Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogowe Abc


artituss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.Wszystkie tęgie głowy proszę o poradę.Chodzi o podłogówkę.problem tkwi w kuchni.Grzejniki w pokojach są ok,ogrzewanie podłogowe w salonie i łazience też gra.Jedynie z ogrzewaniem w kuchni jest coś nie tak.tzn podłoga nagrzewa się do połowy...druga połowa jest zimna.Zawór termostatyczny i rurka na powrocie jest całkowicie zimna.Dodam iż wszystko chodzi na jednej pompce,która teoretycznie powinna dać sobie rade z obiegiem.Na załączniku przedstawiam widok rozdzielacza.post-11149-1256931590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpowietrzyć może tylko taki problem. Masz taką możliwość?

Gorzej jak faktycznie pompa nie daje rady (pozakręcaj zupełnie wszystkie inne grzejniki, zobacz czy wtedy da radę).

Najnowsze pompy mają systemy które (teoretycznie) dopasowują moc do zaworów termostatycznych i nie podają max-a na instalację.

To nowa instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka i grzejniki na jednym rozdzielaczu ,ludzie no opamietajcie sie ,podłogówka na osobnym obiegu z osobną pompą musi byc ,moze to byc układ mieszjacy prosty zrealizowany na głowicy krorą juz psiadasz ale nie inaczej ,no nie wiem jakby samochodzem chciec w dwie strony jednoczsnie jechac ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze napisane , zastanawiam się po co ta dyskusja ? instalacja jest źle zbudowana , trzeba przebudować jak pisze automatyk i po problemie . Ogrzewanie podłogowe to jeden układ a grzejnikowe to drugi .

 

Nie jestem hydraulikiem , ale czasem jak patrze na instalacje zbudowane przez " fachowców" to śmiać mi się chce no i trochę żal inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego automatyk ,bez urazy nie jestem hydraulikiem tylko...piekarzem.Nie mam zielonego pojęcia o instalacjach.Powierzyłem wykonanie pracy fachowcowi(tak myślałem),niestety jest jak jest...Nawet nie wiem co znaczy "układ mieszający prosty"...A podłoga w kuchni wciąż zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem nie kazdy umie piec nie kazdy zna sie na instalacjach ,ale to mniej wiecej tak jak piec bez drożdzy ...

po prostu musisz miec jeszcze jeden taki rozdzielacz na 3-4 sekcje z dodatkową mała pompą i układem mieszania aby na podłoge nie szło wiecej niz 40st mimo z na kotle w tym momencie moze byc nawet 100st ,mysle to zrozumiałe ,a tego twojego flachowca to serdecznie pozdrów bo słów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie musze odpowiedziec pytaniem czy da sie upiec cos w piekarniku na 50st ?????????

pewnie nie ,i tak samo podłogówka jakby był przepływ to by sie odpowietrzyło i grzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,piszę iż po zakręceniu wszystkich grzejników,i pozostałej podłogówki felerna kuchnia też nie daje znaków"życia".Na mój skromny "piekarski"rozum pompka wówczas daje wodę tylko na żyłkę kuchenną...ale o dziwo też nie może popchnąć wody...dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja jest źle zbudowana , trzeba przebudować Ogrzewanie podłogowe to jeden układ a grzejnikowe to drugi .

Nie jestem hydraulikiem , ale czasem jak patrze na instalacje zbudowane przez " fachowców" to śmiać mi się chce

jak czytam takie WYROKI to nie wiem śmiac sie czy płakac nalezy

 

autor pisze WYRAZNIE że 2 petle PODŁOGI GRZEJĄ problem jest na jednej

po są robione RTLe aby je uzywaz ale wg przeznaczenia !!

napewno lepiej jest na mieszaczu ale i tak jak jest musi grzac łaski nie robi tylko trzeba udroznic odpowietrzyc

pozamykac wszystkie INNE odbiorniki puscic wode tylko na 1 petle a jak nie popchnie to szukac co blokuje przepływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz mu doradziłes dzis odblokuje przepływ a za tydzien przyjda mrozy na kotle poda 60-70st i sobie podłoge rozwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli autor o tym nie widział to juz teraz sie dowiedział ze sa pewne niedogodnosci takich rozwiazan

do 55 st mozna wpuscic i przy tej temp musi pozostac lub zamknąc podłogwke jak grzejniki nie dogrzeją i tzeba podniesc temp. zasilania

a podłoge rozwali gdy zmiany temp bedą zbyt szybkie , sa pewne zasdy uzytkowania takiego ogrzewania , uzytkownicy musza sie tego nauczyc i stosować !

 

zerknałem na foto i nie ma zaworów odcinajacych na zasliniu podłogi ,trzeba cos wsadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.