Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ucz się na cudzych błędach


mkwapisz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są hydraulicy z krwi i kości, są hydraulicy magicy, są niestety tez artyści hydraulicy rzeźbiarze.
Na dobrego hydraulika do większych prac trzeba poczekać, artysta będzie jutro albo w pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.10.2023 o 19:47, sambor napisał(a):

Najgorsi są "hydraulicy" - "Panie ja wiem lepiej" - tacy nie raz już różnym inwestorom spaprali instalację.

Ja u siebie miałem takich co "Panie, ale my robimy inaczej". Kazałem zrobić (zmodernizować) kotłownie tak jak tutaj mi doradzono na forum i działa już od wielu lat bezproblemowo. 

Problem z każdą inwestycją jest taki że musisz robić za kierownika nadzoru i znać się na wszystkim.

Chociaż ludzie wykonujący robotę wg projektu także zupełnie nie myślą. Mam terazremont ulicy. Przesuwane były granice działek. No i zrobili mi nowy wjazd. Tylko że jest on tak z 30cm wyżej od powierzchni gruntu. Detalem jest to że wyprowadzili go prosto w drzewo stojące na mojej działce. Po prostu nie trafili w drogę. Ale tak mieli kurna w projekcie i tak zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś mi powie że nie cofnelismy się mentalnie do głębokiego PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkwapisz napisał(a):

Problem z każdą inwestycją jest taki że musisz robić za kierownika nadzoru i znać się na wszystkim.

To podstawa każdej inwestycji żeby nie pójść z torbami. Łącznie z kontrolą ilości użytych materiałów, których część lubi znikać w trakcie transportu na budowę lub w trakcie montażu.

Spotkałem się nawet  z tym że klient dostaje kolorowe ksero faktury, aby majster z oryginałem mógł zwrócić planowaną przez niego nadwyżkę materiałów. 

Złodziej nie mający możliwości kradzieży skazany jest na uczciwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkwapisz napisał(a):

Problem z każdą inwestycją jest taki że musisz robić za kierownika nadzoru i znać się na wszystkim.

Budując lub remontując dom można osiwieć. urwa muszę zrobić sprawę cywilną. Wkręty w ścianie trzywarstwowej w warstwę ocieplenia. Intelekt dziecka i jego montaż okien 🙂

P1050207.JPG

P1050180.JPG

P1050123.JPG

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mkwapisz napisał(a):

Mam terazremont ulicy. Przesuwane były granice działek. No i zrobili mi nowy wjazd. Tylko że jest on tak z 30cm wyżej od powierzchni gruntu. Detalem jest to że wyprowadzili go prosto w drzewo stojące na mojej działce. Po prostu nie trafili w drogę. Ale tak mieli kurna w projekcie i tak zrobili.

Nic nowego!

U mnie jak robili ulicę to wracam do domu i wjechać nie mogłem.. Na środeczku mojej bramy wjazdowej pojawił się betonowy słup energetyczny!

Rzekomo tak mieli na planach i żadne tłumaczenia nie pomogły.  Dopiero solidna awantura w dyrekcji ze straszeniem sądem i ... raczyło się zebrać konsylium ze 20 ichnich budowlańców , debatowali pół dnia jak toto mogło wyjść.  😄

 No ale za kilka dni słup przenieśli dokładnie o trzy metry i stoi do dzisiaj...

 Tak że - budowlańców pilnuj bo cosik zmalują... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.