Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold Plus 25kW problem z sterowaniem ST 292 v2


kecajbi

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec Termet Gold Plus 1f 25kW. Sterowanie podłączone ST 292 v2 / bezprzewodowe/ mam problem z utrzymaniem temperatury w pomieszczeniu. Zadana temperatura 22C a dochodzi do 22.8C lub czasami więcej . Histereza na sterowniku ustalona na 0,2C. Sterownik podłączony do kotła za pomocą zacisków RT, zworka usunięta. Czy zmiana kanału coś pomoże . W tej chwili jest fabryczny 35. Krzywa grzewcza ustawiona na 0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kecajbi napisał:

Zadana temperatura 22C a dochodzi do 22.8C

na sterowniku ci pokazuje 22,8 czy taką temp masz na pokojowym termometrze?

19 godzin temu, kecajbi napisał:

Czy zmiana kanału coś pomoże .

ST 292 to sterownik typu ON/OFF zmiana kanału może co najwyżej spowodować, że przestanie całkiem działać.

 

Może dużo wody w układzie i stąd duża bezwładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swampshark napisał:

na sterowniku ci pokazuje 22,8 czy taką temp masz na pokojowym termometrze?

ST 292 to sterownik typu ON/OFF zmiana kanału może co najwyżej spowodować, że przestanie całkiem działać.

 

Może dużo wody w układzie i stąd duża bezwładność

Temperatura na innym termometrze mniej więcej taka sama. W układzie mam od 1,2 do 1,4 max. A wody mam koło 80 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł ci pracuje nawet powyżej ustawionej 22 czy się wyłącza się, a temp leci wyżej?

Ten sterownik ma jakąś inteligentna adaptację i może to jest włączone. Tam sobie jakoś w tej funkcji dobiera czas grzania, żeby jak najdłużej była zadana temperatura. Może o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swampshark napisał:

kocioł ci pracuje nawet powyżej ustawionej 22 czy się wyłącza się, a temp leci wyżej?

Ten sterownik ma jakąś inteligentna adaptację i może to jest włączone. Tam sobie jakoś w tej funkcji dobiera czas grzania, żeby jak najdłużej była zadana temperatura. Może o to chodzi

1. Kocioł pracuje powyżej ustalonej, i raz się załącza a raz wyłącza nie wiadomo od czego zależne.

2. Ta inteligentna adaptacja jest właśnie wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracuje, bo go słyszysz czy "mruga słoneczko" na sterowniku? Chodzi mi o to czy sterowni go wyzwala, czy kocioł sam sobie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swampshark napisał:

Kocioł pracuje, bo go słyszysz czy "mruga słoneczko" na sterowniku? Chodzi mi o to czy sterowni go wyzwala, czy kocioł sam sobie pracuje?

muszę sprawdzić czy miga słoneczko na st. Ale kocioł na pewno pracuje i wzbudza go drogą radiową sterownik bo widzę przy kotle jak się mu zielona dioda zapala na tym radiowym sterowniku / czarne pudełko które jest podpięte do gniazdka i kablem do kotła i zacisku RT/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kanał na 12 i zmieniłem histerezę na 0,4. Obecnie działa i wyłącza się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.