Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz do popiołu z pieca pelletowego


Martino84

Rekomendowane odpowiedzi

Tani karcher,to chinski ........,szybko padl.

Marka na wschodzie nie jak na zachodzie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 też byłem skory kupić takowy w markecie ale jak zobaczyłem cenę i możliwości to wolę na allegro gdzie za dobrą cenę można naprawdę mocny odkurzacz kupić i się skłaniam ku tym dwu co podałem na początku, ale jeszcze rozważam inne egzemplarze, były wcześniej wspominane w temacie. Jest też kilka markowych włoskie, czeskie no niemieckie bo reszta to chińszczyzna, chyba że coś pominąłem. Nie twierdzę że chińszczyzna to coś gorszego, ale jeśli nie ma serwisu, nie ma części i nie można dokupić jakichś elementów żeby odkurzacz służył jeszcze do innych czynności niż tylko odkurzanie popielnika no to lipa panie po prostu lipa.

Pozdrawiam wszystkich i może ktoś ma jeszcze jakieś inne ciekawe pomysły bardzo chętnie wymienię zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slawul napisał:

@Trener40 ale jeśli nie ma serwisu, nie ma części i nie można dokupić jakichś elementów 

Do tego( z fotki) nie potrzeba serwisu... Wystarczy rurę wyciągnąć na ogródek i będzie miał szybki wysyp nawozu. 

Nic się nie zapcha... 

, ale masz rację... Serwis do odkurzacza potrzebny, bo to budowa niczym rakiety w kosmos... 

Masz dwa lata gwarancji, a jak się główne źródło spali ( silnik)po gwarancji , to gra nie warta świeczki. 

Że ludzie mają takie problemy z odkurzaczami, to ręce opadają... 

Screenshot_2020-01-05-20-07-46-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Trener40 napisał:

Że ludzie mają takie problemy z odkurzaczami, to ręce opadają... 

Dobrze że tylko ręce, a tak poważnie to gdzie wytrzasnąłeś tą rakietę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezar76 napisał:

Podejrzewam, że w niejednym domu takie rakiety jeszcze działają... Radziecka myśl technologiczna- nie gniotsa, nie łamiotsa...

Filteros trzepiesz i jedziesz dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że kiedyś to się brało co było, a teraz mamy wybór i to się grymasi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bujał się bujał i kupił. Teraz ma co chciał czyli to: Odkurzacz przemysłowy gruz kominek. Za dużo powiedziane - przemysłowy - chwyt reklamowy, no ale spełnia swoje zadanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie  możecie polecić jakiś odkurzacz do czyszczenia wymiennika z popiołu, najlepiej coś sprawdzonego i niedrogiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie kupiłem takowy 800 Wat chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szumik83 napisał:

Bierz śmiało jest ok. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szumik83 napisał:

podajcie modele jak możecie to sobie popatrzę

 

https://www.oleole.pl/odkurzacze/karcher-ad-4-premium-1-629-731-0.bhtml?cd=1481491580&ad=63058233251&kd=&gclid=Cj0KCQiAv8PyBRDMARIsAFo4wK39X2qAC7sBr6tjZ8TxIx8BWam9jDhKuBwrSrHVFbic4HYaHLBBwi8aAi_GEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

kumpel ma do peleciaka i sobie chwali,ma coś takiego że jak się filtr hepa zawali wkładasz końcówkę ssącą do otworu w odkurzaczu i czyści zapchany filtr ,jakby go odkurza,bo największy problem odkurzaczy polega na tym że szybko tracą moc ssącą przez zapchanie a tu możesz sobie odepchać i zapełnić pojemnik cały i dopiero opróżniać 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 Właśnie ten odkurzacz kupiłem i póki co nie narzekam i odkurzam. Wybór odkurzaczy do kominka i pieca jest duży co byś nie kupił będzie dobre, ale najlepsze to będzie to gdzie moc nominalna jest powyżej 1200 W, filtr hepa i filtr czapka, a ten odkurzacz to ma i jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Fakt że nie jest to jakiś tam markowy Karcher, ale nie przesadzajmy ile razy będziesz w miesiącu odkurzać, ja teraz w sezonie 2 razy, a latem to będzie stał, no chyba że wykorzystam do odkurzania innych pomieszczeń bo i do tego też służy,  i ma dość długi kabel zasilania.

Pozdrawiam i życzę dobrych zakupów.

Edytowane przez slawul
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 22.12.2018 o 23:19, eliks napisał:

Istotne jest długość kabla oraz długość i średnica rury ssącej oraz osłona filtra hepa jak już tu wspomniano.  Polecam Kaminer

https://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-pieca-20l-kominkowy-i7589539371.html

 

 

 

Posiadam taki odkurzacz od początku tego sezonu grzewczego. Jestem na prawdę zadowolony! Dzięki @eliks!

Według mnie sprawdza się świetnie do cotygodniowego odkurzania po czyszczeniu kotła, do sprzątania kominka itp. Trochę krótki kabel zasilający, ale posiadam gniazdka przy kotle a przedłużacz to raczej nie problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.