Skocz do zawartości

barkley1

Forumowicz
  • Postów

    59
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia barkley1

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Nikt z kolegów nie napisał na ile ma ustawione te parametry w podtrzymaniu? - Opóźnienie załaczenia podajnika ??? - Opóźnienie wyłączenie podajnika ??? W Trybie Letnim miałem je oba na 60sek i kocioł nie gasł. Ale zastanawiam się jak je teraz ustawić, bo one są w menu serwisowym.... Może ktoś coś podpowie.... Czy one są ważne do procesu spalania .... P.S. Ja mam miał 25MJ i 15/20 minut przerwy podtrzymania przy obecnych temperaturach mi wytrzymuje kocioł w podtrzymaniu. Jak osiągnąć 40 minut.... tego nie wiem..... Arthek pytanie do Ciebie o tą przerwe podtrzymania. Czy masz tak ustawione, że kocioł włącza Ci się co 40 minut po spadku temp. CO o 2 stopnie w stosunku do zadanej i znowu kocioł stoi 40 minut i cykl się powtarza? Czy w czasie postoju (tych 40 minut) masz jakieś przedmuchy z podaniem opału ustawione? Bo wówczas chyba mają znaczenie te parametry, które podałem wyżej: - Opóźnienie załaczenia podajnika ??? - Opóźnienie wyłączenie podajnika ???
  2. Uzupełniam: - Czas Podania 2 min. - Dmuchawa 10% - Sterownik ST-40 - Zawód 4D - otwarty na 60% U mnie nie ma szans żeby otworzyć zawór na 1 czyli na minimum. Wtedy było by zimno jak nie wiem. Masz 40 min czas przerwy WOW ! Chciałbym tak mieć a miał mam dobry gatunkowo 25MJ, kupowany w kopalni. Więc nie ma ściemy z opałem. Nadal nie wiem jak robić, żeby podczas przerwy w podtrzymaniu (mam 15 minut ustawione) nie wywalało w komin ciepło?! Wtedy spada mi na kotle temp. o jakieś 3 stopnie po podaniu dawki paliwa w podtrzymaniu. Może ktoś napisze jak tu ustawić .....
  3. Zwracam się z prośbą, aby użytkownicy w/w kotła podpowiedzieli ustawienia na tryb jesienno/zimowy. Obenie mamy średnio temp w dzień +10st, noc -3st. Najbardziej interesuje mnie jakie macie ustawione te parametry: - Temp CO ? - Czas podawania ? - Przerwa podtrzymania ? - Opóźnienie załaczenia podajnika ? - Opóźnienie wyłączenie podajnika ? - Jaki opał (miał l/ ekogroszek/ jaret) ? Może ja zacznę od siebie i podam swoje ustawienia: - Temp CO - 55st - Czas podawania - 10sek - Przerwa podtrzymania - 15 minut - Opóźnienie załaczenia podajnika - 45 sekund - Opóźnienie wyłączenie podajnika - 45 sekund - Jaki opał (miał l/ ekogroszek/ jaret) - Miał 25Mj Główny mój problem to dobór odpowiednio parametrów w podtrzymaniu. Może ktoś znający się podpowie jak to powinno się dobierać aby mieć jak najlepsze efekty w spalaniu Będe wdzięczny :)
  4. Ja mam Duo. Tu nie ma już żadnych płyt
  5. W temacie masz przecież. Duo ma już inną komorę!
  6. 1. Jakiego miału używasz? 2. Czy dom ocieplony? 3. Jak długo pozostaje w podtrzymaniu? Dzięki za odpowiedz
  7. Nie wiem dlaczego chcecie odemnie coś kupować? czy ja pisałem że handlarzem jestem? Zrozumiem że nad morze ceny mogą być po 490zł za tone jak u kolegi miroslawm. Natomiast kolega robogaz jesteś z Dąbrowy to jest 30km od Jaworzna i kopalni. Więc nie fanzol mi że u ciebie też miał po 490zł/tona. NIe wierze, chyba że kupujesz u pośredników co kasuję cie 100zł za tonę + transport 60/za tonę. Chcesz kupić miał to załatw auto, podjedź do kopalni, załaduj, zaplać i wsio :)
  8. Jestem z Jaworzna, śląskie Kopalnia Sobieski, prosze bardzo: http://www.kwsa.pl/323,,sortymenty_mialowe...amochodowy.html Ludziki piszecie bzdury że miał 19Mj kosztuje 410-490zł!
  9. Kolego twój miał za taką cene z poczatku sezonu sprzedaży jest dobrej klasy. zapewne ok25MJ, Natomiast najslabszy miał taki jak ja mam 19Mj to kupuje sie za 300zł. Wiec nie mówi mi że palisza najsłabszym miałem. Bo tak nie jest. i nawet odległość nad morze nie spowoduje takiej ceny miału! Piszesz że masz z całego zasypu 2 pojemniki popiołu. Ja mam z mojego miału 19Mj 2 pojemniki na 1 dzień popiołu!! Palisz poprostu dobrej klasy miałem, że masz 2 pojemniki na zasyp, pewnie ok. 90kg ci wchodzi
  10. Ja pale miałem 19MJ z kopalni Piast. I odradzam taki kupować! Nie pali się wogóle a tyle ile wrzuce to tyle samo popiołu wybiore :) Obecnie mieszam ten miał ze zwyklym groszkiem 25MJ i wtedy jako tako da się go spalać. Ale spalanie przy tym miale jest bardzo duże! Przy -10/-15 ok. 60kg -5 40/50kg 0st 30/40kg Ale mam chałpe nie ocieploną! :) :)
  11. Nie wprowadzaj w błąd ludzi. Jak możesz mieć zużycie miału=zużycia ekogroszku??? np. paląc miałem 19Mj , nigdy nie będzie takie samo żużycie jak ekogroszku 27MJ! Sprecyzuj że miał musi być np.25MJ a ekogroszek też 25MJ, to wtedy się może jest przybliżone zużycie :)
  12. Potwierdzam słowa kolegi. Po włączeniu opcji w ST-40 "pozycjonowanie tłoka" znika możliwość regulacji czasu podawania. Więc chyba faktycznie kocioł podaje zawsze tą samą ilość porcji paliwa
  13. Tylko u mnie w nowym modelu jest pozycjonowanie tłoka seryjnie. To czy w takim przypadku mogę zmienić czasy podawania tak: Było 10s podanie - 2 min przerwa na 5 sek. podanie - 1 min przerwy?
  14. Koledzy Arthek, xhumungus, mam do Was takie pytanie, ponieważ macie bogate doświadczenia w paleniu Czy ktoś z Was próbował podawać małą dawkę porcji opału, a częściej tzn. podanie przez 5sek./6 sek. zamiast standardowego 10/11s.? Ja mam w Karo Duo i włączoną funkcje pozycjonowanie tłoka, więc zastanawia mnie co by było gdybym zmienił z 10sek. na mniej? Obecne ustawienia: podanie - 10s. Przerwa podania - 2min nadmuch-30% miał 19MJ - ch...y B) Co by dało zmniejszenie dawki paliwa? Tak jak w przypadku retortowców?
  15. Kolego mozna mieć do ciebie prosbę o zrobienie fotki tego miału oraz groszku, który masz? Poniewaz ja mam miał 19Mj i chciałbym sobie porównać, jak wygląda w stosunku do mojego mialu. A nigdy nie widziełm miału 25. Dzieki z góry :(
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.