Skocz do zawartości

firmaremont

Forumowicz
  • Postów

    66
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez firmaremont

  1. Kocioł Zębiec KWK ma zawirowywacz w standardzie, bynajmniej jeśli ich ktoś nie wyjął po drodze.
  2. Twoja pompa z zasobnika zamontowana na powrocie pcha wodę do kotła, ale jeśli masz otwarty zawór 4d to część tej wody robi sobie "skrót" i wraca do zasobnika nie podgrzana, dlatego masz niedogrzany zasobnik.
  3. Już wyjaśniam, reduktor nie może być zainstalowany prze wodomierzem, przynajmniej u nas tak jest i pewnie w całej Polsce też, przed wodomierzem nie można instalować żadnych urządzeń, tylko zawór odcinający umożliwiający wymianę wodomierza. Średnica rury przed wodomierzem powinna być większa niż za wodomierzem. Ciśnienie spada nie tylko na rurociągach pionowych, na poziomych odcinkach również, i pewnie stąd tak duża różnica. Nie wiem jakiej firmy jest ten reduktor, stąd nie potrafię podać jaki przepływ posiada, wiem tylko że nie jest zanieczyszczony, sprawdzę bez wnętrza reduktora i zobaczymy jak woda leci.
  4. Filtr siatkowy przed reduktorem czysty, reduktor też. Sprawdzę wodomierz , sitko. To przyłącze - to "stan zastany".
  5. Problemem nie jest to, czy i ile pięter ma dom, budynek, tylko "niski przepływ wody" i tego się trzymajmy.
  6. Napisałem dom, 2 piętra,piwnica. Na 1 piętrze 5 mieszkań, na 2 - 4 mieszkania. Nigdzie nie napisałem że dom "parterowy - mieszkanie." Nie widzę marki reduktora, nie wiem więc jaki ma wyliczony przepływ. Zawór na przyłączu zewnętrznym otwarty, faktycznie mogły też się przytkać sitka w wodomierzu. Najpierw wymontuję wnętrze reduktora, a następnie sprawdzę sitka przy wodomierzu, tego nie sprawdzałem.
  7. Odp.1 Ciśnienie doprowadzone do domu to około 10 barów, po to reduktor, bez reduktora niestety nie można. Oczywiście, najprościej wymontować wnętrze reduktora, i zobaczyć co i jak. Odp.2 Zawór główny, to właśnie ten na zdjęciu, przed wodomierzem, tylko czy ta średnica 1" nie zaniża przepływu? Rury PP faktycznie mogą ograniczać przepływ. A co jeśli to reduktor ogranicza przepływ ? Zastosować 2, montował ktoś tak ? Czy raczej jeden 32 ?
  8. Witam wszystkich, mała zawistka - mianowicie: Przyłącze wodne jak na zdjęciu, doprowadzenie do domu 2', zredukowano przed wodomierzem do 1" , zawór kulowy, około 10 cm rury, kolano 90 stopni. Wodomierz, antyskażeniowy 1", reduktor dn25 - 1" , rozprowadzenie dalej PP 40, nie pamiętam jaka grubość ścianki, ale chyba PN20. Rzecz w tym, że po odkręceniu wody spadek ciśnienia jest zbyt duży, lub inaczej, zbyt mały przepływ wody. Jeśli odkręcę zawór spustowy za zaworem redukcyjnym, to przy ustawionym ciśnieniu rzędu 6 Bar, spada do 0, oczywiście jest przepływ, jednak dom ma 2 piętra, ciśnienie na 2 piętrze bez poboru wody to jakieś 4 bary, przy 6 na dole ( piwnica), natomiast po odkręceniu "ledwo się leje". Gdy ustawie na 3 bary na reduktorze, to z 2 piętrze prawie nie leci woda.Instalacja jest nowa, nie wiem jaka, budynek ma 3 lata, brak dokumentacji, drugi właściciel. Czy zmiana zaworu przed wodomierzem wraz z rurą na 1 1/2" coś da, czy antyskażeniowy nie obniża przpływu, dać większy, czy może reduktor ciśnienia dać DN32, lub dołożyć drugi ? Proszę o sugestie. Filtr czysty, reduktor też. Pozdrawiam.
  9. Kocioł gazowy jest wpięty do kotła żeliwnego,"Niestety, pompa w kotle gazowym jest na zasilaniu za zaworem 4d, (kocioł gazowy stojący viessmann wiek około 15 lat) wpięty rurami stalowymi 1", tuz przy kotle żeliwnym, tam już rury 2",więc nie ma możliwości aby jeden pracował na pinie z naczyniem, a drugi nie. Ta druga rura od góry po lewej, to zasilanie z kotła gazowego. W chwili obecnej nie ma zaworu kulowego, w tym miejscu jest pompa z obejściem, nad nimi jest zawór zwrotny, aby kocioł gazowy nie grzał tego. Wodę wylewa przez naczynie w momencie wyższej temperatury na kotle żeliwnej, około 70 stopni.
  10. Problemem nie jest brak ogrzewania przy grawitacji na dolnych grzejnikach, tylko wylewająca woda z naczynia wyr. oraz niegrzejące górne ostatnie grzejniki przy załączonej pompie CO. Nie mogę zrobić schematu, proszę przeczytać pierwszy post - nikt dokładnie nie wie jak idą rury. Pytam jeszcze raz - dlaczego jedna pompa nie przelewa wody, a druga przelewa , oto jest pytanie ??? :(
  11. Niestety, pompa w kotle gazowym jest na zasilaniu za zaworem 4d, (kocioł gazowy stojący viessmann wiek około 15 lat) wpięty rurami stalowymi 1", tuz przy kotle żeliwnym, tam już rury 2", Stary kocioł żeliwny jest można rzec zamurowany, wystaje tylko rura zasilająca, oraz drzwiczki, nie ma opcji wpięcia pompy na powrocie. Domniemam że zbiornik wyrównawczy jest za nisko, jednak powtarzam że kocioł gazowy nie wyrzucał wody z naczynia, może temperatura zasilania wyższa w kotle żeliwnym sprawia większe rozprężenie wody ? Pompy są podobne 25-60. Zmiana prędkości taż nie wiele daje. Wychodzi na to, że grawitacyjnie lepiej grzeje góra budynku, a z pompą CO lepiej dół, a góra słabo.
  12. Ale przecież jest też piec gazowy, który również tłoczy wodę, tymi samymi rurami i nie przelewa wody ?? :blink: Schematu nie mam, użytkownicy sami dokładnie nie wiedzą jak te rury idą. Rzecz polega na tym, że na gazowym nie przelewa, a na zwykłym żeliwnym po wpięciu pompy przelewa ??
  13. Witam wszystkich - hej. Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi, może źle szukałem. Otóż tak: Dom dwupiętrowy, instalacja częściowo działa grawitacyjnie. Dwa kotły CO, jeden gazowy stojący, zawór 4d - pompa za zaworem. Drugi kocioł, stary żeliwny, ponoć pamięta niemca :) , nie posiadał pompy CO. Gdy grzał kocioł gazowy, ponoć wszystkie grzejniki grzały ( piszę ponoć bo niestety nie sprawdziłem tego ) Natomiast jak się można spodziewać, gdy pracował kocioł żeliwny, grawitacyjnie, grzejniki - kaloryfery na 2- piętrze grzały , 1-piętro też, natomiast parter słabo. Zamontowano pompę CO do kotła żeliwnego, i jest problem. Gdy temperatura wzrośnie do 70 stopni lub więcej, wyrzuca wodę przez naczynie, i nie grzeją 2 grzejniki na 2-pietrze, te tzw. ostatnie. Bez pompy dochodzi do nich ciepła woda, ale po załączeniu pompy już nie. Ciśnienie statyczne jest na poziomie 1 bara, więc kocioł gazowy pracuje w układzie otwartym, razem z kotłem żeliwnym. Wg. mnie, za nisko zamontowane jest naczynie wzbiorcze, tylko dlaczego kocioł gazowy nie wyrzuca wody ? A kocioł żeliwny podnosi słup wody i woda przelewa się z naczynia, co prawdopodobnie skutkuje zapowietrzaniem się ostatnich kaloryferów. Proszę o ewentualne inne rozwiązanie problemu ? Nie wklejam zdjęć, gdyż każdy wie jak wygląda instalacja co, rury częściowo stalowe, od kotła żeliwnego 2", gazowy wpięty rurą stalową 1", dalej to już jedna niewiadoma, wszystkie rury schowane, instalacja częściowo w miedzi. Można się tylko domyślać którędy i gdzie idą. Aha, występują chyba 2 piony. Pozdrawiam. :(
  14. Pomimo nieprawidłowego wykonania instalacji, błędnego wpięcia naczynia wyr. to przyczyna przegrzania kotła tkwi, albo w braku zasilania ? nigdy nie mów nigdy, może było napięcie, a może nie, albo w pompie CO, dokładnie uszkodzony może być kondensator pompy, i wówczas pompa ruszy, ale po osiągnięciu temperatury powyżej 65 stopni, przestaje pracować, miałem kilka takich przypadków, nie można tego wykluczyć. :unsure:
  15. W tym roku zostanie dodany nowy kocioł, a za rok w miejsce starego drugi, identyczny.Pozdrawiam.
  16. Tak, ale stary kocioł jest przerobiony z kotła na miał - nominalnie wg. tabliczki 50KW, wstawiony podajnik ślimakowy - retorta, nie wiadomo jaka moc w nim drzemie. Więc może zamiast jednego np. 100 KW w cenie około 20-25 tyś kupić 2 mniejsze, ale ciężko będzie podzielić 25 tyś na 2 kotły o mocy 50 KW.
  17. Dziękuję za odpowiedzi, też jestem za dwoma mniejszymi kotłami, tylko czy lepiej jest mieć dwa tej samej mocy, czy jeden większy a drugi mniejszy ?
  18. Witam wszystkich. Pytanie jak w temacie, otóż tak: Budynek - powierzchnia grzewcza około 1000 m2. CWU - na razie 1000 litrów, może będzie 2 tys. litrów ? Obecny kocioł niestety - za mały tylko 50KW, kiedyś starczał , zanim instalacja nie została rozbudowana. Potrzebny drugi kocioł, i teraz tak: Czy kupić większy np. 100KW lub więcej i niech dalej grzeje wodę CWU i CO, czy też kupić podobny np. 75KW i podłączyć dwa kotły w kaskadzie, i używać jednego lub w zimniejsze dni dwóch razem. Czy też stary kocioł zostawić do grzania wody CWU - latem tez jest grzana, a nowy duży podłączyć tylko do ogrzewania CO. Proszę o sugestie.
  19. A do czego miarkownik, skoro widzę dmuchawę i sterownik przy piecu? Jedyny wg. mnie oczywiście miarkownik który stabilnie utrzymuje zadaną temperaturę, to miarkownik elektroniczny.
  20. Wszyscy polecają "używaną nierdzewkę" a Ty pomimo "wilgoci w piwnicy" zdecydowałeś się na emalię. To jaki sens jest doradzać Ci który lepszy, płaszczowy ? czy z wężownicą ? Jak i tak kupisz który zechcesz. :(
  21. Tak, prawda. :blink: Ale latem i to tylko do ogrzania CWU. :(
  22. Ja mam pytanie, osobiście spawam migomatem + CO2 np. na filmie dokładnie widać dużą ilość odprysków i jakby żużlu na spoinie, czy faktycznie spawanie drutem proszkowym jest daje pewniejszą i czystszą spoinę niż w osłonie gazów ?
  23. Panie "AB45" w dolączonej instrukcji obsługi kotła znajduje sie odpowiedź na zadane pytanie, max, ciśnienie 1,5 ale w układzie otwartym, tylko otwartym.
  24. Ma piecu jest 53 stopnie, za pompa jest termometr który pokazuje około 45 stopni, i jest to temperatura już za wymiennikiem ciepła. Więc strata na wymienniku nie jest duża, aby jednak zwiększyć temperaturę na obiegu za wymiennikiem, należy zamontować zawór regulacyjny dla zbiornika CWU, gdyż większa część ciepłej wody przepływa właśnie przez bojler. Regulacji na zaworze 3d proszę dokonywać obserwując termometr za pompą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.