Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja cieplna CWU


boomers

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc na wstępie się przywitam 🙂
Chciałem poddać pod ocenę nowo wykonaną izolację cieplną rur CWU. Grubość izolacji to 9mm.

Rury umieszczone są na parterze budynku wielorodzinnego.

Czy taka izolacja cieplna rur CWU spełnia obecne wymagania wobec izolacji cieplnej dla instalacji ciepłej wody użytkowej?

Z góry dziękuję Państwu za informację i zapraszam do dyskusji.

20230425_125803.jpg

20230425_125830.jpg

20230425_125929.jpg

20230425_125939.jpg

20230425_130017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak izolowalem tylko kolana można dać średnicę większe i docinać kolano 45* klei się klejem jakby nie patrzyć każde kolano to strata. Jak pokombinujesz każdy kąt można wyciąć trochę grubość mała ogólnie lepiej 20mm. Ale każda izolacja jest lepsza niż żadna u mnie kocioł bufor największe temp bez izolacji w kotłowni  w zimę miałem 30 stopni a po izolacji 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaizolujesz także i kolanka będzie super.
Kup teraz izolację która jest nie wiele większa niż ta aktualnie założona. Miejscami będzie podwójna a na kolankach pojedyncza.
Poza rurkami to sam bojler zaizoluj, a to da ci wiele korzyści. Min 10cm wełny daj. Sam dałem 5 i jest to przy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za informacje, ale sęk w tym, że taką izolację wykonała profesjonalna firma instalatorska.
Rzekomo wszystko jest w porządku i izolacja cieplna CWU spełnia wszelkie wymogi i obowiązujące przepisy. Koszt takiej izolacji oscyluje w okolicach 10 000zł więc nie jest to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką izolacje 10k zł? Tu sam materiał izolacji jest wart max 200-300zl no może 500zl. To za co jest reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał(a):

Nie spełnia

Aktualnych.


Zastosowanie maja WT z dnia oddania budynku do uzytkowania wiec jesli to “stare” budownictwo to nie podlega pod nowe WT tylko pod “stare”. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że jak przeprowadza sie remont / przebudowę to obowiązują już nowe normy.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiazalo by sie czesto ze zburzeniem budynku a nie remontem. Nie dotyczy to np. samej izolacji bo to mozna poprawic (aczkolwiek nie da sie np. w budynkach konserwatorskich, zabytkowych) ale WT to szereg innych przepisow jak usytuowanie, wysokosci, schody , oswietlenie itd. …

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas remontu lub przebudowy instalacji należy ją dostosować do wymagań obowiązujących w danym okresie czasu.

Np instalacje elektryczne remontuje się z wykonaniem osobnej żyły ochronnej i nikogo to nie dziwi.

Izolacje jak podałem obowiązują od dość dawna - od ponad 20 lat i wykonawcy powinni się do nich przyzwyczaić i stosować w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał(a):

Np instalacje elektryczne remontuje się z wykonaniem osobnej żyły ochronnej i nikogo to nie dziwi.

Nie wolno tego robic. To znaczo wolno przygotowac ale nie podlaczac bo czesto nie ma do czego. Spoldzielnie wlasnie zaslaniaja sie WT ze budynek ma spelniac przepisy z dnia ich budowy a nie aktualne. Stad nie dokonuja przebudowy a jedynie “remontow”.

Chcac spelnic aktualne WT wymagalo by to wyburzenia budynku przyklad klatki schodowej, wysokosci pomieszczen i inne. Instalacje sa tutaj najmniejszym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje w 99% starych budynkow nie spelniaja dzisiejszych WT. Dokonuje sie napraw i remontow ale to  dalej sa “stare instalacje”.

Swiezo mieciac temu SSLM (spoldzielnia w sochaczewie) dokonywala wymiany instalacji cwu na ulicy Warszawskiej. Brak izolacji.

Logiczne jest przeciez ze byc powinna. A moze projekt nie jest jeszcze skonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to między innymi będą certyfikaty energetyczne budynków, aby takie g...o wyłapać.

Ponadto jak mieszkańcy zapłacą odpowiednio więcej za ciepło, to się wreszcie za odpowiedniego inspektora nadzoru wezmą i przestanie on podpisywać roboty "ciemno" lub za profity od wykonawcy.

Przecież sama rura PP fi 40 to koszt ok 18zł/mb , ale izolacja o grubości 30mm do niej to już koszt min 16zł/mb - czyli jest na czym przyoszczędzić!

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.