Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel w piecu przestaje się palić


mmnich94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zmagam się z takim problemem że węgiel w piecu przestaje się palić. Rozpala mi się dobrze, przez około 5-8h pali się dobrze trzyma temperaturę na piecu, a w pewnym momencie zaczyna "mulić". Klapka na dolnych drzwiczkach może być uchylona na max. nic to nie pomaga, dopiero uchylenie dolnych drzwiczek daje jakiś efekt i zaczyna się palić, ale dla mnie to nie jest żadne rozwiązanie. Dodam że komin był czyszczony, tak samo piec i lufty przed każdym rozpalaniem. Co może być przyczyną? Może zły węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 19:42, mmnich94 napisał(a):

Rozpala mi się dobrze, przez około 5-8h pali się dobrze trzyma temperaturę na piecu, a w pewnym momencie zaczyna "mulić". Klapka na dolnych drzwiczkach może być uchylona na max. nic to nie pomaga, dopiero uchylenie dolnych drzwiczek daje jakiś efekt i zaczyna się palić, ale dla mnie to nie jest żadne rozwiązanie.

To jest węgiel koksujący i początkowo pali się, a jak się skoksuje to parametry się zmieniają i koks potrzebuje dużo większego dmuchnięcia żeby się palił. Można też go przekładać warstwowo  drewnem - wtedy będzie się palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.