Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin systemowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bede  na dniach stawiał komin systemowy na zewnątrz, i mam takie pytanie czy przykleić styropian i do tego komin czy mogę kleic komin bezpośrednio na ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji producenta którego sam wybrałem podane jest iż pustak nie może być przyklejony do ściany.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy pustak bez asusty będzie się bujał. Bez kotwienia podczas wichury może się przewrócić.
W mojej instrukcji nie było mowy o grubości styropianu. Był on pokazany na rysunkach i wymieniony w opisie ale bez grubości. Sądzę że grubość nie ma znaczenia. Ważne jest jego przykotwienie do ściany.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć budynku mam z 1 pustaka i trochę lipa żeby bez styropianu zrobic ale nie chce też robic japy z 20 cm myślę że 10 grafitu wystarczy ?zrobil bym taki pasek o szerokości komina jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 200 i bez bez redukcji do 180 a następnie do 170 to nawet kotła bym nie podłączył. A bez RCK (regulator ciągu kominowego) to ciężko jest ogarnąć żar na retorcie. Ciągle się zapadał jak wieło albo przerzucał kiedy cisza na dworzu.
Zobacz w dokumentacji jaki przekrój komina jest zalecany do kotła który planujesz i taki właśnie powinieneś zakupić.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.