Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrofor ocynkowany 150l, max 10-25l pomiędzy włączeniami.


VelVel
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez carinus,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobotę hydraulik zmieniał mi piec, hydrofor i kilka rzeczy w kotłowni.

Skusiłem się na zbiornik ocynkowany i mam z nim ogromne problemy. Z poprzedniego 50l zbiornika przeponowego uzyskiwałem jak dobrze pamiętam 13-16l wody. W obecnym uzyskuję maksymalnie 25l testując różne ustawienia i ciśnienia powietrza. 

Na dodatek co dobę muszę dobijać powietrza. Kupiłem i wymieniłem fabrycznie nowy wentyl z wimestu dołączony do zbiornika. Puszczał ciśnienie, ale to siarczyście. Dokręciłem manometr, puszczał ciśnienie. Obleciałem wszystkie połączenia nad wodą, włącznie z wszystkimi górnymi połączeniami przy rurce wskazującej stan pianą do golenia. Mam wrażenie, że delikatne bąbelki (minimalnie) lecą na montażu górnego korka na którym jest manometr. Dokręcić bardziej się już nie da. Czy manometr sam w sobie może puszczać powietrze? Niemożliwym jest, że za dzień kiedy nie było mnie w domu muszę dopompować 1-1.5 atmosfery, bo woda jest już wysoko powyżej wskaźnika.

Ostatnia z metod jaką zastosowałem dzisiaj to upuszczenie wody do górnej części taśmy na zdjęciu (dolna taśma na wskaźniku). Dopompowałem powietrze to 1.8 bara na wskaźniku od pistoletu kompresora. Włączam pompę, ładuje wodę do górnej granicy górnej taśmy. Ciśnienia załączenia i wyłączenia 3do4bar. Na włączniku ciśnieniowym Ibo PC-SK2 za cholerę nie mogę zejść dolną granicę - 2 bary. Wykręcając dolną śrubkę po prostu sprężyna lata już luźno. Nie da się ustawić na tym badziewiu 2-4, tylko 3-4, 2.6-3.6. Wada fabryczna? Zamówiłem na jutro LCA.2 LCA2 2-8 HYDRO-VACUUM Mam nadzieję, że na nim ustawię 2-4 bar i wtedy uzyskam drugie tyle wody. Niemniej jednak problem nadal jest w uciekającym powietrzu. Mimo wszystko ogromnie żałuję wydanych ponad 1200zł na ten badziewny zbiornik. W starym przeponowym uzyskiwałem niewiele mniej wody, napełnienie było banalne, uciekanie powietrza znikome.

Może wymienić jeszcze manometr na zbiorniku i/lub wkleić połączenia na kleju do gwintów? Ręce mi już opadają.

 

ps powietrze dobijam oczywiście na odciętym od instalacji zbiorniku. 

Compress_20240903_212336_6734.jpg

Compress_20240903_212336_6986_1.jpg

Compress_20240903_212336_6172.jpg

Compress_20240903_212336_6544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje możliwe. Brak można ustalić wizualnie, uszkodzenie-zamknąć zawór widoczny dole hydroforu dojście od pompy i sprawdzić po kilku godzinach jaki jest spadek ciśnienia oczywiście w czasie kiedy nie korzysta się z wody , pompę odłączyć od napięcia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj odkręciłem korki 2 calowe na zbiorniku + manomatr, nawinąłem na nowo pakuły i udało się zakręcić to tak żeby nie puszczało nigdzie powietrza ani wody. Kilkukrotnie sprawdzałem pianą do golenia z tubki 😛 Napompowałem powietrza 1.8, włączyłem.hydro, dobiłem do 4, odciąłem dom i zostawiłem zbiornik + pompa + cała linia do studni na noc. Nie uciekło nic bądź niezauważalnie. 

 

Wczoraj zabrałem się za wymianę i regulację włącznika ciśnieniowego z IBO na LCA 2.

 

Przy Ibo było to max 23l wody i teraz uwaga. LCA 2 45.5L przy nastawie ~2-4.1bara.

Teraz tylko żeby chodziło to latami 🙂 dzięki za wszystkie odpowiedzi, jak widać trzeba było poprawić hydraulika 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Potwierdza się stare powiedzenie; chcesz mieć zrobione dobrze, zrób to sam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.