Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tymczasowe ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję tymczasowego ogrzewania w mieszkaniu po babci w stare nieocieplonej kamienicy . Chcemy za 2 lata robić ogrzewanie gazowe ale póki mieszkamy tam narazie chcemy jakis inny sposób ogrzewać w miarę ekonomicznie.Mieszkanie ponad 50 M2 na 1 piętrze nade mną tylko strych nieocieplony i ogrzewamy je teraz dwoma piecami kaflowymi który jeden z nich się powoli rozwala. Proszę o podpowiedź. Nie chce narazie robić remontu generalnego. Rodzina 4 osobowa . Mam dwa schowki nieogrzewane ,przedpokój i łazienkę. Tylko dwa pokoje są ogrzewane plus kuchnia węglem ale chcę odejść od takiego palenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt mi naprawdę nie podpowie co mam robić żeby było ekonomicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz z czasem zakładać klimatyzację to doplac i weź taka z funkcją grzania. Pytanie czy konserwator zabytków wyrazi zgodę na jej montaż.
A w największe mrozy będziesz musiał się wspomóc farelka lub kozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś energooszczędne grzejniki polecacie? Strop drewniany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I grzać w taryfie nocnej. Jak nie ma centralnego ogrzewania to koszt klimy nie jest dużo większy niż instalacja CO + kocioł gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klimatyzacja ekonomiczniejsza z tego co zrozumiałam 

A co jeśli nie dostanę zgody bo budynek jest sklamrowany bo peknal wzdluż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygodne w lato. Tymczasowo grzanie w nocnej taryfie grzejnikami elektrycznymi, na dziś wychodzi około 35gr/kw, a potem gazem. Moim zdaniem jak za 2 lata ma być gaz, to pomęczyłbym się węglem jeszcze te 2 lata, przynajmniej w mroźne dni. Farelkę zawsze można ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że tylko w 3 pomieszczeniach są piece, a córka będzie miała pokój w tym pomieszczeniu gospodarczym przynależnym do mieszkania a tam nie ma żadnego ogrzewania a piec w kuchni już się rozwala a mieszkanie jest wysokie 2.20 a w tych schowkach ścięte po jednej dłuższej ścianie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie 2.20 czy 3.20? Z tego co pamiętam dopuszczalne min w naszych przepisach to 2.2 ale na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niegdzie nawet niżej jest niż 2.20 . Tak to jest mieszkanie zrobione z poddasza tak babcia mówiła jak je otrzymała w latach 60 tych .

Teraz, kindzia2089 napisał:

Gdzie niegdzie nawet niżej jest niż 2.20 . Tak to jest mieszkanie zrobione z poddasza tak babcia mówiła jak je otrzymała w latach 60 tych .

A w umowie notarialnej napisane jest że ma wysokość 2.50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strych nieocieplony, sciany nieocieplone - dobrze to nie wróży,a z pewnością tanio nie bedzie, no ale jakoś trzeba ogrzać - rozumiem. 

Skoro babcia otrzymała to mieszkanie w latach 60-tych, to warto by bylo sprawdzić instalacje elektryczną, zanim zaczniesz dopytywać się w urzędach czy możesz powiesić jednostkę zew na ścianie. Jak stara instalacja, to pewnie trzaba by było pociągnąć przynajmniej nowe zasilanie prosto z licznika. 

Skoro jest kilka pomieszczeń, to pewnie bylaby potrzebna klima multi-spit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt takiej instalacji ? Pokój 17 M2 , drugi 12 M2 ,8m2 kuchnia , łazienka 4 M2 i dwa schowki każdy po 9 M2 plus przedpokój 7 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.