Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek ciśnienia cwu


Torfillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o podpowiedź, jak usunąć usterkę powodującą spadek ciśnienia ciepłej wody. Mam zainstalowany bojler podgrzewany z kotła. Objaw awarii: po odkręcaniu kranu przez kilka sekund woda leci z normalnym cisnieniem, potem cisnienie gwałtownie spada, a woda .... ciurka. Po głowie chodzi mi zapowietrzenie zbiornika (niby jakiś odpowietrznik jest, ale co z tego), może coś że zbiornikiem wyrównawczym... 

Oczywiście jestem kompletnym laikiem, więc poproszę o podpowiedzi możliwie bardziej humanistyczne a mniej techniczne:)

Z góry dziękuję, będąc pewnym, że, jak zwykle, dzięki waszej pomocy uda mi się usunąć awarie (jakie by były punkty o Małżonki... ).

Pozdrawiam Janusz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie czy to z hydroforu czy z sieci nie ma różnicy. Zimną wodą wypycha ciepła. Jeżeli jest odpowiednie ciśnienie sprawdź zawór na nitce doprowadzającej zimna wodę do bojlera, może przykręcony . Chyba że masz zawór ograniczający ciśnienie wody z sieci to tam szukaj przyczyny.

Czyli reduktor ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1mps napisał(a):

Ciśnienie czy to z hydroforu czy z sieci nie ma różnicy. Zimną wodą wypycha ciepła. Jeżeli jest odpowiednie ciśnienie sprawdź zawór na nitce doprowadzającej zimna wodę do bojlera, może przykręcony . Chyba że masz zawór ograniczający ciśnienie wody z sieci to tam szukaj przyczyny.

Czyli reduktor ciśnienia.

Zimna woda leci beż zastrzeżeń. Na rurce doprowadzającej zimna wodę do bojlera mam tylko zawór typu leci-nie leci (w sensie w prawo albo w lewo), który od 10 lat jest nietknięty, bo nie było takiej potrzeby. Żadnych innych ustrojstw nie nie ma. Aha, i jeszcze zapomniałem - od jakiegoś czasu z bojlera dobiega odgłos przelewającej się wody. Może to ma jakieś znaczenie? 

Tak czy siak już dziękuję, że zainteresowałeś się moim postem.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać ze w bojlerze przelewa się woda to jest zapowietrzony. Możesz wrzucić jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MikiQ napisał(a):

Jak słychać ze w bojlerze przelewa się woda to jest zapowietrzony. Możesz wrzucić jakieś zdjęcia?

W zal zdjecie. Na górze widać odpowietrznik, trochę go odkręciłem, posaczylo się trochę wody, ale nadal chłopie.20221117_144410.thumb.jpg.3c704bb757e7f7860374f1ff13e2cfa1.jpg

3 godziny temu, Torfillo napisał(a):

W zal zdjecie. Na górze widać odpowietrznik, trochę go odkręciłem, posaczylo się trochę wody, ale nadal chłopie.20221117_144410.thumb.jpg.3c704bb757e7f7860374f1ff13e2cfa1.jpg

W zbiorniku przeponowym poruszyłem niebieskie pokrętło (to na dole) I zaczęła lecieć wodą... dobrze to czy źle?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik na górze jest od płaszcza, nic nie ma do CWU. Dobrze że z niebieskiego poleciała woda. Zrób zdjęcie głównej nitki wodociągu. 

Na górze białego zbiornika ściągnij lub odkrec czarny plastik. Będzie tam wentyl samochodowy, wciśnij go i zobacz czy poleci powietrze, jeżeli nie dobij ciśnienia ( zakrec zawór zasilający zimna wodę do bojlera, odkrec kran z ciepłą wodą i napompuj z 3/3.5 bara. ) 

2 opcja jeżeli naciśniesz wentyl I pójdzie powietrze z wodą to membrana w nim pękła, zbiornik do wymiany. 

Jeżeli samo powietrze zbiornik jest ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.