Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uklad Otwarty Co


Gość predox999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uklad otwart co ,rure przelewowa zrobilem z takiej rury bo nie moglem dostac i nie mialem czasu, wiem po pewnym czasie i tak bede musial wymienic,kazdy kto tu sie wypowiada inaczej pisze ze zle jest to zrobione to podlaczenie kazdy hydraulik robi po swojemu ,czyli na rozne sposoby podlaczenia prosze wiec czy na zdieciach przedstawionych jest poprawnie zrobilem wedlug rysunku ktory mi kolega przedstawil i tego sie czymalem tych fachowych porad dziekuje i pozdrawiam;

post-51008-0-74010200-1413611741_thumb.jpg

post-51008-0-19345500-1413611837_thumb.jpg

post-51008-0-55740300-1413612059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dzieki za porady jeszcze troche  i odpale piec napuszczajac wode i zawor dzieki  za wszystko ,wiem ze ocynku nie mozna wymienie te rure ale chyba dopiero po zimie nie predzej nie mam zbytnio czasu ale napewno to zrobie; a ten zawor zamontowac gdzies blisko bojlera przy srubunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesczo jedno mam pytanie czy ten zawor grzybkowy jest az tak potrzebny?/ Do napuszczania wody mam a i tak jak sie przeleje woda to zakrecam,i co jakis czas napusczam wode do ukladu calego oczywiscie gdy nie pali sie w piecu jak jest zimny,jutro zrobie dodatkowe zdjecie jak sa tamte podlaczenia ale kiedy s je przedstawialem byly prawidlowe  nawt chyba sa gdzies na tym forum te zdjecia przedstawione byly w lipcu gdzies robione ok jak cos to dam znac;;pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzieki za wszystkie porady i opinie tak jak kolega przedstawil zamontowalem zawor grzybkowy regulacyjny ale jeszcze zasilania do boilera nie podlaczylem  zabiore sie za to w sobote dopiero ,czy ten zawor ma byc odkrecony na full? Czy do polowy? Zawor jest skierowany strzalka w kierunku zasilania grzejnikow;dziekuje i pozdro'''

post-51008-0-61390200-1414079496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróć go. Ma być zgodnie z przepływem. Brakuje ci jeszcze odpowietrznika na wężownicy. Bez niego powietrze będzie się zbierało. Najlepiej zamiast tej mufy redukcyjnej załóż trójnik 32/15/32 i w niego redukcję 32/20.  Na trójnik odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzieki po zamontowaniu tego zaworu moge napuszczac wode ? Mam odpowietrzniki zamontowane dalej na zasilaniu raczej nie powinno byc z zapowietrzaniem problemu,w calym ukladzie,i czy ten zawor grzybkowy odkrecony ma byc na ful? Dzieki za porade jak cos to odezwe sie ,milego dnia ;;pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy ten zawor grzybkowy odkrecony ma byc na ful?

 

Po napuszczeniu wody w instalacje oraz odpowietrzeniu (na otwartych wszystkich zaworach) zakręć zawór grzybkowy przy bojlerze, rozpal w kotle do 65sC uruchom pompę co następnie (opcja dla praworęcznych) lewą rękę połż na powrocie bojlera a prawą pomału odkręcaj zawór. Jeśli powrót zrobi się gorący to zawór jest odpowiednio ustawiony

Oczywiście bojler musi być napełniony wodą użytkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,otoz rozpalilem dzisiaj tak jak kolega mowil zawor grzybkowy zakrecony piec rozpalony do temp 65 stopni palilem drzewem mialem zapowietrzone dwz grzejniki,zrobilem ja kolega mowil odkrecilem zawor powrot zrobil sie cieply podlozylem jeszcze do pieca i poszlem odpowietrzac grzejniki, nagle woda mi sie zagotowala 95 stopni az sie przestraszylem moment bylo jakies 10 min woda zaczela sie gotowac az rura czeslo szybko zamklem wszystko, wywalilo tylko wode w naczyniu przez odpowietrznik ,czy tak ma byc? Wiem troche przesadzilem z ta temperatura ,ale po odpowietrzeniu grzejnikow wszystko wrocilo do normy,byly dwa zapowietrzone dwa grzaly w piecu ful podlozone ,dzrwiczki tez i w rurze terz mialem na fulll i ztego zrobilo sie duze cisnienie ,ale teraz jest ok normalna temp pieca grzejniki gorace az milo,jutro musze troche wody napuscic bo troche jej wywalilo przez moja nieuwage ,dzieki milego wieczoru pozdro'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz próbę instalacji to nie na pełnym załadunku opału bo jak się przekonałeś zawsze może coś pójść nie tak.

Zagotowaniem wody nie musisz się przejmować nic się od tego nie stanie, wypływ nadmiaru wody przez naczynie i trzęsące się rury to normalne zjawisko w takiej sytuacji.

 

Jak wygaśnie w kotle dopuść wody, odpowietrz wszystko dokładnie i możesz rozpalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki wiem moja wina troche przesadzilem z dolozeniem do pieca a jeszcze drzewem nie spodziewalem sie ze tak szybko zlapie temp  kociol,byla chwila strachu ale przeszlo zaraz ,napuscilem ponownie wody troche jej wywalilo z naczynia przelewowego, odpwietrze ponownie grzejniki i ropalam w kotle.dzieki za wszystko za wszystkie porady i sugestie dotyczace calej instalacjii co , ale jeszcze sie odezwe dzieki pozdrawiam ,milego wieczoru;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,nie bylo mnie troche czasu ale jestem,po odpowietrzeniu wszystkich grzejnikow i po nownym rozpaleniu w piecu jest ok,cala instalacja chodzi cicho temp pieca szybko sie nagrzewa ,a woda uzytkowa jest az goraca nawet rano jak sie wstanie jest goraca ,moze az nie tak ale prysznic mozna wziasc .Ogolem jest wszystko ok jest tak goraco ze przykrecam troche grzejniki ,dziekuje wszystkim tym ktorzy mi pomogli hehehe ale to nie znaczy ze tutaj wiecej nie zagladne ,jak najbardziej czasami wpadne mam duzo pracy teraz ,ok DZIEKUJE WSZYSTKIM,narazie pozdrawiam';;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.