Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LAZAR FOCUS


molskyka

Rekomendowane odpowiedzi

1 - Problem: Witam, pisałem na forum o testowaniu pelletu ze słonecznika i słomy w zeszłym roku w piecu LAZAR FOCUS kupiłem łacznie z tonę tych mieszanek (Miesiąc czasu tym paliłem, robiły się spieki i zapychała sie rura spiro problemy z osiagnieciem temperatury), Piec mam 6 rok palił dobrze przed zabiegami. Po tych eksperymentach, gdy spaliłem cały pellet który tylko doprowadzał mnie do wiecznego latania do kotłowni, mnostwo popiołu i wspomniane spieki. Kupiłem drogi pellet sosnowy od starego dostawcy, JEDNAK W TYM MOMENCIE ZACZĘŁY SIĘ PROBLEMY. Piec przestał generować swoją sprawność. Jeszcze teraz odpalam piec tylko wieczorem. Potrafi on się rozpalić i cyrkulować wodę KOCIOŁ -> KALORYFERY 2 godziny trzymając w kotle temp 54-56*c (PRZED ZABIEGIEM Z EKSPERYMENTAMI W CIĄGU GODZINY KOCIOŁ MIAŁ TEMP 65*C) Kocioł bardzo stracił sprawność, wysoka temperatura w kotle jest tylko jak przechodzi w nadzór. Do tego jest sytuacja taka że ledwo co po 2 godzinach grzania uzyskuje 56*c i tak wymienia z kaloryferem spada poniżej 55*c i nie grzeje pali itp itd... a cały czas TEMPERATURA SPALIN JEST NA POZIOMIE 150-160*c (dziwie się że w kotle ledwo co uzyskuje 56 a spaliny 160*c) Chciałbym ten problem rozwiązać bo rok temu go nie rozwiązałem. Tylko miesiąc paliłem nie drzewnym pelletem, a problem już trwa od zeszłej zimy. 

 

2 - Problem

Kolejny temat, bo to co pisałem powyżej to jeden z dwóch problemów, mianowicie:

Gdy eksperymentowałem z tymi pelletami to zmieniałem ustawienia i zmieniałem i zmieniałem...

Teraz zacząłem palić (oczywiście sosna A1) nie uzyskuje temperatury czyli problem nadal jest.

Więc co? Zresetowałem ustawienia do fabrycznych i teraz pozostaje mi tylko reczne wyłączanie kotla JAK JEST MI ZA GORĄCO BO NA TERMOSTACIE USTAWIAM 21,5*C a on grzeje i grzeje 22*c pozniej 23*c a w kotle 60 (minimalna temp w kotle to 65*C CZY ON MA ZAMIAR DOBIC DO 65%*c[bo to minimalna temperatura] W KOTLE I DOPIERO SIE WYLACZYC?)

-  wyłączenie pompy kotła od termostatu - WYŁĄCZONY

- wybór termostatu kotła ECOSTER T1

Reasumując 1 problemu nie rozwiązałem od roku, przyszła kolejna zima i zacząłem kombinować, drugi problem to wczoraj przywrócone ustawienia fabryczne co namotaały bo kocioł grzeje i grzeje i dopiero kiedy osiągnie temp 65*C to idzie w nadzór ale trwa to 4 godziny i nagrzewa pokoje do 23*c gdy na termostacie jest 21,5. Nie mogę ogarnąć jak ustawić aby on odcinał się po osiągnięciu temperatury pokojowej + 1 problem - DZIEKI !

Nie wiem czy osadziła się sadza na kotle i stracił na wydajności czy jest inny powód, przypomne że nie miałem problemów przed eksperymentowaniem z innymi pelletami niż drzewny.

 

Tu poprzedni temat. Ustawienia się nieco różnią od screenów z tego tematu. Lubię pomocnych ludzi i w zamian zaoferuję 20 % rabatu na wszystko z mojego sklepu www.visionsklep.com albo https://allegro.pl/uzytkownik/visionsklep Ten kto mi pomoże poza zakupem otrzyma parę gratisów z mego sklepu 🙂

Edytowane przez molskyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W całym Twoim wywodzie nie napisałeś w jaki sposób wyczyściłeś wymiennik kotła po tych kombinacjach z peletem różnej jakości. Moim zdaniem wysoka temp spalin i tym samym niska temp wody w kotle to nic innego jak brudny wymiennik kotła. Być może całość jest oblepiona bardzo cienką warstwą sadzy, którą usunąć możesz tylko w sposób mechaniczny. Sprawdź to. Ma być GOŁA blacha !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to musi być to też o tym myślałem tylko nie wiedziałem jak sie dobrać do kotła, trzeba będzie wszystko porozbierać... a ten drugi problem? grzanie powyżej temperatury pokojowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób czyścisz kocioł ?  Jak czyścisz wymiennik ? 

Kotła nie można "rozebrać", tylko powyciagać, co się da i drapać tam, gdzie się da. W szczególności gdzie jest wymiennik. 

Możesz czyścić wszystkim co masz pod ręką, szczotkę drucianą, kawałkiem blachy czy po prostu wyciorem.  Ja osobiście zakładam na wiertarkę wycior, wkładam do wymiennika rurowego i jazda. Trochę kurzu, pyłu ale efekt murowany. Następnie po wymiecieniu i wyciągnięciu wszystkiego odkurzaczem, przedmuchuję całość kompresorem.  

Edytowane przez Sandek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge je zdemontowac aby wyczyscic caly szyb?

I o czym jeszcze pamietac? I powiedz mi kolego z poprzedniego tematu czemu mi nie odcina pompy po osiagnieciu temp, pokojowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie wiem, który dokładnie masz kocioł.   Jednak ze strony "HKS" wnioskuję, że: 

"Wymiennik ciepła przedzielony jest dwoma pionowymi półkami wodnymi, tworzącymi trzy kanały spalinowe, przez które kolejno przepływają spaliny. Gazy spalinowe powstające w procesie spalania paliwa kierują się ku górze i przepływają przez pierwszy kanał spalinowy. Spaliny trafiają do drugiego kanału spalinowego, którym kierowane są w dół do dolnej części wymiennika. Następnie trafiają one do trzeciego kanału spalinowego, którym przepływają do góry wymiennika i kierowane są do kolektora spalin, skąd następnie trafiają do czopucha spalinowego. Ruch gazów spalinowych przez wymiennik ciepła jest wymuszany przez wentylator wyciągowy osadzony w kolektorze spalinowym. Ilość powietrza tłoczonego przez wentylator kontroluje sterownik. Wymiennik ciepła wyposażono w mechaniczny system czyszczenia , realizujący jednocześnie funkcję zawirowywaczy (turbulizatorów) gazów spalinowych "  - to cyt. z katalogu Producenta, kolego. 

Nie będę Ci wklejał cytatów z książki użytkownika, bo to bez sensum gdyż Ty ją zapewne posiadasz. Proponuję Ci stronę 46-47, podpunkt 9.4. ( o ile Twój kocioł jest z serii Smart Fire ). 

Załatw najpierw ten temat, a dopiero potem zajmij się dalszą regulacją.  

Powodzenia 

Edytowane przez Sandek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6-ciu latach użytkowanie kotła pytasz jak go wyczyścić? Ty normalny jestes?

Dlaczego nie przeczytasz instrukcji do kotła?

Jak piszesz na forum do rozumiem  że umiesz też czytać więc proponuję poczytać wujka "google" a nie pisać jakieś dydrymały.

Instrukcję masz tutaj : https://www.polmark.com.pl/uploads/download/instrukcja_pellet_focus.pdf

Albo najlepiej zaproś kogoś do siebie zapłać i niech ci ustawi bo jak w 6 lat tego nie ogarnąłeś to już nie ogarniesz

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jameess napisał(a):

Po 6-ciu latach użytkowanie kotła pytasz jak go wyczyścić? Ty normalny jestes?

Dlaczego nie przeczytasz instrukcji do kotła?

Jak piszesz na forum do rozumiem  że umiesz też czytać więc proponuję poczytać wujka "google" a nie pisać jakieś dydrymały.

Instrukcję masz tutaj : https://www.polmark.com.pl/uploads/download/instrukcja_pellet_focus.pdf

Albo najlepiej zaproś kogoś do siebie zapłać i niech ci ustawi bo jak w 6 lat tego nie ogarnąłeś to już nie ogarniesz

pisałem co robie: Czyszcze go popielnik rewizjaw popielniku, droga do komina, ale w szybie nie czyscilem od kiedy uzywalem tego badziewnego pelletu (ale wcześniej go tylko odkurzałem - po drzewnym pelecie chodził dobrze)

Wiem jak go czyścić ale warto zapytać na co zwracać uwagę.

Wiesz dla Ciebie to może pikuś ja mam słabą wiedzę na ten temat to mój pierwszy jakikolwiek piec, powiesz mieszczuch i tak jest 🙂 Wiesz prowadzę sklep i sprzedam Ci podsłuch, pluskwe, lokalizator gps lub zagłuszacz mam sporą wiedzę na ten temat i dużo tych produktów.

Nie znam się na autach ale zmienie CI soft odblokuje blokade predkości, czy wgram navi w auto.

Nie korzystam z forum i te jest jedyne którego społeczności potrzebuje, bo wiedza praktyczna jest różnicą od teorii 🙂

 

5 minut temu, jameess napisał(a):

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.