Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie grzejników ^^


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem po wymianie wszystkich grzejników w swoim domu. Do tej pory były to stalowe grzejniki na starych metalowych rurach z zaworem motylkowym.  W tamtym roku wszystkie zostały wymienione na nowe, stalowe z głowicami i termostatami.  Stare rury zostały,  tylko kilka cm przed grzejnikiem dano nową miedź . 

Problem zaczął się z główną pompką przy kotle na ekogroszek.  Zaczęła bardzo głośno pracować,  mielić wodę tak jakby była zappwietrzona.  Niestety odpowietrzenia nic nie dały.  Kupiłem nową i problem taki sam.  Bardzo głośna praca . Przy starych grzejnikach nie było problemu.   Teraz głośno na każdym biegu i niesie się to po grzejnikach tak że spać nie można.... grzejniki też mi wyły na początku ale to ustawiłem dławiąc trochę powroty ...

 

Ma ktoś jakiś pomysł co tu się odwaliło? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te termostaty to ci się czasem nie pozamykały wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie zimowym jak polowa termostatów jest otwarta też jest problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza była grundfos teraz jest ferro 25-60 i przy obu ten sam problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompę na 1 biegu, sprawdź filtr przed pompą czy jest czysty.

Obniż temperaturę na instalację.

Grzejniki nie są za mocno skryzowane?

Masz ciepły dom to nie potrzeba wiele przepływu.

O ile nie ma błędów w regulacji grzejników to lepsza by była pompa 25-40 i to elektroniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skryzowane są wszystkie ale na powrocie,  filtra mi nie zrobili przed pompą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij kryzy na grzejnikach, daj im max przepływ. Pompa za duża i ona kawituje. Ustaw na niej najniższy bieg. Zawory termostatyczne ustaw wszystkie tak samo np 3 i obserwuj czy wszystkie grzejniki grzeją równomiernie i czy pompa cicho pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś.  Wziąłem pompę z bojlera 25/40 i grzejniki grzeją mi na najniższym biegu . Ta 25/60 dałem na bojler. Grzejniki wszystkie na pełnym przepływie.  Jeżeli będzie któryś dzień zimniej to zobaczymy czy będzie głośno pracowała pompa.  Jeżeli wszystko będzie okey to jaka pompę powinienem założyć na bojler 300L? 25/60 Teraz dałem bo taka była główna na dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitrax a można coś założyć jeszcze mniejszego ? Bo i tak czeka mnie wymiana tej 25/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Kocioł to Tekla Draco D 25kW. Jeżeli ustawie jej temperaturę na zawor 4d 20 stopni , pompka nie idzie a i tak w niektórych grzejnikach słyszę szum. Jeżeli kociol przyłącze w tryb LATO , tylko CWU to jest cicho.  Przecież jak tam 20 stopni na dom to pompka nie pompuje a słychać szum w grzejnikach... ktoś wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.