Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pekl zawor


salvation

Rekomendowane odpowiedzi

witam, 15min temu cos mnie tknelo zeby zajzec do pieca bo zauwazylem ze grzejniki zaczely byc zimne, wiedzialem ze konczyl sie eko groszek wiec postanowilem isc i wylaczyc piec co by niepotrzebnie podajnik nie chodzil. po zejsciu zauwazylem kaluze oraz miejsce z ktorego kapala intensywnie woda, zajzalem do pieca - byl wygaszony, potem sprawdzilem cisnienie, bylo prawie zerowe, sprawdzilem miejsce z ktorego kapala woda, byl to odpowietrznik. zdziwilem sie bardzo jak i przestraszylem, przestraszylo mnie cisnienie, bowiem zawsze bylo przy wygaszonym piecu okolo 1 atmosfer, a przy rozpalonym jakies 1.6.

z ciekawosci sprawdzilem zawor od 'dobicia' cisnienia, odkrecajac go zostalem oblany woda ktora wydobywala sie widocznej szczeliny w okolo polowie obudowy zaworu.

 

teraz moje pytania:

czym spowodowane jest owe pekniecie ? niebardzo moge zasugerowac mozliwosc zbyt duzego cisnienia ?! poniewaz nawet jesli to nie widze mozliwosci uszkodzenia tego zaworu, jednak o tym swiadczy niby fakt lekko odkreconego odpowietrznika ( od zbyt wysokiego cisnienia ? ), jednak, zawor bezpieczenstwa przy zbiorniku wyrownawczym nie zareagowal tak wiec, juz sam nie wiem czym jest ta cala sytuacja spowodowana i nie wiem bardzo co robic teraz.

 

bardzo prosze o odpowiedzi.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 15min temu cos mnie tknelo zeby zajzec do pieca bo zauwazylem ze grzejniki zaczely byc zimne, wiedzialem ze konczyl sie eko groszek wiec postanowilem isc i wylaczyc piec co by niepotrzebnie podajnik nie chodzil. po zejsciu zauwazylem kaluze oraz miejsce z ktorego kapala intensywnie woda, zajzalem do pieca - byl wygaszony, potem sprawdzilem cisnienie, bylo prawie zerowe, sprawdzilem miejsce z ktorego kapala woda, byl to odpowietrznik. zdziwilem sie bardzo jak i przestraszylem, przestraszylo mnie cisnienie, bowiem zawsze bylo przy wygaszonym piecu okolo 1 atmosfer, a przy rozpalonym jakies 1.6.

z ciekawosci sprawdzilem zawor od 'dobicia' cisnienia, odkrecajac go zostalem oblany woda ktora wydobywala sie widocznej szczeliny w okolo polowie obudowy zaworu.

 

teraz moje pytania:

czym spowodowane jest owe pekniecie ? niebardzo moge zasugerowac mozliwosc zbyt duzego cisnienia ?! poniewaz nawet jesli to nie widze mozliwosci uszkodzenia tego zaworu, jednak o tym swiadczy niby fakt lekko odkreconego odpowietrznika ( od zbyt wysokiego cisnienia ? ), jednak, zawor bezpieczenstwa przy zbiorniku wyrownawczym nie zareagowal tak wiec, juz sam nie wiem czym jest ta cala sytuacja spowodowana i nie wiem bardzo co robic teraz.

 

bardzo prosze o odpowiedzi.

pozdrawiam.

 

Witam.

Sytuacja taka często się przytrafia przy zastosowaniu zaworów kulowych "made in china". Oszczędność na grubości ścianek. Przy wymianie zastosuj lepszy - trochę droższy zawór. Zazwyczaj zawór taki jest wyposażony w tzw dławicę - nakrętkę pod rączką, którą w przypadku wycieku można dokręcić i uszczelnić.

Ale twój przypadek pęknięcia zaworu może wynikać z naprężeń, które występują w skutek rozszerzalności cieplnej rur. Zawór łączy rurę zimną z ciepłą. Ja to miejsce instalacji rozwiązuje w następujący sposób:

Na instalacji wodnej montuje jeden zawór a na instalacji C.O. drugi i łącze je wężykiem w oplocie. Po uzupełnieniu zładu wody oba zawory pozostają zamknięte. Instalacja wodna nie jest połączona "na sztywno" z C.O. Z Twojego opisu wynika, że masz instalacje w układzie zamkniętym (różnica ciśnienia 1-1,6) co jest nie wskazane przy piecach na paliwo stałe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpowiedzi. tam u gory w moim poprzednim poscie oczywiscie mialem na mysli bary a nie atmosfery.

zalaczam zdiecia mojej (w sensie posiadania, nie wykonania) instalacji C.O. wraz z zblizeniem na pekniecie.

 

mam pytanie jeszcze dlaczego ten odpowietrznik na samej gorze co tez jest zblizenie byl popuszczony i woda z niego uciekala ? moim zdaniem swiadczyloby to o za duzym cisnieniu ?

 

oto te zdiecia:

 

http://wrzuc.net/get.php?what=0ykxnm1rdscn2893.jpg

http://wrzuc.net/get.php?what=q16fbh8ydscn2894.jpg

http://wrzuc.net/get.php?what=xmvjt3nkdscn2895.jpg

http://wrzuc.net/get.php?what=9kwzqy2vdscn2896.jpg

http://wrzuc.net/get.php?what=v3rwkjxddscn2897.jpg

 

(specjalnie ich nie zmniejszalem aby bylo widac szczegoly)

 

a moze to instalacja jest zle zrobiona ? ( byla zakladana dwa miesiace temu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik tego typu nie ma prawa sam się odkręcić. Możliwe że był po prostu nie dokręcony i pod wpływem chwilowego wzrostu temperatury a co za tym idzie wzrostu ciśnienia zaczął sobie kapać.

W miejscu tego odpowietrznika powinien być odpow. automatyczny ale pewnie z braku miejsca zamontowano ręczny... Przez jakiś czas proponuje codziennie odpowietrzać. Najlepiej przy wyłączonej pompie.

Pęknięcie zaworu jest raczej wadą fabryczną lub powstało na skutek wcześniejszego uszkodzenia mechanicznego.

No i ten układ zamknięty....(przepona) W razie uszkodzenia pieca zapomnij o gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.