Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet ecocondens gold plus 1F - nierówna praca


Rj193tsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój Termet ecocondens gold plus 25 1F bardzo nierówno moduluje. Po dojściu do zadanej temperatury np. 38 stopni fr pokazuje 00 by nagle zerwać np. do 30 i znowu 00. Pompa i wskazanie Pr również to samo. Dodatkowo ostatnio gdy tak nie równo chodzi nie trzyma zadanej temperatury- zadana 38 a faluje między 35-39. W czym może być problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Przy obecnych mrozach mam ten sam problem ( modulacja ) czy to nie powinno wyglądać w ten sposób, że jak większe zapotrzebowanie na energię to zwiększa delikatnie moc palnika by "trafić" w odpowiednią moc i tak trzymać ? a nie 00 a potem znowu max i tak cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest wada tych kotłów, sam taki posiadam  tylko bez plusa, mój jest z 2014r. więc jeden z pierwszych. Nie jest prawdą że to wina instalacji, bo np. u mnie gdy moc pompki ustawiona jest na 15 (fabrycznie) to schodzi do min. Fr 00 i nic nie faluje i zasadniczo  na ustawieniach fabrycznych działa ok lecz dochodzi wtedy problem L3 ( gdy temp. na kotle zbliża sie do ok. 38 st. Przy niższej jest ok) Lecz gdy ustawie sobie np pr-30, to czasem chodzi ok  a innym razem obroty wentylatora falują od 00 do ok 25. Na elektrodzie jest to opisane i wynika z tego że to wada elektroniki która nie potrafi sobie prawidłowo wysterować obrotów wentylatora.

Trzeba się do tego przyzwyczaić albo wyłączyć modulację pompki to problem jest mniejszy.

Pozdrawiam

Pawel46

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej poprostu tego nie zauważyłeś? Ja czekam na serwisanta innego który ma się zjawić 28. Temat już podałem wyżej do głównej siedziby termet i czekam na odpowiedź. Wrzucam film jak u mnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak nie było bo za każdym razem jak wchodzę do kotłowni to słychać czy wentylator chodzi, wcześniej pracował liniowo, teraz moduluje, widzę że Pr ci nisko schodzi, u mnie schodzi do 50, pewnie tak w ustawieniach serwisant ustawił, spróbuj może ustawić pompę żeby za nisko nie schodziła bo jak masz mały obieg czynnika to wtedy przegrzewasz wymiennik,  zastanawiam się jeszcze czy mam bolec z zerem zmostkowany, serwisant mówił żeby nie wyciągać wtyczki z gniazdka-może mi ktoś wyjaśnić czemu? ustawienia się zresetują? bo chciałbym sprawdzić ten mostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie ustawienia już testowałem nic nie pomaga. Możesz wyciągnąć śmiało wtyczkę nic się nie stanie. A co mostek pomoże czy zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma znaczenia. Wszelkie próby z prądem tzn tak jak w instrukcji nie pomaga. Nie ma nawet spadków  napiecia gdyż prąd wziąłem od bezpiecznik gdzie nie ma zadnych innych odbiornikow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakbym czytał o moim piecu. Ustawienia nie mają wpływu na ten efekt, mogą go jedynie przesunąć w czasie.

U mnie zauważyłem jeszcze jedną przypadłość, gdy znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na ciepło piec nie potrafi utrzymać zadanej różnicy temperatur wyjście/wejście pieca. Powrót się wychładza i modulacja palnika zaczyna szaleć. Słychać też jakby delikatną modulację pompy c.o.. 

W moim piecu oprogramowanie jest w wersji 12, ciekawe czy ma to jakieś znaczenie.

Marcinkiero - do Termetu problem zgłaszałeś przez ich infolinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam do nich bo serwis który uruchamia piec nie widzi żadnego problemu więc zgłaszam to wyżej. Miedzy czasie zadzwonilem po kolejnego serwisanta ktory mowi ze nie  powinno tak  byc więc jest nadzieja. 

Z doświadczenia już zabezpieczam się centrala i ich opinią żeby serwisant znów nie naciągnąć na koszty. 

Ja posiadam oprogramowanie nr14 

Czekam na opinie Pana z termetu bo filmik też wysłałem do niego i zobaczymy co odpowiedzą.

2 minuty temu, 4master napisał:

powiedz mi jak to sprawdzić ?

Wylaczasz zasilanie głównym wyłącznikiem i włączysz po chwili powinno się pojawić np B14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 4master napisał:

mój się ustabilizował Fr 04

Coś zmieniłeś w ustawieniach?  Czy piec trzyma również zadaną temperaturę na powrocie? Pompka Pr jakie przyjęła wartości?

 

Czy możecie powiedzieć jak ustawione macie parametry P13 i P14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.