Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler galmet 200l z podwójną wężownicą szybko kończy się ciepła woda


Iron07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z moim problemem walczę już od około 2 lat i nikt nie był do tej pory w stanie mi pomóc. Mianowicie posiadam instalacje solarną a do tego zasobnik galmet 200l z podwójną wężownicą górną wężownica zasilana kotłem CO oraz opcjonalnie grzałką 2kw. Problem polega na tym że woda czy to z solarow czy z kotła co nagrzewa się poprawnie. Jedna osoba zdąży się wykąpać następnie dla drugiej woda jest już letnia a pod koniec kąpieli robi się zimna. Instalacja wyposażona w zawory zwrotne. Czy istnieje możliwość że któraś z wężownic mogła ulec uszkodzeniu? Jakie byłyby tego objawy? Czy zasobnik 200l nie jest za mały na rodzinę 4 osobową? Bardzo proszę o pomoc bo nie mam już żadnego pomysłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kąpiel jest w wannie? 

Jak kocioł grzeje górną wężownicom to całego zasobnika nie nagrzeje ,to ze zasobnik 200 l nie oznacza że wody użytkowej ciepłej jest 200 l same wężownice trochę powierzchni zajmują , a jak jest jak zasobnik nagrzeją solary nie starczy na więcej? .

Ile czasu kocioł potrzebuje by zagrzać zasobnik ? , do jakiej temperatury grzejesz? 

Trzeba pomierzyć temperatury w różnych wysokościach zasobnika trzy faktycznie cały się grzeje czy tylko jakaś część 

Cyrkulację cwu posiadasz ?

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 80ke.W zimie grzeje z sieci na "eko"  temperature i wowczas cieplej zabraknie.Latom z PV na max.termostatu i ciepla zawsze jest.Czym goracejszia w zasobniku,tym wiecej namieszanej cieplej wody do kapieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąpiel jest w wannie. Wiem że gdy grzanie jest z kotła to grzana jest tylko górną wężownica. Z tym że wcześniej nie było tego problemu a teraz niestety woda wychładza się bardzo szybko. Gdy grzeją solary woda ciepła utrzymuje się dłużej ale nie ma wielkiego szału, grzeje do 60-65 stopni około, grzeje się dość szybko bo górną wężownicą w godzinę palenia piecu osiągnie zadaną temperaturę natomiast w solarach też jeżeli słońce pada na panele o odpowiedniej godzinie to nagrzewa się szybko nawet i do wyższych wartości. Posiadam pompkę na cwu z kotła i zamontowany jest zawór zwrotny sprężynowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.