Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers ceraptur smart podłogówka a sterowanie wg temp zewnetrznej czy mocą?


Tomo1985
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Ejay3333,

Rekomendowane odpowiedzi

WItam , mam pytanie odnośnie ustawień kotła w domu mam instalcje 3 drabinki ktore nie sa uruchomione , i podlogowka na dwoch rozdzielaczach ok 190 m2. Jest zainstalowane sprzeło hydrauliczne, a za sprzeglem pompa do tych drabinek ktora wylaczylem bo nie ma sensu zeby dzialaly. i druga pompa ktora zasila rozdzialcz na gorze i na dole. Sprzeglo bez czujnika.  Sterownik CW400.

Obecnie od dwóch lat mam ustawione sterowanie wg temp zewnętrznej , charakterystykę wykreślną pompy mam na delta p2 wybieg pompy 3 min .  Wplyw pomieszczenia 5 k . W ustawieniu czujnik sprzegla mam tylko opcje : na kotle albo na module więc serwisant wybrał opcję brak , ale wyświetla jako brak sprzęgła  wtedy w tym punkcie też nie wiem czy to właściwa opcja ?

Jak zadaje teraz 20,5 to w domu mam tak 21,3 na gorze ok 21,0 . ALe widze ze pompa nie pracuje caly czas  i ma dosyć dużo startów palnika ( serwisant mówił żeby na to nei patrzeć ) .

1. Zastanawiam się czy  podłogówkę ustawić zamiast deltap2 czy p3 sterowanie mocą  ( tylko jaka mam ustawić ta moc ) oraz zamiast samej  temp zewnetrznej   ustawić temperature z punktem poczatkowym i koncowym ( tylko też jakei ustawic) .  
2.Mam pytanie  też do podgrzania CWU mam ustawione na max moc kotła przy podgrzaniu 19 Kw czy to nie za duzo latem na CWU z zasobnikiem 120 L wychodzi mi ok 30 m3 gazu 4 os w domu czy to nie za duzo?  Podgrzaeni od 6 do 9 potem od 15 do 21 . Cyrkulacja ustawiona tylko w czasie godzin grzania cwu co 40 minut wlacza sie na 4 minuty . 

Czy cos zmieniac czy jendak zostawić tak jak jest?

 

20221117_222755.jpg

20221118_061121.jpg

20221118_061145.jpg

20221118_061823.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ejay3333 napisał(a):

Pytanie do ostatniego Zdjęcia czemu masz temp zasilania 45C  tyle dajesz na podłogę. Czy w tym momencie grzał cwu

Grzal Cwu i tak zostalo ,od jakiegos czasu  tak sie dzieje . Zmieni sie dopiero jak bedzie grzal co

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Przy podłogówce ustaw wpływ pomieszczenia na 2 max 3 tak masz za duże wachania na zasilaniu 

 

 

 

Zostaw na p2 jak masz odpowiednie przepływy i zmień na regulacje tem zew z punktem początkowym, jak masz ciepłej niż zadajesz to masz źle dobrana krzywa ale to wszystko jest ładnie w instrukcji cw 400 opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.