Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rachunki za gaz i jego zużycie - mieszkanie 83 m2


Dorota22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od niedawna wynajmuje mieszkanie 3 studentom. Wszystko jest ogrzewane gazowym piecem dwufunkcyjnym z otwartą komorą spalania (planuje go wymienić) ale nie stać mnie na ten moment na koszt rzędu 12 tysięcy.. problem w tym że studenci skarżą się na rachunki za gaz a ja że tak powiem nie wiem czy jest to wina złego pieca czy po prostu drogich czasów  lub ich większego zużycia (albo jeszcze czegoś innego). Dodam że robiłam wszelkie przeglądy, szczelności itd. jest to bardzo stara kamienica, mieszkanie z 3 stron ma ściany na zewnątrz ale mieszkanie w b. Dobrym stanie. W miesiącach gdy zaczęli grzać zużycie i koszty były niewielkie zwłaszcza że mieszkała tylko 1 osoba i chodziła do pracy ale od dwóch miesięcy mocno rosną. Za zeszły miesiąc wyszło 630 zł a w tym już 1000 przy zużyciu 301m3. Nie mam pojęcia czy to jest normalne i czy to możliwe że oni po prostu dużo zużywają czy to ja mam tak skrajnie nieoszczędny sprzęt. Dodam, że za prąd też przychodzi spory rachunek bo około 200 zł miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też kamiennice 74m2, kociol  zamknięta komora. 

Rachunki mam o połowę niższe.

W ogrzewaniu ważne jest "stało palność " z niska temperatura i duże grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest przepisanie umowy na media (gaz i prąd) na najemców. Też wynajmowałem mieszkanie i w ten sposób sobie to rozwiązałem. Miałem tą dobrą sytuację że najemca sam zaproponował te rozwiązanie.

Co do zużycia, to trzeba zobaczyć rachunki archiwalne, żeby mieć jakieś porównanie. Nie zmienia to faktu że 100kWh na dzień to dla mnie byłoby dużo, ale to zależy od metrażu i sposobu ogrzewania. Może ogrzewanie otwarte na max i uchylone okna bo za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dorota22 Abstrahując od porady technicznej, dużo zależy też jak się rozliczasz z tymi najemcami.

Często najemcy mają inne doświadczenie w opłacaniu mediów, bo płacą przez cały rok zaliczkowo w oparciu o prognozy wystawione dla lokalu i wtedy te opłaty w sezonie grzejnym są opłacane z wpłacanych zaliczek. Jeżeli studenci nie pokrywają kosztu gazu poza sezonem, to kumuluje im się wszystko w sezonie grzejnym i wychodzą duże kwoty do zapłaty, nawet jeżeli piec jest 108% sprawności.

 

To zużycie 301m3, to jest z jednego miesiąca, czy za jakiś większy okres ? Z doświadczenia mojego w domu 180m2, zużycie gazu za listopad miałem w okolicach 160-180m3 w różnych latach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ksieciunio napisał(a):

Ja mam też kamiennice 74m2, kociol  zamknięta komora. 

Rachunki mam o połowę niższe.

W ogrzewaniu ważne jest "stało palność " z niska temperatura i duże grzejniki.

Co to znaczy "stało palność"?

21 minut temu, esselite napisał(a):

@Dorota22 Abstrahując od porady technicznej, dużo zależy też jak się rozliczasz z tymi najemcami.

Często najemcy mają inne doświadczenie w opłacaniu mediów, bo płacą przez cały rok zaliczkowo w oparciu o prognozy wystawione dla lokalu i wtedy te opłaty w sezonie grzejnym są opłacane z wpłacanych zaliczek. Jeżeli studenci nie pokrywają kosztu gazu poza sezonem, to kumuluje im się wszystko w sezonie grzejnym i wychodzą duże kwoty do zapłaty, nawet jeżeli piec jest 108% sprawności.

 

To zużycie 301m3, to jest z jednego miesiąca, czy za jakiś większy okres ? Z doświadczenia mojego w domu 180m2, zużycie gazu za listopad miałem w okolicach 160-180m3 w różnych latach.

 

 

Niestety za jeden miesiąc i nie wiem czego to jest kwestia 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to by kociol pracował z jak najniższa temperatura zasilania grzejniki która wystarcza do ogrzania mieszkania,  jak najdłużej- bez przerw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.