Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadza na dachu


mackbob

Rekomendowane odpowiedzi

Jak palisz w kominku i jaka jest wilgotność drewna.
Sadza jest normalnym zjawiskiem kiedy proces spalania jest nie właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.01.2023 o 23:46, Przemyslaw85 napisał(a):

Jak palisz w kominku i jaka jest wilgotność drewna.
Sadza jest normalnym zjawiskiem kiedy proces spalania jest nie właściwy.

Palę od góry ale jak się wypala to dokładam na żar. Wilgotność drewna powiem szczerze że nie wiem ale raczej jest to świeża akacja ponieważ ciężko było dostać sezonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 16:46, mackbob napisał(a):

,,, zauważyłem na dachu ślady sadzy takie czarne plamki z racji tego iż jest to jasny dach rzuciło mi się to w oczy. ,,,


Kolego @mackbob przejmujesz się takimi drobnymi "pierdołami" jak czarne plamy na jasnym dachu.

Blachę można wymienić, pomalować lub wyczyścić. 
Płuc nie wymienisz, a zapewne one absorbują dużo więcej drobnego pyłu niewidocznego dla Twoich oczu.

Nic Ci nie poradzę w sposobie spalania drewna w kominku, ponieważ wszelakie porady w tym zakresie, to utopia.
Zamontuj mechaniczny filtr wodny w wymuszonym obiegiem spalin.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle wiesz, że to z Twojego komina? Ja mam po sezonie zimowym deski tarasowe zasyfine czarnym szlamem, który kapie z deszczem. Na wiosnę mam pełno zółtego pyłu, jak pylą sosny, a w lato, jak jest susza, to przejeżdżające auta po drodze podnoszą tumany kurzu z drogi gruntowej.
Umyj okna, żeby widzieć świat i żyj zdrowo, a dach ma być przede wszystkim szczelny, a syf się na nim zawsze zbierał będzie. Dla estetów są dachówki lakierowane na połysk, z powłoką nieprzylegającą, glazurowane. Takie to się świecą przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.