Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat do oceny-bufor na powrocie


Pief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po remoncie parteru gdzie została założona podłogówka (bruzdowanie) 7 pętli (540 m), na poddaszu znajdują się grzejniki 5szt w przyszłości będzie ogrzewanie

ścienne zamiast grzejników .Od roku mam pompę Rotenso monoblok 10kw i były wszędzie grzejniki ,układ pompa -bufor 150l -pompka co - grzejniki  , wcześniej ekogroszek który

nie został podpięty pod układ.

Przeczytałem "internet" jak podłączyć ,pogodzić pompę ciepła z ekogroszkiem ,jako dodatkowe źródło na wypadek "W".

Przesyłam schemat ,wzorowałem się na schemacie od panasa i hundaja + moje dodatki. Proszę o ocenę .Dziękuje

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jest na papierze , pod koniec tygodnia muszę ogarnąć ogrzewanie , chciałbym pozbyć się bufora równolegle ,

Grzejniki na poddaszu ,będą zastępowane przez ogrzewanie ścienne .Bufor 150 l jeżeli byłby na powrocie wymieniłbym

na mniejszy . Pytanie czy układ jest dobry , czy dać sobie spokój i zrobić z buforem równolegle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie realizowana temperatura zasilania na grzejniki ,kiedyś ścienne podczas pracy kotła .

Grzanie cwu jak przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest takie proste im dłużej czytam to forum to coraz bardziej zdaje sobie z tego sprawę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kordjano napisał(a):

Jak będzie realizowana temperatura zasilania na grzejniki ,kiedyś ścienne podczas pracy kotła .

Grzanie cwu jak przewidujesz?

Pc ma już wbudowaną obsługę 2 strafową . Kocioł na ekogroszek na wyjściu ma zawór mieszający sterownik skzp02.

Grzanie cwu (nie narysowałem zaworu 3d z pompy by nie komplikować).działa ekogroszek działa z nim cwu ,działa pompa

działa cwu.

5 godzin temu, sambor napisał(a):

@Kordjanodlatego pytałem o działanie ( post#2).

To nie takie proste, a rysunek nie przypomina schematów z Panasonica.

Na tym się wzorowałem schemacie -  (moja już twórczość byle nie - radosna) wpiłem powroty z odbiorów w bufor oddzielnie by było lżej pompie.

Pracuje albo ekogroszek ,albo Pc.

Panas.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu by było wszystko narysować by coś stwierdzić , przy takiej instalacji łatwo o błąd , sam mam kocioł pelletowy z pompą panasa spięty i chcąc żeby pompa była z buforem na powrocie a kocioł normalnie do bufora ,to dość sie namyślałem jak to wykombinować ,tym bardziej że ja mam bufor 650 l tak by jeszcze do palenia drewnem było .

Jak dorwie czasu to wam narysuję jak to u siebie zrobiłem ,dziś odpada bo się relaksuje i popijam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 18:24, Vlad24 napisał(a):

To zdrówko

Monobloki to ...

Paliwo stałe - układ otwarty, czyli wymiennik itd

Olej - z buforem na powrocie, ale kocioł jako sprzęgło

Pompa - przepływ, przepływ - pompa, pompa - przepływ, itd, itp, ...

Nie dopisałem ekogroszek jest na wymienniku płytowym , za nim pompka co + zawór mieszający.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.