Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Aluminiowe W Instalacji Miedzianej Z Kondensacyjnym Kotłem


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

pod oknami mam dokładnie 100 cm . tyle ma parapet . Nie chciałbym na srodku dawac grzejnika bo wydaje mi sie ze bedzie to głupio wygladało i pierwsze co bedzie sie rzucało w oczy po wejsciu do pokoju to grzejnik na scianie . Miedzy oknami jest równiez około 100 cm . 
Ale dziekuje za sugestie . faktycznie byłoby to całkiem rozsadne rozwiazanie pod warunkiem ze grzejnik byłby jakis ładny .
Chociaz nie do konca jestem do tego przekonany i wolalbym chyba jednak pod oknami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 1 grzejnika o mocy ok 2000W przy zasilaniu 70C i to będzie całe ogrzewanie tego pokoju.

Natomiast w sypialni trzeba dać grzejnik mocniejszy niż wynika z obliczeń , gdyż są 2 ściany szczytowe.

 

Polecałbym grzejnik Verteo Plan rozmiar 700 typ 22 wys 1,7-1,8m prod Kermi

post-18578-0-01607100-1468056175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejników o mocy 2000 wat jest całe mnóstwo . problemem sa gabaryty takiego grzejnika oraz to ze nie zamontuje go za kanapa a na srodku miedzy oknami wolalbym nie montowac ze wzgledów estetycznych . chyba ze dam jakies ładne płaskie aluminiowe pod oknami po 100 cm w pokoju oraz 80 w kuchni i 80 w sypialni i wydaje mi sie ze bedzie dobrze. Tylko znowu probleme jest to czy aluminiowe grzejniki beda dobre go zamknietej instalacji z kotłem kondensacyjnym i rurami miedzianymi . bo rózne opinie czytam i sam juz nie wiem . błądze jak dziecko we mgle . jak juz cos sobie wybiopre bo podoba mi sie rozwiazanie i estetyka to zbija mnie z tropu moc albo brak mozliwosci technicznych . jak to jest z tym aluminium i kondensatami ? zuzywa to wiecej gazu na podgrzanie czy mniej niz w przypadku grzejnikow stalowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #5 pisałeś, że wybierasz grzejniki alu z podłączeniem dolnym z Krakowskiej Armatury - taki grzejnik  G500 dla kotła kondensacyjnego ma moc ok 112W/ żeberko

Masz powierzchnię, masz potrzebną moc grzewczą masz moc jednostkową to przelicz i po robocie,

przyjmij zaokrąglenie w górę np 1 żeberko / 2m2 i wiesz wszystko.

Nietypowe to trzeba producenta pytać lub w katalogu patrzeć.

Przepraszam za popełniony błąd - grzejniki Armatury Kraków mają mniejsze moce niż podałem w/w cytowanym poście - prawdziwe dane w tabeli poniżej.

Czyli w tym temacie potrzeba nie 1 żeberko na 2 m2 a 2x więcej - czyli min 1 żeberko na 1m2.

post-18578-0-97257200-1468234321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pokój 24 metry powinienem mieć 24 żeberka? Powiedzcie mi jeszcze proszę co z tym kondensatem i grzejnikami aluminiowymi? Czy to ma sens? Czy nie będzie zwiększonego zapotrzebowania na gaz przez to że aluminium szybciej stygnie? Boję się żebym nie popełnił jakiegoś błędu w instalacji a nie mam z kim tego skonsultować bo mój instalator jest nastawiony tylko na to co mi podał i żadnych odstepst. A podał mi klasykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo aluminium szybciej nie stygnie.

 

Woda ma ciepło właściwe ponad 4,5x większe niż aluminium i 10x większe niż żelazo

 

Dużo zależy od konstrukcji samego grzejnika, a także od powierzchni styku grzejnika z wodą i grzejnika z otaczającym powietrzem.

Najszybciej stygną grzejniki z wymuszonym opływem powietrza.

 

Co do ilości gazu to odpowiedź była podana w poście #4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.