Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam taki problem z wzrastającym ciśnieniem w zbiorniku CWU.  W instalacji  zasilającej z wodociągu ciśnienie wody 3,5 bara. Naczynie przeponowe 18 l.  zamontowane przed zbiornikiem CWU stojącym 250 l. ,na zimnej wodzie, gdzie  zamontowany jest również zawór bezpieczeństwa 5 bar. No i właśnie tu zaczyna się problem. Ciśnienie wzrasta na manometrze przy naczyniu przeponowym do 6bar i kapie z zaworu bezpieczeństwa.  Naczynie przeponowe  sprawne ciśnienie wstępne 3,5 bar na opróżnionym układzie.  Najpierw pomyślałem sobie, że zakamieniony jest wyjście cieplej wody z bojlera. Przebijałem i niewiele to dało, albo nawet nic. Nie jest to nowa instalacja tylko blisko 25 letnia i do tej pory wszystko było ok.  Gdy leci  ciepła  woda z kranu początkowo  wszystko jest ok. trochę słabnie nieznacznie po  chwili, ale gdy otworzymy drugi kran z ciepłą wodą  spadek ciśnienia jest mocno zauważalny z  każdego kranu już nie leci tylko sączy się woda. Wtedy owszem ciśnienie wstępne na manometrze spada i nie kapie z zaworu bezp. , ale tu nie oto chodzi. Jedyne co mi przychodzi do głowy, że zakamienione jest wejście zimnej wody do zbiornika CWU.  Początkowo  ciśnienie w kranie jest dobre, bo rura z wypływająca wodą ciepłą jest w górnej granicy wysokości bojlera ,gdy  woda zimna  nie nadąża uzupełnić zbiornika CWU to ciśnienie spada. Uprzejmie proszę o pomoc. Pozdrawiam 

Opublikowano

Kiedyś miałem podobne objawy - od czasu do czasu zawór bezpieczeństwa sikał wodą. Ale nie cały czas - jak mu się przyglądałem to był suchy i szczelny. A za parę godzin - kałuża. Winne było naczynie przeponowe.
U Ciebie też może być problem z tym naczyniem, bo samo zakamienienie rury z zimną wodą nie tłumaczy skąd się bierze 6bar w zbiorniku - skoro w instalacji wodnej ciśnienie to 3.5bar.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Naczynie przeponowe sprawne. Na opróżnionym układzie trzyma właściwe ciśnienie.

Opublikowano

Podczas grzania CWU ciśnienie w zbiorniku rośnie tym bardziej w dużym 250l, na zasilaniu CWU zapewne masz zawór zwrotny. Jak grzejesz CWU - w trybie ciągłym czy masz jakiś regulator ?

Jak mam kilka manometrów i u mnie często ciśnienie w sieci wodociągowej czasami dobija do 5 bar, dlatego zamontowałem reduktor ciśnienia na CWU ustawiony na 2,5 bara bo sytuacja była podobna.

I tak często po sporym spadku temperatury w zbiorniku i ponownym grzaniu wody CWU, ciśnienie znacznie mi przekracza 2,5bara.

Obecnie woda zasilająca ma niską temperaturę i to powoduje większą histerezę temperatury CWU - jeżeli zawór zwrotny Ci dobije 3,5 bara, gdy temperatura w zbiorniku jest stosunkowo niska, po nagrzaniu zbiornika ciśnienie będzie rosło i jak wspomniałem - im większy zbiornik i im większa różnica temperatur w zbiorniku, tym różnica ciśnień większa.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.