Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler solarny + grzałka elektr.


marecki11

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam bojler solarny 300 litrów. Podłączone solary oraz do drugiej wężownicy zasilanie z kotła na groszek. Latem cwu jest z solarów ale przychodzą pochmurne dni,słońca brak i ciepłej wody brak. Do tej pory było tak,że rozpalałem w kotle i nie było problemu. Teraz rzadziej jestem w domu i domownicy nieporadza sobie z rozpaleniem. Myślałem o założeniu grzałki ale...... Bojler jest tak zamontowany, że wejście na grzałkę w bojlerze jest przy ścianie. Więc aby tam zamontować muszę rozpiąć cały bojler z solarów,kotła oraz zimnej wody. Potem muszę obrócić , wkręcić grzałkę, obrócić bojler i ponownie wpiąć całą hydraulikę. Ale ten bojler posiada zaślepione wejście na odpowietrznik 1/2 cala na środku od góry. Czy dobrym rozwiązaniem było by tam wkręcenie grzałki 1/2 cala 1200W od grzejnika łazienkowego?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka grzałkę zainstalujesz w połowie to czas naładowania z 20 do 55 zajmie ok 5h. A jak wyskoczy słońce ciepła będzie więcej.
Możesz te zainstalować większą grzałkę z boku boilera. Dobry hydraulik zbuduje podgrzewacz przepływowy z trójnika, rury i kolanka a obieg wymusi pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.