Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie i proszę o pmoc.

 

- Ling Combi 28kW

- ustawienia 6/20/38 powietrze 30% szyber do komina przymkniety w 50%

- zawór 4d z siłownikiem

- pełna pogodówka

- zasobnik CWU - 200 litrów

- dom około 190m nieocieplony, okna plastik

- spalanie przy temperaturze około 0 stopni 45-50kg na dobę

- w czasie pracy bardzo długo się wygrzewa, podnosi temperaturę z 55 na 58 stopni w czasie 15 min i później stoi około 10 minut i znowu rusza i znowu 15min

 

Jak zmniejszyć spalanie ?

Opublikowano

Potrzebna jest informacja (przy pogodówce) o krzywej grzania, temperaturze pomieszczenia (faktycznej i ustawionej), oraz okresach temperatury komfortowej i obniżonej. W przeciwnym razie, niewiele o tym spalaniu można powiedzieć.

Opublikowano

witam ja nie używam pogodówki mam tylko czujniki na zasilaniu i powrocie temperatura na piecu około 55 s nie mam zainstalowanego sterownika 4d tylko 3d powierzchnia grzania około 170 m budynek nowy ocieplony mam się wprowadzić za miesiąc :o spalanie około 40-50 kg na dobę , parametry podawania to 7/25/35 , piec nagrzewa się około 10-15 min wyłącza się na jakieś 10 min i tak na okrągło dwa miesiące grzania i dwie tony węgla poszło jak tak dalej pójdzie to pójdę z torbami ... a miało być tak dobrze :)

Opublikowano

Nie wiem, co Wam powiedzieć, ale chyba jedyna możliwość to obniżyć temperaturę w domu i skrócić czas komfortu (to przy pogodówce). Nawet różnica 1 stC ustawionej temperatury pomieszczenia w sterowniku robi różnicę, zwłaszcza przy takich mrozach. Ja mam dobrze ocieplony dom, ale spalanie nie aż tak dużo niższe.

 

Przy nowym domu, podwyższone spalanie to normalne - opisywano to na forum. Więc w tym wypadku jest jakaś nadzieja na mniejsze spalanie. Ale nie oczekiwałbym cudów.

 

Przy pogodówce - mam tylko z samego rana temperaturę komfortu (około 1,5 h), a potem dopiero po południu, po 16. Dom jest dobrze ocieplony, więc trzyma ciepło. To obniżenie temperatury wpływa na spalanie, co łatwo to sprawdzić przekręcając gałkę sterownika - piec z podtrzymania natychmiast "rusza do boju".

Opublikowano
witam ja nie używam pogodówki mam tylko czujniki na zasilaniu i powrocie temperatura na piecu około 55 s nie mam zainstalowanego sterownika 4d tylko 3d powierzchnia grzania około 170 m budynek nowy ocieplony mam się wprowadzić za miesiąc :) spalanie około 40-50 kg na dobę , parametry podawania to 7/25/35 , piec nagrzewa się około 10-15 min wyłącza się na jakieś 10 min i tak na okrągło dwa miesiące grzania i dwie tony węgla poszło jak tak dalej pójdzie to pójdę z torbami ... a miało być tak dobrze :)

 

szoter ---> Mam bardzo podobną powierzchnię do ogrzania (120m2 użytkowej, ale grzeję także nieużytkową = 180m2). Wszystko ocieplone, budynek trzykondygnacyjny. Także używam zaworu 3D (ustawiony w połowie skali), a wszystkie grzejniki mają głowice termostatyczne. W całym domu nie schodzę poniżej 22 st. (od 22 do 23 st.). Jedynie w garażu mam jakieś 17 st. i to tylko dlatego, że nie stoi tam jeszcze auto, a żona nie chciała by było mniej :o

"Podłogówki" mam ~60m2. Pompka na CO "chodzi" na drugim biegu.

 

Zastanawiam się, dlaczego do takiej powierzchni wziąłeś 28KW. Już mój Ling Duo 25KW jest trochę "na wyrost", a co dopiero 28KW...

 

Tonę węgla, owszem, spaliłem przez ostatni miesiąc (od 21 XII do 21 I), ale w listopadzie 700kg. (podaję trochę na wyrost). Listopad był ciepłym miesiącem.

 

Moje parametry to 5/30/35, dmuchawa na 30% (zdjąłem całkowicie klapkę).

Piec pracuje 8-10 min. kiedy akurat nie ładuje zbiornika CWU (200l.), kiedy trzeba podgrzać wodę (zadana 55 st.), to "chodzi" kilkanaście min. Oczywiście w trakcie "dużego brania wody" jego praca jest dużo dłuższa.

Postoje przy temp. od 0 do -5 st. to 20-25 min.

Jak na dworze jest -10, to i postój wynosi tylko 15 min.

Zastanawia mnie ten Twój postój. 10 minut to pewnie będę miał przy -20 na dworze...

Opublikowano

Według mnie taki czas postoju to normalna rzecz. Przy dość dużym i nieocieplonym metrażu, stale utrzymywanej temp. 22 st. i temp. zewnętrznych na poziomie -10...-15 piec może pracować na okrągło. Zużycie na poziomie 40-50 kg nie jest strasznym wynikiem.

 

U mnie w domu (ok. 165 m2 dość dobrze docieplone) w godz. 24-17 jest ok. 18 st. a pomiędzy 17-24 ok. 20-21 st. Średnie dobowe zużycie eko jest na poziomie 25 kg-30 kg. Ustawienia to 6s/26s/35min/45% - praca 12-15 min/postój ok. 25-40 min. Po prostu coś za coś...

 

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Witam serdecznie i proszę o pmoc.

 

- Ling Combi 28kW

- ustawienia 6/20/38 powietrze 30% szyber do komina przymkniety w 50%

- zawór 4d z siłownikiem

- pełna pogodówka

- zasobnik CWU - 200 litrów

- dom około 190m nieocieplony, okna plastik

- spalanie przy temperaturze około 0 stopni 45-50kg na dobę

- w czasie pracy bardzo długo się wygrzewa, podnosi temperaturę z 55 na 58 stopni w czasie 15 min i później stoi około 10 minut i znowu rusza i znowu 15min

 

Jak zmniejszyć spalanie ?

Witam!

Mam piec na drzewo z automatyką ale nie mam pogodówki ,powiecie co to ma wspólnego z tym wyżej już tłumaczę nie ma różnicy co zasila instalację ważne jest aby możliwie wyrównać temperaturę wody wychodzącej na grzejniki z powrotem mam zawór 4 drogowy i dwa termometry na zasilaniu i na powrocie różnica u mnie od 2 do 4 stopni więc tak jak mam piec ustawiony na 70C to po co mam puszczać tyle na dom zaworek w lewo i kukam na termometr idzie np. 50C i oki za około 0,5 godziny powrót prawie wyrównany jw tylko że drzewo się wypala a paliwo w zasobniku starcza na dłużej dbać o powrót i będzie ok temp. na kotle nie będzie spadała tak szybko więc się nie włączy podawanie być może się mylę ,ale u kolegi włącza się co 30 minut wg tej mojej teorii , duży dom pierwsza zima nieocieplony okna nowe Ciechowicz 38KW

Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.