Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie piec pelletowy.


KowalskiA
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Outsider,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Założyłem kocioł z kostrzewa, luxcury compact 12kw. Jednakże wydaje mi się że spalanie jest dość duże. Czy mógłby ktoś ocenić ?

Domek jednorodzinny parterowy podpiwniczony. 90m2 do ogrzania, dom z 80 roku ściany z półtorej gazobetonu dodatkowo ocieplone styropianem. 

Instalacja nowa grzejniki zeberkowe z termostatami.

Zamontowany zawór 4d z siłownikiem temp na grzejniki 45 stopni na cwu 40. Na kocioł 60.

W domu 23 stopnie termostaty wlączają grzejniki w sumie na około 10-15 godzin wciągu doby.

Grzejniki podłączone przez rozdzielacz.

Spalanie na różnych pelletach średnio 0,85kg na godzinę. Spalanie liczone w grudniu więc temp na zewnątrz na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 09:04, KowalskiA napisał(a):

termostaty wlączają grzejniki w sumie na około 10-15 godzin wciągu doby.

A co robi kocioł przez pozostałe godziny? Pyrka sobie?

Na noc masz obniżenie temperatury, masz termostat pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 17:29, romekBS1016 napisał(a):

23* w domu, to już ciepełko. Jak teraz się przedstawia przy minusowych temperaturach?

Zmierzyłem, mrozy -8/-18 dzień /noc 5 worków czyli 75 kg na równe 3 doby.

I ten wynik jest dla mnie okej, jednak na temperaturach powyżej zera jakoś dużo tego pelletu wychodzi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że 23* w domu to muszą być ciepłolubne osóbki...

Tak właśnie jest: jest zimniej ale jest cieplej. Od 0* w górę wilgotność swoje robi i "cieplej" wcale nie jest.

 Myślę, że wynik ilościowy akceptowalny. Można coś tam kombinować z obniżeniem nocnym temperatury, bądź harmonogramem,  sprawdzić poprawność nastaw kotła, ale jak piszesz potrzebujesz takiej temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
W dniu 6.01.2024 o 09:04, KowalskiA napisał(a):

W domu 23 stopnie. Spalanie na różnych pelletach średnio 0,85kg na godzinę.

  Czyli 20 kg na dobę. W tych warunkach jak najbardziej ok.

W dniu 7.01.2024 o 13:17, romekBS1016 napisał(a):

A co robi kocioł przez pozostałe godziny? Pyrka sobie?

Na noc masz obniżenie temperatury, masz termostat pokojowy?

 

W 99 procentach przypadków działanie zwiększające spalanie. Jeżeli konstrukcj jes tradycyjna, pompa adaptacyjna, mieszacz, pogodówka.

ustawic stałą pracę pompy, krzywą pogodówki, dostosować modulację kotła  i bez żadnych obniżeń nocnych. Termostat pokojowy można wykorzystać do korekty nastaw mieszacza.Samochód który jedzie ze stałą prędkością spali mniej niż ten co jedzie na przemian na gazie i hamulcu. 
 

4 godziny temu, KowalskiA napisał(a):

 jednak na temperaturach powyżej zera jakoś dużo tego pelletu wychodzi 

Jak proponowałem wyżej. Przy załączonej automatyce zaworu temperatura obiegu spadnie co może generować już namacalne spadki spalania.
 

 

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.