Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin systemowy obok domu - cena całości z materiałami i robocizną


tsonga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Planuję zmianę piecokuchni na kocioł na pellet z podajnikiem. Niestety komin jest w środku domu, a nowy kocioł będzie w innym miejscu.
Potrzeba więc dobudować drugi komin, nie ma innego wyjścia. Szukam informacji, jakie by były koszty całego przedsięwzięcia i jak wygląda sprawa pozwoleń, bo tu 
widzę różne informacje.
Komin około 7-8 metrów, ma stać obok jednopoziomowego domu.
Nawet dość niedokładne wyliczenia kosztów będą pomocne, bo w tej chwili nawet nie wiem czego się spodziewać. Sam komin chyba nie jest zbyt drogi.
Do kogo w ogóle się zgłosić z postawieniem tego komina, chodzi mi o wykonanie i informacje na temat pozwoleń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o izolowanym kominie z nierdzewki przymocowanym uchwytami do ściany? Na takie coś pozwolenia chyba nie trzeba, nie posiada to żadnego fundamentu i nie jest trwale posadowione na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie im taniej i łatwiej, tym lepiej. Byle spełniał swoje zadanie i nie było jakiejś wtopy.
Na kominach znam się jeszcze mniej niż na piecach, czyli w ogóle i szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie i kogo zapytać.
Głównie chodzi mi właśnie o wybór rodzaju komina, systemowy podmurowany czy np. nierdzewny przymocowany do ściany. Z jakim fachowcem o tym rozmawiać, tak żeby podjąć decyzję w oparciu o konkretną ekspertyzę?
Mam wrażenie, że znalezienie odpowiedniej i wiarygodnej osoby do projektu piec/komin w starym 150 letnim domu, jest dość trudne. Sprzedawcy jacy są wiadomo, fachowcy piecowi raczej montują, a nie zajmują się kominami.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ktoś tutaj coś poleci, to trzeba szukać firmy i montażysty gdzieś w swoim rejonie zamieszkania. Mało ekonomiczne będzie transportowanie czegoś takiego przez pół kraju, albo nawet cały. Najprościej i własnym sumptem będzie postawić z klocków jakiś systemowy i raczej radzę to zrobić spokojnie i po cichu niż latać po pozwolenia. Nauczony przez życie tym, żeby niektórych rzeczy dość błahych, nie próbować robić zbyt dokładnie, gdyż trzeba tylko później latać, płacić i czekać niepotrzebnie na decyzje, kontrole i wszędzie kasa, kasa, kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, o co chodzi. Ekipę do komina i pieca znajdę oczywiście w pobliżu.
W tej chwili najbardziej interesuje mnie, jakie są plusy/minusy obu pomysłów na komin.
Gdyby okazało się, że ten z nierdzewki przymocowany do ściany w teorii powinien być wystarczający, to czy jest sens stawiać ten systemowy?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za oferta kominów systemowych w sieci. Kupisz, przywiozą na palecie, wyjdzie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.