Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjne zasilanie, UPS.


Przem2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Poszukuję urządzenia do awaryjnego zasilania kotła. Czy ktoś może się podzielić wiedzą z czego najlepiej skorzystać? Potrzebuje zasilić dwa różne kotły w dwóch odrębnych budynkach. 

1. heiztechnik q eko gl 20 kw z dmuchawą, podajnikiem, 2 pompy cyrkulacyjne, sterownik, zawór mieszający na podłogę. (z podajnikiem na ekogroszek, rozpalanie manualne) 

2. Defro Smart EcoPel z dmuchawą, podajnikiem, 2 pompy cyrkulacyjne, sterownik, zawór mieszający na podłogę, zawór na grzejniki, regulator pokojowy (z podajnikiem na pelet, rozpalanie automatyczne).  

W obu przypadkach, biorę pod uwagę takie kwestie jak:

- automatyczne przełączenie na awaryjne zasilanie (czyli odpadają agregaty, gdzie coś trzeba nacisnąć etc.)

- w okresie zimowym czasami wyłączają u nas prąd na ok 2 dni (więc kwestia żeby kocioł z podzespołami podziałał awaryjnie 6-8h)

- możliwość podłączenia dużych aku samochodowych w celu zwiększenia pojemności

- budżet max 1600zł

Myślałem np o takich urządzeniach: 

https://solarne.info/przetwornica-ups-12-230v-volt-polska-sinuspro-1500e-1500va-p-3657.html?gclid=CjwKCAiAyfybBhBKEiwAgtB7frHNvph8BFoUmy1C1_9Nid3Q7oWo9ZZxsrAhe1wKcO9SFwrq9wtCrBoCgDoQAvD_BwE

Kompletne się na tym nie znam, więc tutaj pytanie co Wy polecacie? Co tutaj najlepiej spełni swoją rolę w tym budżecie? 

Z góry dziękuję za pomoc! 

pozdrawiam!

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Zasilacz awaryjny VOLT POLSKA sinusPRO 500 E

Piec Defro 25KW - do tego akumulator samochodowy

Od kilku lat nie zawiódł, póki co najdłuzej ile nie było u mnie prądu to 6h i chodził bez żadnego problemu

Sam się przełącza - praktycznie bezobsługowy, ma prostownik w sobie więc ładuje aku na bieżaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 kotły 500 będzie za słaba. 1500 co podał autor tematu będzie ok.
Pamiętaj że UPS o takiej mocy ok 1000W będzie wymagał ok 100A z akumulatora. Wątpię by którykolwiek akumulator wytrzymał warunki gwarancji.
Osobiście szukałabym modelu 24V by nie męczyć tak akumulatorów. Owszem potrzeba kupić 2 Aku ale za to dłużej one posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor okazuje się że rzadko który jest na 24-36-48v. Trzeba przy szukaniu wprost wpisać napięcie.
Kiedyś jak sam kupowałem swoją 500W na 12v model następny 800W był już 24V a teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Do każdego kotła ma być osobny zasilacz awaryjny ( każdy kocioł jest w innym budynku). Budżet o którym wspomniałem trzeba zatem zrobić x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osobne to w zupełności wystarczy 500W. Mniejszego nie wybieraj bo w czasie startu podajnika odnotuje przeciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.