Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tomasz


Puchacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Posiadam piec Junkers Cerapur 24. Od jakiegos czasu mam problem z cisieniem. Zeby lepiej zobrazowac temeat w punktach przedstwiam po koleji zdarzenia. 
-czerwiec 2019 montaz rurek ogrzewania w calym domu plus grzejniki w dwoch lazienkach 

-czerwiec, wylewka jastrychu

-listopad 2019 montaz pieca,zasobnika CWU oraz napelanienie i pierwszy rozruch

-zima 19/20 grzanie na 15 stopni

-wrzesien 2020 wprowadzka do domu

-koniec wrzesnia pierwsze dogrzewanie w nocy a z biegiem dni i ochlodzeniami takze w dzien. 

Czesto monitorwalem stan wskazowki cisnienia i zawsze bylo ok tj w polowie zakresu pola zielonego. 
Jakies 3 tyg zauwazylem ze jest 0. No to sywierdzilem ze trzeba doladowac. Zaczalem doladowywac i uslyszalem syczenie z ze skrzynki rozdzielacza umieszczonego w kotlowni. Okazalo sie ze ze poprzez pekniete 3 czopki ( nieznam fachowej nazwy, ale to sa te przezroczyste wihajstry z podzialka umieszone na listwie) tryska woda. 
Serwisant niechcial mi uwierzyc przezntelefon ze to przecieka. Zjawil sie nast dnia i stwierdzil ze w jego 20 letniej karierze pierwszy raz widzi zeby to bylo uszkodzone. No ale dobra wymienil, napelnil poustawilal, posprawdzal i kazal sprawdzic za 2 tyg cisnienie. Obserwowalem codziennie no i po tych 2 tyg spadlo na czerwone pole, wiec zaraz doladowalem na 1,5 bara. Dzis rano sprawdzilem i wskazowka spadla na polowe czerwonego. 
Serwisant poinformowany ale nie moze przyjechac bo w domu kwarantanna( ciocia ze zlobka syna pozytywna wiec wszyscy uziemieni). 
Analizowalem gdzie moglby byc ewentualny przeciek ale nigdy nie bylo nic wiercone do podlogi wiec to bym odrzucil tymbaedziej ze przez cala zime bylo grzane i nie bylo nic widac na posadzcce ( nie bylo jeszcze desek).

Moje pytanie to co oprocz wycieku moze powodowac spadki cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana rzadko się psuje w tak krótkim czasie. Uszkodzeniu ulega zaworek (wentyl) taki jak w kole samochodowym. Jeśli naczynie jest podłączone do układu poprzez szybkozłączkę to łatwo to zweryfikować. Trzeba zamknąć zawór, zdjąć naczynie wypuścić wodę z naczynia i zweryfikować ciśnienie wstępne. Jeśli jest podłączenie bez szybkozłączki odkręcić kapturek i organoleptycznie sprawdzić czy powietrze nie ucieka zaworkiem. Np. za pomocą spienionego płynu do naczyń. Pozdrawiam Hermogenes     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to naczynie ze zdjęcia jest do cwu, główne od instalacji jest zapewne w kotle, chociaż mogę się mylić gdyż nie jestem monterem instalacji. Musisz poczekać na kogoś z branży ciekawi mnie czemu się jeszcze nie odzywają. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego inaczej szukał. Wyłącz kocioł, nabij 2 bary, zamknij jeden rozdzielacz (zawór zasilający na nim i powrotny). Odczekaj pare godzin. Jak nie spada to znaczy ze cos na tym rozdzielaczu i jego obiegach jest nie tak. Jak nadal spada to zostawiasz ten zakręcony, i zakręcasz następny rozdzielacz i czekasz kilka godzin i obserwujesz. Jal nadal spada to zostaje obieg kotcioł-sprzęgło, pod warunkiem ze rury do rozdzielaczy nie idą w wylewkach. W ten sposób zawężasz pole do szukania. 

P.s. jak notorycznie spada ciśnienie to musi być wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.