Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł HG kupić?


Grześ1998

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry przymierzam się do zakupu kotła HG i nie wiem który kupić.

Do wyboru są następujące:

Atmos DC18S

Atmos 18GD

WallyHolz 

Stalmark Ekowood 

Bufor mam 2000litry.

Zależy mi na możliwości spalania drobnego opału oraz braku nadmiernego podgrzewania komina.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz grzać komina na drobnym opale, skreśl dcxxs. Dla takiego bufora to komora 100dm3 może nie starczyć, żeby naładować je jednym załadunkiem o 40-50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opini nie ma bo malo kogo dzis stac na kociol hg wraz z calym oprzyzadowaniem mam na mysli bufor zestawy pomp zawory sterowniki itp itd.Do tego dochodzi paliwo drewno ktore musi byc sezonowane oczywiscie lisciaste gdzie dzis jest tak jak za komuny na zapisy bo przy obecnych cenach wegla ludzie zaczeli palic drewnem.Zobacz sobie chlopie moje zdjecia kotlowni i moje wpisy przelicz wszystko jesli nadal bedziesz zainteresowany to daj namiary mozemy sie zdzwonic pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do drewna mam w miarę także z tym nie będzie problemu. Interesuje mnie czy jednym załadunkiem kotła można zagrzać cały bufor 1000l? I druga sprawa jak długo pali się cały jeden wsad kotła? Ogólnie też myślałem wcześniej nad zakupem kotła na pellet ale jakoś po dłuższym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku że drewno będzie lepsze. Cała moja instalacja składa się z grzejników. Zastanawia mnie na ile czasu wystarczy w pełni załadowany bufor? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Stanley89 napisał:

Zastanawia mnie na ile czasu wystarczy w pełni załadowany bufor?

Możesz to prosto policzyć wiedząc, ile dzienne potrzeba opału w starym kotle przy 0* i w największe mrozy. 1000l to 60kwh.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

To zależy czego się oczekuje. 

 Tutaj było trochę dyskusji i opinii o jednym z najlepszych polskich kotłów, jeszcze dorzuciłbym polskiego Lazara 

i słowackiego Attacka ale wersja z panelami SLX, jeszcze Atmosa ale tylko w wersji doken z wymiennikiem rurowym. Oczywiście to są moje subiektywne przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem ma by nowy HG od defro. Stary to była bardzo dobra konstrukcja oglądając komorę załadowczą i regulacje powietrza. Chyba gorzej nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 03:21, rafwla napisał(a):

Niebawem ma by nowy HG od defro. Stary to była bardzo dobra konstrukcja oglądając komorę załadowczą i regulacje powietrza. Chyba gorzej nie będzie?

Ja mam takie pytanie, rozumiem, że będzie tez możliwe by mieć taki kocioł na drewno w domu tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.