Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje podłoga


ctroy

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie, wymiękam już i nie daje rady. Zawsze zdawało mi się że jestem pojętny ale.... instalacja podłogowa CO przerosła mnie i dlatego zwracam się do was o pomoc. Kupiłem 3-letni dom z ogrzewaniem podłogowym. Nie działa ono tak jak bym chciał. Piec huczy, gaz leci a podłogi zimne. Niestety firma która zrobiła instalacje już nie istnieje. Zatem radź se sam. Mam piec dwu biegowy i on działa. Na każdym z trzech pięter jest rozdzielacz CO z pompą obiegową i zaworami. Termostaty Uponor w każdym z pomieszczeń zarejestrowałem w centralkach na piętrach. To sprawdziłem. Siłowniki otwierają prawidłowe pętlę, na rotametrach widać przepływy, pompą załącza się. Tyle że..... na wejściu od strony pieca ( nastawa pieca na 42stC) do rozdzielacza rura jest bardzo ciepła. Zawór mechaniczny, termostat ustawiony na max. Niestety za nim jest już zimno. Nie wiem dlaczego. Zdejmowałem nawet głowice aby zlikwidować ewentualne podparcie..... ale nic. Nie jestem w stanie spowodować aby temp na górnej listwie była wyższa niż otoczenia.... Zawór na powrocie wody z rozdzielacza dziwny z czerwonym pokretlem - tez nie wiem jak poustawiany... pompa tłoczy w pętlę, zawory pootwierane a podłoga zimna bo i zimna woda w obiegu....  ratujcie. 20221102_234923.thumb.jpg.b4665cc4ec41c09c9a14b7133867b99d.jpg

20221102_234932.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij głowice termostatyczną i sprawdź czy iglica pracuje po naciśnięciu. Możliwe że iglica stoi w miejscu wciśnięta maksymalnie co powoduje że zamknięty jest przepływ.

Ps. Niewiem jaką wodą został napełniony układ ale rotometry po 3 latach moim zdaniem nie powinny takie rdzawe. U mnie to już 6 lat i dalej są czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.