nawiew musiał oczywiście sam zrobić bo instalatorowi ,,akurat,, zepsuła się maszyna do przewiertów przez ścianę. Na dzień uruchomienia kotła podłogówki jeszcze nie było, instalacja była tylko przygotowana do podpięcia rurek pex. Serwis twierdzi że ich nie interesuje jak jest wykonana instalacja poza zestawem tvkit(ochrona powrotu), i podłączeniem do komina. Reszta może być wykonana w dowolny sposób byle by działało. P.s. Kiedy szukałem jeszcze pieca jaki wybrać i znalazłem Lazara , przedstawiciel handlowy pomógł mi z doborem kotła, i napisał że ,,Dzień dobry. W sprawie doboru mocy kotła, sprzedaży z montażem proszę o kontakt z naszym Dystrybutorem firmą xxx tutaj nazwa mojego instalatora
  7. Nic lepszego nie zrobię ciasno mam za piecem. Jestem załamany, instalator miał za zadanie zrobić mi dwa obiegi grzewcze, z mojej strony wyglądało to tak że miałem już działające kaloryfery, a podłogówka była w trakcie zalewania, no i kiedy podpiąłem się do rozdzielki rurkami pex i uruchomiłem drugi obieg grzewczy wszystko się posypało. Co teraz robić , był u mnie inny fachowiec i powiedział że tak się to kiedyś instalację montowało. Jego zdaniem wszystko trzeba wyciąć i poskładać na nowo. Koszt bagatela 10000tyś !!! Jestem bez pieniędzy wszystko poszło na kocioł ( Piec z instalacją 31tyś)i remont domu. Co teraz mam zrobić ?
  8. Witam Ponownie. Gdyby ktoś potrzebował to zawór kryzujący w/g kierownika serwisu ma być odkręcony na 1 do 1,5 obrotu. Mój problem nie zniknął. Po podłączeniu drugiego obiegu grzewczego nastąpiło kompletne wariactwo. Siłowniki automatyczne zawór czterodrogowych nie potrafią ustawić zadanej temperatury. Cały czas wahają raz w jedną raz w drugą stronę. Piec nie potrafi wejść w temp. wyższą niż 64stopnie. Ciekawe że czasami uda się siłownikom złapać ile mają być otwarte zawory i wtedy piec zaczyna normalnie pracować i pięknie podwyższa się temperatura na nim, wchodzi na 30% i jest ok. Ale to zdarza się bardzo rzadko, czasami po 2-3 godzinach od rozpalenia pieca, a czasami wcale. Najgorsze jest to że piec mam w wersji exlusive i co 4 godziny następuje czyszczenie pieca i ponowne rozpalanie. I po tym rozpalaniu zabawa siłowników zaczyna się od nowa. Aaaaa a kiedy włączy mi się grzanie bojlera to wtedy już wszystko się sypie. Nie ma szans żeby jakikolwiek siłownik się ustawił na zadaną temperaturę, nic tylko siłownik off, siłownik on, siłownik stop, cyk, cyk, cyk , jak w ulu. Kiedy jeszcze nie miałem podłączonej podłogówki do centralki zmontowanej również przez instalatora to wszystko hulało jak trzeba. Podsumowując same grzejniki siłownik w kilka minut sie ustawi , sama podłogówka to samo, ale oba obiegi na raz nie. Kierownik z serwisu Lazar telefonicznie zapytał się czy mam sprzęgło hydrauliczne, bo na 2 obiegi grzewcze podłogówka i kaloryfery raczej być powinno. U mnie nie ma nic .... instalator nie chce do mnie podjechać i popatrzeć że to nie działa, mówi że zamontował 100 kotłów i zawsze działa..... Czy ktoś potrafi mi coś doradzić co mam z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
  9. Potrzebuję pilnej pomocy. Dzieci mi marzną , infolinia lazara dziś nieczynna i kaplica. Mam instalację mieszaną od dziś. Cały czas były kaloryfery dziś podłączyłem podłogówkę. Tylko że przy odpowietrzaniu mój ojciec wszedł mi za piec i zaczął nie wiem po co kręcić zaworem kryzującym od zestawu tv kit do ochrony powrotu. W domu zimno . Nie grzeje ani podłogówka ani kaloryfery. Temp. zadana 40 stopni, pompa mieszacza tak jakby nie miała mocy popchać ciepła na grzejniki dochodzi mi tylko do 30 stopni . Piec chodzi non stop na 50% mocy, i dobija ledwo do 65 stopni. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czy ten zawór ma być maksymalnie odkręcony, czy może w drugą stronę ledwie odkręcony? Wydaje mi się że to jest przyczyna , bo wszystko się pokiełbasiło kiedy ojciec zaczął kręcić tym zaworem. Echh, nie wiem co robić czy to wina tego zaworu kryzującego czy tego że przy napełnianiu podłogówki zapowietrzyłem piec. Piec juz przechodzi na 100% mocy. Ma problem z podniesieniem temperatury kotła Teraz pracuje w przedziale 61-65 stopni i nie chce wejsc wyżej , nie trzyma zadanej temp na grzejniki, co temp wzrośnie to za chwilę spada
  10. Znalazłem innego fachowca, i pytanie który piec wziąć: Lumo, Slimko, Lazar, Kostrzewa,? Piwnica niska 176cm, który serwis do tych piecy jest według najlepszy ( mieszkam na śląsku), i czy prosić o zamontowanie do kompletu sondy lambda?
  11. Myślisz że aż tak źle będzie? To ciepło właściwe to jak pisałem ciężko mi wypełnić sensownie, bo ten dom to składak, i jedne części są ciepłe zimą, a w jednych jest chłodno, na teraz przy nie ocieplonym dachu, spaliłem 5ton węgla. Może coś źle powpisywałem bo 2 zimy za mną a nie spaliłem więcej jak 5 ton węgla. Co do kotła dwupaliwowego to powiedz mi co w takim razie z rurą kwasoodporną, podobno jeśli by do niej podłączyć ekogroszek to po 2-3 latach robi się z niej sitko( to opinia kilku kominiarzy z którymi rozmawiałem., ceramiki nie włożę bo następny problem to że mój komin skręca gdzieś pod stropem piwnicy:p a ceramiki nie wygniesz Mam już kręciołka z tym domem tak jak go kupiłem to na okrągło remontuję:)) P.s. Peletu spalę więcej? Niektórzy z monterów którzy tutaj byli piszą że spalę tyle samo, kłamią mnie;))?
  12. Link do mojego ciepła własciwego https://cieplo.app/wynik/eoiz
  13. Ciepło właściwe już wypełniłem, wynik jest powyżej, tylko ciężko mi to dobrze zrobić z tego względu że połowa domu jest z początku 20wieku, druga z lat 70-tych. Jedne mury są grubsze , jedne cieńsze, w jednej częsci jest bardzo ciepło, w drugiej, podczas mrozów jest chłodno( grzejniki tak chodzą na pół gwizdka), muszę tam wymienić całą instalacje, bo jak tam ktoś pociągnął te rurki to klękajcie narody. Dom kupiłem półtora roku temu i powoli prostuję co się da. Aktualnie remont piwnicy, teraz ma 165cm, kominiarz się czepia że za niska, udało mi się zejść na 175 cm, i koniec, niżej nie pójdę bo woda mnie zatrzymała. Tak że piec też musiał bym dobrać tak żeby pasował do wysokosci 175 cm, muszę wyfrezować komin(nieszczelny), włożyć rurę, wymienić i ocieplić dach. Zastanawiałem się na ocieplaniem scian, ale.... wyszło mi że to około 50tyś na gotowo. Więc na razie odpuszczam, i tak sobie myślę kiedy się zwróci koszt ocieplenia, nawet jeśli spalę 2-3 tony więcej? Po 20-30 latach? Więc szukam pieca do niskiej kotłowni do domu jak opisałem wcześniej, ciepło właściwe też policzone tak jak dałem radę (wyniki powyżej). Na razie dziękuję Wam za ostrzeżenie mnie przed tym Metalteresem, widzę nieźle bym się wpakował:). P.s. Czy do pieca brać sondę lambda, i czy brać bufor? Dziękuję Wszystkim którzy chcą mi pomóc, chwała Wam za to:))
  14. Dlatego właśnie chciałem Waszej pomocy. Więc Waszym zdaniem ile mnie może wynieść piec z montażem do mojego domu? I jaki model?. Nikt jeszcze mi nie zaproponował jakiegoś pieca:), a ja bardzo liczę na Waszą poradę. P.S. Też mi się wydaje że jakoś bardzo dużo mi policzyli, skoro piec kosztuje koło 16tyś, to montaż za 16 tyś nawet z tymi wszystkimi dodatkami to dużo.
  15. Pan z Metalteres zrobił mi wstępną wycenę i wyszło 30tys w wersji na bogato. https://www.metalteres.com.pl/images/pliki/METALTERES-_Cennik_Detaliczny_Kotlow_5_klasy_Ecodesign_01042021.pdf Proponuje mi układ zamknięty, sterownik pogodowy, sterowanie w pokoju, sterowanie telefonem,+ robocizna, rurki, pompki, mieszacze, jakiś myk na powrocie do pieca żeby przedłużyć jego żywotność( chodzi o to żeby na powrocie była wysoka temperatura). Nie wiem co tym myśleć czy to drogo? Czy w tej cenie dostanę coś lepszego? Jak mówiłem jestem kompletnie zielony i mogę zdać się tylko na Waszą pomoc. Teraz zrobił się taki bum na wymianę pieca że ciężko znaleźć dobrego fachowca który i zamontuje i dobrze wszystko poustawia , bo jak czytam od tego jak się to wszystko ustawi bardzo dużo zależy. Na korzyść tej firmy przemawia to że są producentem i sami to wszystko montują więc pewnie wiedzą jak to wszystko dograć żeby było dobrze. A może ktoś może polecić mi kogoś z okolic Rybnika? OFERTA na dostawę i montaż kotła pelletowego Eco Pell 16kW, wersja LUX 1. kocioł pelletowy Eco Pell 16kW z wężownicą schładzającą, palnikiem rotacyjnym z komorą obrotową nadmuchową i paleniskową o mocy 20kW, praca w ukł. zamkniętym, 1szt 2. montaż kotła, bojlera c.o., rozruch i konfiguracja całości 1kpl 3. przedłużka z wyczystką 1szt 4. pompa elektron. energooszczędna Wilo Yonos Pico 25/1-4 1szt 5. termostat pokojowy ecoSTER Touch dotykowy, kolorowy 1szt 6. sterowanie pogodowe: zawór 4-drog. 1”+ siłownik Afriso + cz. zewn. 1szt 7. zabezpieczenie powrotu przed niskotemperaturową korozją wymiennika- pompa elektron 25/40 (wydłuża żywotność kotła nawet o 50%) 1kpl 8. moduł internetowy ecoNET 1kpl 9. zbiornik przeponowy NG 25+ opaska mocująca+ zawór odcinająco-opróżniający 1kpl 10. odpowietrznik automatyczny Afriso 2szt 11. śrubunek mos. 1" 2szt 12. śrubunek mos. 3/4" 4szt 13. zawór kulowy 1" pełnoprzelotowy z dławikiem 3szt 14. zawór kulowy 3/4" pełnoprzelotowy z dławikiem 3szt 15. zawór kulowy 1/2" pełnoprzelotowy z dławikiem 2szt 16. zawór spustowy 1/2" 3szt 17. zawór zwrotny 1” 1szt 18. zawór zwrotny 3/4” 1szt 19. zawór bezp. do kotła 2,5b 1szt 20. półśrubunek do pomp 2kpl 21. manometr+przejście 1szt 22. termometr tarczowy 1szt 23. rura Cu fi 28mm 5m 24. rura Cu fi 22mm 6m 25. rura pex 16 6m 26. filtr do pompy 1” 1szt 27. filtr do pompy 3/4” 1szt www.metalteres.com.pl 28. filtr do pompy 1/2” 1szt 29. przejście Cu 28/1” GZ 8szt 30. przejście Cu 22/3/4” GZ 8szt 31. Kształtki: kolana, trójniki, nyple, mufy przejściowe, złączki mosiężne i żeliwne 1zestaw Całkowity koszt= 29600zł 1. Wszystkie kotły wykonane z blachy kotłowej P265GH. 2. Warunki realizacji zamówienia- umowa dwustronna 3. Ważność oferty – 14 dni. 4. Podana cena jest ceną netto do której należy doliczyć 8% VAT.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.