Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz do popiołu z pieca pelletowego


Martino84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza do popiołu z pieca pelletowego. 

Widziałem odkurzacz do popiołu z kominka w działaniu i naprawdę fajnie sprząta.
Czy ktoś używa lubi miał do czynienia z takim urządzeniem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam separator do popiołu z popularnego serwisu aukcyjnego do tego za 1zł i pkt za paliwo na Orlenie masz kaerchera wd1. Trzeba pokombinować z redukcjami i wężami ale koniec końców wszystko odkurzam w piecu na pellet nawet popiół z popielnika. U mnie działa.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz do popiołu oczywiście się przydaje, ale filtr bardzo szybko się zapycha i spada moc ssania. Obowiązkowym wyposażeniem garażu musi być kompresor. Bez niego czyszczenie jest dość uciążliwe. Chyba, że radzicie sobie w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz do popiołu działa na zasadzie cyklonu , nie tak jak w odkurzaczu pokojowym.Przy zakupie trzeba wybrać taki , aby filtr na silniku wytwarzającym podciśnienie był dodatkowo osłonięty wyjmowanym workiem z tkaniny przepuszczalnej. Ogranicza to zapychanie się filtra. Przez 4 lata nie miałem z tym problemu.

Kolego Hubert mógłbyś przybliżyć ten separator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, laptop napisał:

Odkurzacz do popiołu oczywiście się przydaje, ale filtr bardzo szybko się zapycha i spada moc ssania. Obowiązkowym wyposażeniem garażu musi być kompresor. Bez niego czyszczenie jest dość uciążliwe. Chyba, że radzicie sobie w inny sposób?

Kompresor do garażu czy do kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o zakupie odkurzacza do popiołu. Co myślicie o takim?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6878036626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JacekFF napisał:

Może napiszecie jakie odkurzacze są godne uwagi a jakie nie bo pisanie odpowiedzi mam taki i jest ok jest bez sensu. Jaki model się sprawdza a jaki jest do do dupy, poprostu..... 

Według mnie , powinien mieć bezwzględnie  , co tez napisałem , osłonę filtra poza oczywiście przyzwoitą mocą silnika od 1000W w górę.  Inne parametry moim zdaniem są mniej istotne - w końcu to nie najważniejszy sprzęt w kotłowni. Polecanie konkretnych mija się z celem. Dużo zależy od tego jaką kwotę chce się przeznaczyć na ten "sprzęt". O resztę to zapytaj już ekspertów z tej "dziedziny".

A odpisałem , jaki posiadam , gdyż o to pytał autor tematu.

Edytowane przez Jasa
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwotę to oczywiście każdy pyta o najtańszy bo jak by każdego było stać to kupił by odkurzacz za kilkaset PLN  i nie pytał by na forum jaki kto poleca bo by go to za przeproszeniem waliło. Wiadomo że najtańsze będą się szybko zapychać albo nie będą miały odpowiedniej mocy. Ale nieraz wystarczy dodać 100zł i sprzęt będzie o niebo lepszy. 

Nieraz te 1000W to tylko na papierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest długość kabla oraz długość i średnica rury ssącej oraz osłona filtra hepa jak już tu wspomniano.  Polecam Kaminer

https://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-pieca-20l-kominkowy-i7589539371.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego co ma 3 filtry:

-filtr seperator na silnik

- filtr "workowy kapelusz

- filtr workowy wielokrotnego użytku - to do niego zbierany jest popiół, a opróżnianie odbywa się przez rozpięcie suwaka błyskawicznego.

Dzięki temu, bezproblemowo można długo używać odkurzacza bez spadku siły ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DED6602 który kupiłem do gipsu. Ma wszystko co trzeba, łatwo go wyczyścić i daje radę. Jest z pojemnikiem wodnym który do gipsu się przydaje ale do popiołu nie używam.

Ale ogólnie go nie polecam bo do do popiołu można coś tańszego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gipsu to on się nie nadaje, chyba żeby posprzątać po gipsowaniu otworu po kołku.Do pracy ciągłej na pewno nie, to taki chwyt marketingowy .

Zobacz opis, czy jest choćby słowo o gipsie https://www.kaercher.com/pl/home-garden/odkurzacze-wielofunkcyjne/odkurzacze-uniwersalne/wd-3-16298010.html

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gips to inna bajka która wymaga specjalnego sprzętu przy pracy ciągłej np z żyrafą. Zbija się, zapycha wszystko co możliwe i tak samo wszystko oblepia. Przy szlifowaniu poddasza częściej czyściłem węża niż worek i filtry ;) . Taki OT.

Popiół jest grubszy, lżejszy i bardziej sypki i moim zdaniem nie trzeba nic specjalnego - oby tylko łatwo się czyścił. Ja swojego używam tylko dlatego że nie chciałem kupować następnego.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, choć sadza zbliżona do gipsu ,dlatego nie warto dawać tyle kasy.Za takiego  WD3 można mieć dwa tańsze i tak samo posprzątać :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.