Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, TheDargorShadowlord napisał(a):

I tak już od tego roku nie mogę palić w kaflowym. Dodatkowo, jeśli będę chciał skorzystać z dofinansowania na ogrzewanie elektryczne, czyli klimatyzację, będę musiał wyburzyć piec kaflowy. 

Nawet nie wiem, czy mam fazowe zasilanie. Będę musiał to sprawdzić. 

Ale tak w ogóle, jak to jest możliwe, że klimatyzator ogrzewający bez żadnej konkretnej taryfy, wychodzi taniej niż piec akumulacyjny w taryfie nocnej? 

Poczytaj jaką sprawność przemiany energii na ciepło ma pompa a jaką piec akumulacyjny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawdzięczam merytorycznym poradom większości z Was to, że jestem mocno przekonany do klimatyzatora typu split. Jednak dla pewności, że zrobiłem wszystko, by zbadać temat, najprawdopodobniej zlecę audyt energetyczny. 

Czy moglibyście polecić mi jakieś firmy we Wrocławiu, które takowy audyt przeprowadzą, a które nie dokonają fuszerki ani nie zrobią tego wyłącznie w interesie własnej bądź zaprzyjaźnionej marki? 

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheDargorShadowlord Bądź poważny - co ty masz, willę z basenem lub zakład produkcyjny lub metrażową chawirę bez ocieplenia, że będziesz zlecał firmie profesjonalny audyt? Jeśli chcesz zrób przykładowy (tylko podaj rzetelne dane) na stronie ciepło app i weź sobie do serca/rozumu rady forumowiczów - a jak zrobisz to Twoja decyzja.

PS Przepraszam jeśli Cię uraziłem tym komentarzem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2024 o 11:21, WŁ20 napisał(a):

@TheDargorShadowlord Bądź poważny - co ty masz, willę z basenem lub zakład produkcyjny lub metrażową chawirę bez ocieplenia, że będziesz zlecał firmie profesjonalny audyt? Jeśli chcesz zrób przykładowy (tylko podaj rzetelne dane) na stronie ciepło app i weź sobie do serca/rozumu rady forumowiczów - a jak zrobisz to Twoja decyzja.

PS Przepraszam jeśli Cię uraziłem tym komentarzem.

Nie przejmuj się. Nie liczy się dla mnie forma, tylko treść, która może mi się przydać. 

Zrobiłem ten darmowy audyt na poleconej przez Ciebie stronie. Dzięki za niego. Jednak mam kilka wątpliwości: 

1. Nie ma tam wymienionych klimatyzatorów, wyłącznie pompy ciepła, a kilku użytkowników zapewniało mnie, że to są inne formy ogrzewania. Co więc może być przyczyną? 

2. Czy działanie klimatyzatora nie będzie na tyle głośne, by zakłócało sen? 

3. Jeśli nie uda mi się przekonać wspólnoty do udzielenia zgody na instalację klimatyzatora, które alternatywne źródło ciepła będzie przystępnym planem B? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.