Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż grzałki od góry w bojlerze stojącym


Meniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam obecnie bojler podłączony pod piec gazowy do grzania CWU. Teraz chciałbym dołożyć grzałkę elektryczną bo zamontowałem fotowoltaikę.

Pojawił się mały problem bo nie mam dedykowanego otworu pod grzałkę.

W załączniku przedstawiam rozmieszczenie przyłączy w moim zasobniku 160L.

Na anodzie mi nie zależy dlatego pomyślałem aby zamiast niej włożyć grzałkę 1500-2000W w wersji długiej 50-60cm aby głębiej sięgała. Czy do dobry pomysł i zadziała?

Czy grzałka z fabrycznym regulatorem temp będzie tu działać poprawnie Czy jednak lepiej dać zewnętrzny sterownik i sondę umieścić w rurce gdzie obecnie jest czujnik od pieca gazowego ?

Alternatywą jest zastosowanie grzałki grzejnikowej 1/2 cala 1200W poziomo wkręconej w kruciec nr 10 na rysunku. Jednak zastanawiam się czy  poradzi sobie z nagrzewaniem wody oraz czy nie będzie problemu z wkręceniem takiej dość długiej grzałki poziomo bo w grzejnikach jest zawsze w pionie zakręcana. 

 

Proszę o porady. Czy montował ktoś grzałkę od góry 

 

Screenshot_20220807-130422_OneDrive.thumb.jpg.38af4a7bb51c80c58f7ea51089e4f083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka w zbiorniku powinna być jak najniżej. Jak wsadzisz ją od góry, to będzie grzała tylko jego górę. Ciepła woda zawsze idzie do góry.

Do mojego galmeta firma dostarcza gotowe rozwiązania w postaci: grzałka z gwintem 6/4" + specjalna flansza do jej zamontowania. I do tej flanszy montuje się także anodę. U ciebie wygląda to licho z uwagi na konstrukcję zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.