Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylko 40mm na podłogówkę


ManiekBasick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie chcemy w 2 pokojach (16 i 20m2)  zrobić ogrzewanie podłogowe ale po skuciu wylewki okazało się ze mamy tylko 50mm do zagospodarowania w tym 10mm na panel z podkładem, czyli zostało nam 40mm. W części domu mamy już podłogówkę  zwykła (na to płytki) około 20-22m2 ale ze prawie nie ma tam izolacji sa duże straty. Puszczam na podłogę 31stopna a uzyskuje 21-21,5. W dwóch pozostałych pokojach maja być panele a że są to większe pokoje chciałbym żeby było to bardziej poprawnie. Myślałem nad ogrzewaniem w suchej zabudowie ale nie wiem jak to się ma do paneli, żeby nie okazało się ze pod panele musze dawać większa tem np 40stopni.  Może ma ktoś takie doświadczenie albo pomysł jak to rozwiązać. Dodam ze będzie to na parterze pod którym są piwnice nieogrzewane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł panel do ogrzewania w suchej zabudowie z rozstawem rur 100mm, to byłoby idealnie, 

są też rozstawy 125mm, taki też da radę .

Przy rozstawie większym np 150mm będzie trzeba dać wyższą temp na zasilanie, ponadto nie można oszczędzać na podkładzie pod panele, tu trzeba dobry wsp przenikania ciepła, inaczej będzie pomieszczenie niedogrzane.

Dużo też zależy od izolacji cieplnej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że można dostać z rozstawem co 10cm ale najpierw muszę wyrównać strop samopoziomująca. Więc zastanawiam się czy dać płyta PIR 20mm na to panel suchego ogrzewania 20mm, czy wylać 5mm wyżej i położyć panel 35mm. Jest jeszcze możliwość pożyć płytę PIR 40mm i wyciąć rowki ale to dużo zachodu.

Dom ocieplony mury 55cm  pustak żużlowy w tym 10 styro. brak ocieplenia stropu. Różnica pomiędzy pokojami parter a pietro  wynosiło do 1,5 stopnia cieplej na pietrze przy puszczanej tem 35-40st na grzejniki.

Czytałem ze niektórzy dawaj pomiędzy panel suchej zabudowy a panel laminowany płyty jastrychowe żeby dobrze akumulowało i rozprowadzało ciepło. Taka płyta ma 12,5mm tylko nie wiem czy to ma sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy ktoś czy robił ktoś wylewkę samopoziomującą albo anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe w wysokości 20mm. Czy to nie popęka albo nie pokruszy się? Czy to ma sen?

Zamiast suchego ogrzewania myślę jeszcze nad opcją 20mm pir albo xps i na to 20mm wylewkę. Zaznaczę ze na tym będą panele laminowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.