Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor ciepła szybko się wychładza


Paolo80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z buforem 1000l który zasilany jest piecem zasypowym a odbior to ogrzewanie podłogowe. 

Nie mogę zagrać bufora do temperatury wyższej niż 40 stopni mimo że na piecu mam czasem 70-80. 

Temperatura pompki zasilającej bufor ustawiona jest na 60, podlogowka załącza się jeśli połowa bufora osiągnie 40 stopni, wtedy pracuje jakieś 20 min, i się wyłącza, gdyż połowa bufora spada do 35, trzeba poczekać jakieś 15min zanim piec nagrzeje do tych 40 I tak w koło, w piecu pali się cały czas, temperatura nie spada poniżej 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz temp wody zasilającej podłogówkę lub wyłacz na czas grzania bufora , zagrzej bufor do maxymalnej temperatury , puść podłogówkę ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz coś nie halo z cyrkulacja wody między kotłem a buforem skoro aż tak duża różnica między oboma.
Jaki bieg pompy i jakie przekroje rur zostały użyte.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz drożność obiegu kocioł -bufor ,  jest to bufor z wężownicą czy bez , jaki jest stan wężownicy czy nie jest zakamieniona  ,  jakie sa  rury zasilające bufor średnica ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubszego wszystko jest OK po prostu podłogówka zjada całe ciepło które się pojawi i to w błyskawicznym tempie, czy dom jest wygrzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, powinieneś mieć takie połączenie bufora i kotła

To co w zielonym kółku to właśnie ten zaw ochrony powrotu ok 55C, rozmiar 1", rury kocioł - bufor, też powinny być 1" lub większe.

Na tym rysunku odbiory są połączone przed buforem, ale lepiej jest je dać za buforem.

 1185228150_zbiornikakumulacyjnyinst2.jpg.393fdf82af49d0be45986345875290eb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, mam 6 pomp. Jedna pompa miedzy kotlem a buforem na zasilaniu bufora, jedna pompa miedzy kotlem a zbiornikiem cwu, jedna pompa miedzy kotlem a drabinkami w lazienkach, jedna pompka od cyrkulacji i dwie pompki w rozdzielaczach podlogowki, gorny i dolny rozdzielacz. 

Tak teraz myślę może ja powinienem grzać też cwu I drabinki? Może wtedy by cieplejsze woda na piec wpadala, bo grzeje tylko podłogę na razie reszta jest wyłączona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj puścić pompę od drabinek na najniższym biegu tak żeby mieszała wodę w kotle i utrzymywała góre i dól kotła z deltą max 15*

Tak jak pisze Sambor , jak założysz ATV kocioł ma możliwość zagrzać się a zawór  płynnie reguluje ile ciepła kocioł ma oddać ponizej 55 *  zawór jest zamknięty grzeje sie tylko kocioł powyzej 55* zawór puszcza na bufor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.02.2021 o 21:43, Paolo80 napisał:

Witam, mam problem z buforem 1000l który zasilany jest piecem zasypowym a odbior to ogrzewanie podłogowe. 

Nie mogę zagrać bufora do temperatury wyższej niż 40 stopni mimo że na piecu mam czasem 70-80. 

Temperatura pompki zasilającej bufor ustawiona jest na 60, podlogowka załącza się jeśli połowa bufora osiągnie 40 stopni, wtedy pracuje jakieś 20 min, i się wyłącza, gdyż połowa bufora spada do 35, trzeba poczekać jakieś 15min zanim piec nagrzeje do tych 40 I tak w koło, w piecu pali się cały czas, temperatura nie spada poniżej 50.

Podłogówka odbiera więcej ciepła, niż generuje kocioł. Żadne regulacje pomp nic nie pomogą dopóki nie zostanie rozwiązany problem bilansu cieplnego. Być może to jest nowy dom, który potrzebuje wygrzania podłogówki?
Z opisu jednak wnioskuję, że nie jest to nowa instalacja.
Potrzeba więcej danych:
- ile paliwa i jakiego spalane jest w jednym paleniu,
- jakie sa temperatury w pokojach ogrzewanych przez podłogówkę,
- jaka jest izolacja bufora,
- jaki kocioł jest używany do zasilania bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.