Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Aluminiowe W Instalacji Miedzianej Z Kondensacyjnym Kotłem


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowa instalacje w mieszkaniu . Uparłem sie na grzejniki aluminiowe . Instalacja bedzie miedziana . i teraz niech mi ktos  konkretnie i jednoznacznie wyjasni czy takie połączenie moze byc zrobione ?


obalcie mity :)


1.  absolutnie nie bo korozja 
2.  beda gazy i sie kocioł bedzie zapowietrzał 
3.  jak wleje inhibitor to bedzie wyszystko ok 
4.  kocioł kondensacyjny zle wspołpracuje z aluminium 
5.  lepiej wez stalowe bo bedziesz mniej płacił za gaz niz przy aluminium ktore za szybko oddaje ciepło 

Prosze o wypowiedz. 

kocioł ariston clas premium evo 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5- mit

4 - mit

3 - prawda

2 - prawda/ mit - patrz 3

1 - prawda/ mit - patrz 2, 3

 

Obecnie grzejniki nie są z czystego aluminium - to stop z dodatkami zapobiegającymi korozji, ale inhibitor warto dać.

Wymienniki kotłów kond są za stali nierdzewnej, więc im mało co szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czyli brac aluminiowe wlac inhibitor i bedzie ok ? 
2.mniej zuzyje gazu kocioł przy aluminiowych grzejnikach ?
3.grzejniki aluminiowe podłączane od dołu gdzie maja głowice termostatyczna ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem juz takie grzejniki z podłąćzeniem od dołu . Armatura krakowska robi cos takiego . 


Wydaje mi sie ze moze i faktycznie zuzyje wiecej gazu bo grzejnik szybciej bedzie stygł . wiec i czesciej bedzie sie włączał piec . co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze moze i faktycznie zuzyje wiecej gazu bo grzejnik szybciej bedzie stygł . wiec i czesciej bedzie sie włączał piec . co sadzicie ?

 

Przecież o to się rozchodzi aby oddać ciepło z grzejnika do otoczenia, jak nie chcesz aby stygł to go okręć kołdrą jak to w blokach na klatkach schodowych ciecie robią.

Często dają dodatkowe wentylatory aby szybciej oddawać ciepło - tzw "fan-coile".

 

A ciepła grzejnik odda tyle ile potrzebuje pomieszczenie, tu raczej trzeba myśleć o izolacji  budynku a nie o grzejnikach, które to ciepło oddadzą.

Im szybciej się nagrzeją grzejniki i następnie pomieszczenia tym krócej pracuje kocioł, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł . w sumie to instalator mi podsunał . W jednym z pokoi nie mam mozliwosci powieszenia kaloryfera tak zeby go czyms nie zasłonic. i instalator zaproponował mi ogrzewanie scienne. podobno ma takie płyty gipsowe w ktorych sa przewody wodne i te płyty przykleja sie do sciany i podłącza pod instalacje a uskok na całej płaszczyznie niweluje sie dokładając do tych płyt zwykłe płyty gipsowe i szpachlując całosc . moze ktos sie wypowiedziec na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sciany nie zasłoniłbym całej bo nawet by sie nie dało .
jedynym problemem jest to ze taka sciana byłaby nad kanapa czyli metr nad podłoga. wydaje mi sie ze to mogłoby byc za mało efektywne i ze mogłoby byc za zimno i ta sciana jest ustawiona prostopadle do sciany z dwoma duzymi oknami . nie wiem czy takie rozwiazanie ma sens i czy wystarczy na ogrzanie 24 metrów

wymiary grzania to około 2,7 metra długosci na metr wysokosci . co daje powierzchni 2,7 metra grzania 
mowia ze taka płyta daje 100 w na metr . wiec wychodzi ze 2700 W . jakie moze byc zapotrzebowanie na pokoj 24 metry 2.8 wysoki  z dwoma dyzymi oknami . pczt czym zaznaczam ze grzałki były by na wysokosci metra od podłogi . czy takie rozwiazanie jest ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pomieszczenie gdzie nie ma miejsca na grzejnik? Jak nie ma miejsca na grzejnik to znaczy że ktoś dał ...d...! Myślę że architekt "nie dał" i podejrzewam że wykonano jakieś "dzikie przeróbki" i teraz nie wiadomo co z tym zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że taka płyta daje 100W/m to nic nie znaczy - wszystko zależy od parametrów zasilania, z tego co podajesz to raczej trzeba dać grzejniki przy oknach, a nie słuchać hydraulika, który pewnie chce zarobić, równie dobrze możesz dać grzejniki nad kanapą

 

Ogrzewanie ścienne - z twojego opisu widać, że pewnie kapilarne, może być montowane w każdej pozycji,

ale nie zawsze jest zasilane tą samą wodą co grzejniki, a u ciebie tak będzie  i może być niezdrowe dla mieszkańca kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie w kamienicy w ktorej był/jest piec . Pieca nie bedzie w tym roku bo chce sie go pozbyc . ale ze mam juz zrobiony remont i meble poustawiane w tym mieszkaniu to nie bardzo mam miejsce na kaloryfery . dałem ciała bo urzadzajac mieszkanie nie myslalem o ogrzewaniu . 

Pod oknami mógłbym ale pod jednym stoi kanapa wiec lipa moge ja odsunac na max 25 cm od sciany ale to i tak za mało miejsca na prace grzejnika

z kolei pod 2gim oknem mam przejscie do kuchni i jak ustawie tam grzejnik to przejscie mi sie zmniejszy tak ze nie bede miał mozliwosci wystawic np lodowki jak sie popsuje :D 

Jak obliczyc zapotrzebowanie cieplne pomieszczen zeby wiedziec jaki grzejnik bedzie potrzebny ? piec bedzie kondensacyjny innej opcji nie ma .

Chyba ze polecicie mi jakies ładne kaloryfery płaskie ktore mógłbym umiescic w przejsciu z salony do kuchni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje . faktycznie ładne sa te grzejniki . cos moze wynajde ciekawego . powiecie mi jeszcze jak obliczyc ile mocy powinny miec takie kaloryfery ? 

Mieszkanie 42 mtery 4 duze okna na scianie zachodniej . z 2 stron sciany szczytowe reszta sasiedzi . pierwsze pietro na dole grzeja dosyc dobrze z gory równiez z boku tez :) Wysokosc mieszkania 2,8 metra . Cały budynek docieplony 15 cm styropian . Okna sprzed 6 lat . do grzania mam kuchnie połączona z salonem kuchnia ma około 6 metrów salon 24 metry sypialnia 12 metrów w łazience mam juz grzejnik a w przedpokoju nie bede montował . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi w tym ? piec bedzie prawdopodobnie ariston clas premium 24 eu . kondensacyjny czyli z niskimi parametrami grzewczymi . jakie to parametry ? to go nie wiem bo sie nie znam . rury 15 mm miedziane wszystko w jednym ciagu na jednej scianie z 15 metrów w jedna strone beda miały rury . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #5 pisałeś, że wybierasz grzejniki alu z podłączeniem dolnym z Krakowskiej Armatury - taki grzejnik  G500 dla kotła kondensacyjnego ma moc ok 112W/ żeberko

Masz powierzchnię, masz potrzebną moc grzewczą masz moc jednostkową to przelicz i po robocie,

przyjmij zaokrąglenie w górę np 1 żeberko / 2m2 i wiesz wszystko.

Nietypowe to trzeba producenta pytać lub w katalogu patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak . wymysliłem sobie kaloryfery aluminiowe ale wpadły mi przez przypadek stalowe PURMO ramo ventil compact . Bardzo mi sie podobaja i w symie mogły by byc nawet te tylko boje sie ze zajma strasznie duzo miejsca. i ze ten za kanapa w salonie nie bedzie grzał bo bedzie przysłoniety a ten w przejsciu do kuchni bedzie przeszkadzał w przechodzeniu . Moze cos podpowiecie ciekawego

W pomieszczeniu gospodarczym bedzie wisiał kocioł, w łazience mam juz kaloryfer stalowy .

I teraz pytanie o rury . bo faktycznie 15 moga byc za cienkie . prosze o wszelkie sugestie .

post-68353-0-50593200-1468044512_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.