Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rotenso Windmi 10kw Czujnik bufora Tbt1


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich posiadaczy pomp ciepła.  

Mam pompe rotenso windmi 10kw jest to monoblok i zastosowałem wymiennik 150kw żeby zabezpieczyć układ przez zamarzanie. Pompa działa  na obiegu glikolowy a za wymiennikiem płytowy jest bufor 300l i pompka do obiegu bufor wymiennik. Plus jeszcze jedna pompa na potrzeby grzania co grzejniki. Dodam ze pompa u mnie nie realizuje cwu mam inne żródło zasilania.

Moje pytanie czy montować czujnik do bufora czy też nie. Bo w instrukcji jest napisane czujnik bufora Tbt1 góra i Tbt2 dół (ale pewnie dotyczy to instalacji bez wymiennika płytowego na na samej wodzie tak mi sie wydaje).  I czy zmieni to jakoś logikę pompy. Uznając stratę  poprzez wymiennik 2 stopnie. Szukałem już długo nie mogę nigdzie znaleźć czy takie przyłączenie czujnika coś zmieni czy pogorszy.  Może mi ktoś wytłumaczyć logikę pompy z takimi czujnikami jak się pompa zachowuje.

Opublikowano

Te czujniki to opcja, ja bym w tym przypadku nie montował, będzie pobierał dane mierząc czynnik przepływający przez pompę

Opublikowano

Podejrzewam, bo nie montowałem, że czujniki bufora są po to zeby pompa obiegowa nie musiała działać cały czas, dzięki czujnikom zna temperaturę w buforze beż pompowania wody w układzie. 

  • Zgadzam się 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.