Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak modulacji Termet ecodens gold


enter24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Problem ze znalezieniem dobrego serwisanta z Małopolski, Wieliczka Może ktoś umie zająć się tematem ? Sprawdzić , naprawić.  W ciągu 7 lat kocioł miał 3x wymieniane anody zapłonowe , czy to normalne?
Z tego co wiem, w naszych okolicach Termet nie jest ulubionym produktem dla serwisantów. Mam znajomego w krakowskim Grudniku, mogę zapytać, może ma kogoś godnego polecenia. A tak przy okazji Termet Gold spadł chyba o 1000zł, a Viessmann poszedł do góry o 1000zł, czyli między jednym a drugim jest już 4tys zł różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest problem ze znalezieniem kogoś sensownego. Co roku inny serwisant, bo w tej krakowskiej firmie co biorę widać duża rotacja pracowników , tak naprawdę ciężko stwierdzić czy się znają , czy tylko biorą pieniądze. Nawet nie wiem czy ten brak modulacji, rzeczywiście występuje, ponoć tak wychodzi z analizy spalin, w trybie, jak zrozumiałem kominowym .

6 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Z tego co wiem, w naszych okolicach Termet nie jest ulubionym produktem dla serwisantów. Mam znajomego w krakowskim Grudniku, mogę zapytać, może ma kogoś godnego polecenia. A tak przy okazji Termet Gold spadł chyba o 1000zł, a Viessmann poszedł do góry o 1000zł, czyli między jednym a drugim jest już 4tys zł różnicy.

Z góry dziękuję za polecenie kogoś ogarniętego . Mój mail to [email protected].

Lolek podaję listę, ale to , jak puszczanie totolotka. Za bardzo nie rozumiem w czym rzecz kocioł Termeta czy Viesmana, kocioł to kocioł., może z Termeta niższe prowizję mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stwierdził że modulacji nie ma w trybie kominowym to chyba spał na kursie. W tym trybie nie ma i nie bedzie żadnej modulacji jest tylko stała moc maksymalna lub minimalna żeby ustalić skład spalin przy granicznych mocach, wprost jest to napisane  w instrukcji dla zwykłego kowalskiego.

Oj z serwisantami to ja też wiem, co prawda jakiś problemów większych nie miałem ale podejście większości widze jak przyjdzie do dostrojenia kotla pod instalacje, ustawić na pałe i uciec albo rżnięcie głupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 17:05, Lolekx86 napisał(a):

Jeżeli stwierdził że modulacji nie ma w trybie kominowym to chyba spał na kursie. W tym trybie nie ma i nie bedzie żadnej modulacji jest tylko stała moc maksymalna lub minimalna żeby ustalić skład spalin przy granicznych mocach, wprost jest to napisane  w instrukcji dla zwykłego kowalskiego.

Oj z serwisantami to ja też wiem, co prawda jakiś problemów większych nie miałem ale podejście większości widze jak przyjdzie do dostrojenia kotla pod instalacje, ustawić na pałe i uciec albo rżnięcie głupa.

Dziękuję Lolek , właśnie dlatego mówię, że problem z tymi serwisantami. W ubiegłym roku problem z przeciekającym i skroplinami , serwisant był z 5x i nie usunął usterki . Następny zamówił nowy syfon i problem rozwiązany od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,to świadczy, że kocioł pracuje na najniższej mocy palnika i najwyższej wydajności pompy. Prawdopodobnie jest małe zapotrzebowanie na ciepło i tak broni się przed przegrzaniem ( przejściem w L3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  WojtuNie za odpowiedź, czyli  jest kocioł o.k.  Instrukcja kotła nie wiele mówi ,tak kawę na ławę dla zwykłego śmiertelnika . Generalnie wychodzi, że termetowskie kotły nie takie złe ( cena/ jakość). Gorzej z znalezieniem uczciwego, obeznanego z tematyką serwisanta. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.