Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie stropu


calcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym  ocieplić  strop na poddaszu nieużytkowym  ale kto wie może kiedyś przeznaczenie się zmieni, wygląda to tak  : stare  deski pod  nimi jakieś 18  cm przerwy między legarami wypełnione polepą i deski , myślałem żeby zrobić to tak : wywalić  deski wybrać  polepę , zakonserwować deski na dole i legary na to potem folia ,  wełna 15 cm i  osb 25 mm, czy to dobry  pomysł i mniej  ciepła będzie uciekać ?  

95a9d4e8-65e4-429a-ad12-dadcb34ccd5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściśnie się za bardzo ?, chodzi mi o to czy nie powinno tam być chociaż z 1 - 2 cm powietrza od dołu do osb ? , bo właśnie ta  15  z  isovera co bym nią robił  rozpręża się niby na 16 -17 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast stropu ociepl dach - róznica jest mega , wiem bo robiłem u siebie w domu oba te ocieplenia w odstępie lat- ok 2014 robilem izolację stropu teraz w 2023 izolację dachu -  tak samo na poddaszu nieużytkowym  i samo ocieplenie stropu teraz z perspektywy czasu widze - że była to "prowizoka ocieplenia" cieplo z wnętrza domu dalej uciekało przez sciany szczytowe i kominy  (Najlepiej widać to kamerką termowizyjną np głupią flir do telefonu za 600zł)     , za to teraz jak sie ociepliło dach (nawet amatorsko wełną), zrobiła sie bajka.   

Edytowane przez mikkei
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że  będzie uciekać, ale na pewno  dużo   mniej , biorąc pod  uwagę że polepa już też straciła swoje właściwości no i deski już też są słabe  w niektórych miejscach,  ale w tym momencie najtaniej  wyjdzie  mnie zrobienie  stropu, bo dach to już jednak wyższe koszty, tym bardziej że nic tam takiego na razie nie będę trzymał ani  nie będę tam  nic do  mieszkania przerabiał, bo jakby robił pod mieszkanie to trzeba  by też okna powstawiać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz folię na dechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta folia ma leżeć między polepą, a wełną, to bym jej tam nie dawał, bo i po co?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepy  nie będzie  zostanie  usunięta wraz ze starą podłogą, folia poszła by  pod deski stare  które  najpierw  zostałyby zaimpregnowane preparatem konserwującym, na to poszłaby folia, potem wełna , i  na koniec osb 25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ocieplam strop na strychu nie użytkowym,daje 2x10 styropian na przekładkę i do tego wylewka ponieważ będę tam trzymał graty. Dachu nie ocieplam. Mam też nie ocieplone ściany na strychu wewnątrz,na zewnątrz jest ocieplone. Czy docieplać ściany szczytowe i kolankowe wewnątrz,jak tak to pod sam dach czy tylko jak gdzieś to wyczytałem,że wystarczy metr od posadzki? Jak bym ocieplał od środka ściany to muszę zachować ciągłość izolacji ściany szczytowej i kolankowej wraz z izolacją stropu? Czy jak będzie wylewka to wtedy docieplać?                         Jakbym miał docieplać ściany szczytowe i kolankowe to który sposób układania styropianu będzie lepszy widoczny na zdjęciach poniżej?;

IMG_20240813_074236.jpg

IMG_20240813_074257.jpg

IMG_20240813_074436.jpg

IMG_20240813_074010.jpg

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany kolankowe dociepl. Minimum jest do wysokosci murlaty plus zakladka na murlacie (polaczyc z dociepleniem zewnetrznym - zachowac ciaglasc).

Wizualnie ja bym polecial sciany szczytowe az do samej gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strop jak połączyłem ze ścianą szczytowa (ciągłość ocieplenia zachowana) i do samej góry do membrany plus ścianę kolankową też zachowana ciągłość ze stropem tak jak zrobiłem zdjęcia? Czy nie musi być ciągłości między stropem a ścianą szczytową i kolankową?                                                      Murłatę na ścianie kolankowej obłożyć styropianem aż pod samą membranę?

Nie wiem czy rozumiem, ocieplać ścianę kolankową od stropu z zachowaniem izolacji do samej góry do tej cegły czerwonej co jest na murłacie i na tą cegłę do góry między nią a membranę też wcisnąć ocieplenie?

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arek810316 napisał(a):

Witam. Ocieplam strop na strychu nie użytkowym,daje 2x10 styropian na przekładkę i do tego wylewka ponieważ będę tam trzymał graty. Dachu nie ocieplam. Mam też nie ocieplone ściany na strychu wewnątrz,na zewnątrz jest ocieplone. Czy docieplać ściany szczytowe i kolankowe wewnątrz,jak tak to pod sam dach czy tylko jak gdzieś to wyczytałem,że wystarczy metr od posadzki? Jak bym ocieplał od środka ściany to muszę zachować ciągłość izolacji ściany szczytowej i kolankowej wraz z izolacją stropu? Czy jak będzie wylewka to wtedy docieplać?                         Jakbym miał docieplać ściany szczytowe i kolankowe to który sposób układania styropianu będzie lepszy widoczny na zdjęciach poniżej?;

Lepiej zrobić izolację w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wylaniem, czyli wszedzie zachowac ciaglosc, jesli jest komin lub inne przeszkody - to tak samo (np. wełna).

Z kilku powodow nie ma sensu pchac sie w docieplanie polaci jesli ma to byc strych nie uzytkowy. 

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBinczyli tak jak na tym zdjęciu co zrobiłem,docieplać strop i zachowuję ciągłość czyli styropian ze ścianą szczytową i kolankową,tak może być jak na zdjęciu,jaki gruby styropian położyc na ścianę szczytową o kolankową? Na zewnątrz mam elewację ocieploną 10cm .

Rozumiem,że kominy tak samo docieplać zachowując ciągłość z tymże wełna pójdzie . Położę wkoło komina wełnę skalna od dołu i muszę ta część jakoś obrobić przed wylaniem posadzki?

Te belki ,drzewo co podpiera i idzie do samego stropu po położeniu styropianu zakryją sie ,nic się nie stanie,nie zgnije?

IMG_20240813_074236.jpg

IMG_20240813_074436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie.

Jak rozkładam styropian na syropie oczywiście na mijankę to pierwszą warstwę kładę w poziomie i druga też mogę w poziomie ale oczywiście przesuniętą o te ok 25cm czyli pół płyty żeby się łączenia mijały ,czy muszę w poziomie a drugą warstwę w pionie czy to jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arek810316 Ja nic nie zrozumialem o co pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze chodziło "wzdłuż" "poprzek" pomieszczenia.

 

Odpowiadam: to nie ma kompletnie znaczenia 👍

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płyty na stropie kłaść oczywiście na mijankę , pierwszą warstwę wzdłuż a drugą też mogę tak samo tylko z przesunięciem czy druga w poprzek?

No właśnie wzdłuż i druga warstwa w poprzek nie będzie mniej mostków? Czy to samo wyjdzie pierwsza wzdłuż i druga też wzdłuż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdluz, w poprzek, nie wazne. Układaj tak aby zawsze byly na mijanke i jak najnniej docinek bo to ulatwia prace. Zawsze przesun nowa wartstwe - zarowno w poprzek jak i wzdluz.

PS. Warto tez kleic je miedzy soba niewielka iloscia pianki (klej).

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem w garażu jedna warstwę i wszystkie płyty kleiłem na piankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.